twitter – Tıbbiyeli Sözlük
Çoluk çocuk feno olmuşken yıllardır orda olduğum halde takipçi sayımın beni buhrana sürüklediği sosyal medya platformu
Çoğu insanın boş Vakit geçirip egosunu tatmin etmeye çalıştığı; yine çoğu insanın "ben burdayım" çabalarına bürünüp ulusa sesleniş yaptığı; bir kısmının ise gündemi takip etme aracı. Atılan twitlere baktığınızda sütten çıkmış ak kaşık sanırsınız... Her şeyi saçma sapan paylaşmaktan ziyade öncelikle karakterine yansıtmayı tercih edenleri daha samimi bulurum. Sayıları çok az da olsa samimi olmayı tercih edenlere selam olsun.
insanlarla dalga geçmeyi, onları sahip oldukları şeyler üzerinden aşağılamayı gayet doğal bir eğlence şekli ve cool(!) olmak gibi algılayan insanların her geçen gün arttığı sosyal mecra. her gün yüzüne baktığı insanları ima edip isim vermeden laf sokmaya çalışmalar, insanların yaptıkları paylaşımlar üzerinden haklarında her şeyi bildiklerini sanmalar.. bunlar çok da sağlıklı olmayan şeyler ama çoğu insan farkında değil. ayrıca kullananların çoğunun da aynı biçimde, aynı kalıplarla kısa cümleler kurmaktan öteye gidemediği yerdir. tamamen gereksizdir demiyorum ama her şeyde olduğu gibi bunda da abartmadan ve saçmalamadan kullanmayı bilmek lazım.
Kendi günlüğüm gibi kullandığım rahat platform. Tahmin etmediğiniz kişilerin sizi stalkladığı yerdir ayrıca.
sadece çok canım sıkıldığında, gerçekten depresif hissettiğimde girip iki kelam ettiğim sosyal platform. bir nevi güzin abla.
sınav zamanlarında hastalıklı derecede akış yenileten dAHİYANE FİKİRLERLE KURULMUŞ BİR PLATFORM.atılan her tweet silinmemek üzere çok ciddiyetle kaydedilİR VE SİZ SİLSENİZ DE ARŞİVDEN SİLİNMEZ. person of interest, mr robot gibi DİZİLER izleyip george orwell okuyunca SOSYAL MEDYA paranoyaSI iyiden iyiye kuvvetleniyor.
Twitter namussuzdur. Ünlü biri rt yapınca 2 günlüğüne bu site benim havalarına girip Timelinedan düşünce tanımazsınız.nedense bana insanları hatırlattı. Ama genelde bin-iki bin takipcili evimizin fenomeni tadında insanlar daha samimi ve dobra oluyor. Yüzde 90ı boş olsa da fikri alınacak insanları okumak için harika bir ortam yani Timeline senin elinde istersen seviyeyi yükseltirsin istersen düşürür.