ülkeden siktir olup gitmek

yapmak istediğim eylem defolup gitmek duygularıma tercüman olduğun için teşkür ederim
işe yaramaz, boş vatandaş söylemi. bu ülkeye henüz en ufak katkı vermeden, etraftan duyduğu "daha da bu ülkede yaşanmaz" sözleriyle hayatı hem kendine hem etrafındakilere dar eder böyleleri. ülkeden siktir olup git güzel kardeşim madem. ne duruyorsun ki? seni durduran ne?
aklıma bu karikatürü getiren başlık
ülkesini sevmeyen insanların yaptığı bir durum olarak algılanan olay. benim de arada kafamin bozulduğu zamanlar çok mantıklı gördüğüm bir çözüm. bir yerde bir eğitim vermek için, çalışmak için, bir şeyi geliştirip değiştirmek için karsinizdaki insanların, kitlelerin bunu algılaması benimsemesi ve istemesi gerekir. ülkemizde bu yok. mücadele etmek boşa kürek çekmekle sonuçlanıyor. ülkemi herkesten daha çok seviyorum. her iline hayranım. fakat insanların kafası bu ve bana uymuyor. değişime, çalışmaya, emeğe, eğitime direnç var.
bugün biyokimya dersimize giren profesörün "arkadaşlar stajlarda yanınıza kalıplı adamlar alın yardımı dokunabilir belki ehehehe" esprisinden sonra neden olmasın diye eve gelene kadar düşündüğüm hayalimsi...
bu ülkeyi bu halde bırakıp gidecek kadar haysiyetsizleştiniz mi arkadaşlar bize atatürkün bıraktığı ülkeyi bu halde mi bırakıcaz yapmayın ben bu ülke batsada çıksada gitmiycem
giderken kapıyı da kapatıver bi zahmet
bu başlığa hâlâ şunun atılmamış olması da ayrı bir dram.

ülkeden değil insanlardan bunalınca gelen istektir. bana da sık sık gelir. ama neden ben gidiyorum onlar gitsin diye de düşünmüyor değilim.
hem gitsek nereye gideceğiz? amerika, avrupa kucak açmış bekliyor mu bizi?
  • /
  • 4

içerik kuralları - iletişim