Tıbbiyeli Radyo Yayında!

uber

taksi değilde, özel şoförlü taksi hizmeti şeklinde yapılanan şirket. mobil uygulama ile irtibat kurduğunuz araç sizi gelip alıyor.

bi kampanyası vardı. 15 tl ücretsiz seyahat. fakat açılış ücreti 13 tl zaten. kendi çapında ölücü bir arkadaşım var sağolsun onun sayesinde istanbul tem otoyolunda bizi indiren uberxl
*
(bkz:ölücü arkadaşa sahip olmak)
(bkz:tıbbiyeli ölücüler)
uberxl, genellikle vito ve caravelle model araçlarla sizi almaya geliyor.
araçların içi özel dizayn edilmiş. karşı karşıya bakan 3'e 3 (+1) koltuklardan oluşuyor. yani bir 3'lü ters oturmuş oluyor. buna rağmen gerçekten konforlu, çok rahat araçlar. +1 dediğim şey ise kapı tarafında açılıp kapanan bir koltuk daha var. yani aslında 6 kişilik ama 7 kişi de binebiliyorsunuz.
 spoiler!
araçlar özel ışıklandırmalı, bazılarında ortada otomatikli masa da var. ışık, radyo, koltuk ayarı kendinize göre. düz oturan 3'lü koltuk genelde arkaya doğru güzelce yatabiliyor.

ilk kullanımınız için size 20 liralık bir uberxl kampanyası da yapıyor. bunun yanında arkadaşlarınıza davet kodu gönderiyorsunuz, onlar da yüklerse size ve arkadaşınıza 10 liralık uberxl hediye ediyor. böyle böyle 7 kişi oldukça uygun fiyata polar alemdar gibi (şaka değil yani araçlar öyle) şehiriçi yol gidebilirsiniz.
bugün cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan tarafından "uber işi bitmiştir" şeklinde yapılan açıklama ile fiilen bitirilmiş olan uygulama.

taksicilerin hakkını yedirmeyeceklermiş. yahu taksicilerin büyük kısmı vergi kaçıran, müşterisini fırfır döndüren, mesafe beğenmeyen, kaba insanlar. taksiciler daha iyi hizmet vermişler de taksi yerine uber mi kullanılmış.

gene de bir çözüm bulunacağını ummak istiyorum. yenilikçi ve hizmete kalite getiren, üstüne üstlük sisteme entegre edilerek yasal olarak vergilendirilebilecek böyle bir uygulamanın çöpe atılması hiç hoş olmadı.
recep tayyip erdoğan tarafından "uber muber kalmadı artık" denilerek bitirilmiş, bitirilmesinin muhtemelen taksicilerin çoğunun kornalarla vitolara "nası koyduk ama ccc reis ccc" denip arka camlarına "ölümüne reis" kaplaması yaptıracağı uygulama
ülkemizde yasaklanan kuruluş. mafyalaşan taksici düzenine karşı iyi bir alternatif olacak gibiydi. bu rekabet ortamıyla her iki taraf müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik davranacaktı. şimdi taksiciler iyice doz artırır artık.

içerik kuralları - iletişim