uber kullanan vatan hainidir

son zamanların modası haline gelen işine gelmeyeni vatan haini olarak yaftalamanın istanbul taksiciler birliği başkanı irfan öztürk tarafından kullanılma şekli.

milyonlarca lira kazanıp vergi vermeyen/kaçıran, yolcu beğenmeyen, yolcuya kaba davranan, üç kuruş fazla alacak diye yolu uzatan, işini hiçbir şekilde iyi yapmayan taksiciler vatan haini olmuyor da daha iyi hizmet almak isteyen uber'i kullanan vatandaş mı vatan haini oluyor.

işin garibi de bu kadar tehdite, hakarete, asarız/keseriz/yakarız açıklamalarına karşı hükümetten hiçbir adım gelmemesi. daha hiç uber kullanmadım ama ilk fırsatta kullanacağım.
vatan haini olmak bu kadar kolaysa.. alırım bir dal uber.
oy verdiği partinin popülizmi ile diğer partilere oy veren kitleleri kandırabilecegini zanneden kişi beyanıdır.
efelenme ve korkutma ile bir şeyler yapacağını zannetmektir.
üstad burada "eyy über sen kimsin yha?" demek istemiş ama öyle diyecek kadar bir hitap yeteneği olmadığı için anca böyle söyleyebildiği cümledir.

bilader bi şey diycem izninle;
senin taksici kardeşin, bu istanbulda en düşük taksi ücreti 10 lira hikayesi olmadan önce beni kısa mesafede hayvan gibi yağan yağmurda beni almadı. muhtemelen uber veya scotty gibi bir uygulamam olsaydı direk beni götürürlerdi.

senin taksici kardeşin, aralardan hayvan gibi bir hızla gidiyorken, über rahat rahat gidiyor, heyecan yaşatmıyor.

e taksici kardeşin böyle yapıyor, vatandaşını nerdeyse ölüme mahkum etmek suretiyle vatan hainliği yapmıyo da über mi yapıyo?
uber kullanmama sebep olan itici açıklama.

içerik kuralları - iletişim