Genelde istemedikleri siyasi sonuçlar için yaparlar bu tehdidi.Örneğin: 7 Haziran da akp tekrar seçilirse

16 Nisan da cumhurbaşkanlığı sistemi gelirse gibiBaşka ülkede ikinci sınıf vatandaş olarak yaşamaktansa kendi ülkemde yaşamayı tercih ederimÜlkede aksaklıklar var bunu kaçarak değil, kalarak düzeltebiliriz.Giden kişilerin bu ülkeye bi zararları olmuyor gitmekle.vatan sevgisi, aidiyet ve ataların mirasına sahip çıkmak gibi bilince sahip olanlar zaten bu yolu seçmezler1919 da atamız da bu ülkeyi terk edebilirdi, bir çok eğitimli, ülkesinin soylu ailesi olan tanıdıkları vardı. bir çok konuda donanımlıydı gittiği yerde zorluk çekmez, orada evlenip rahat bir hayat seçebilirdi o ise zor olanı seçip ülkesi için en değerli varlığı canını ortaya koyduBunlara rağmen bu vatanı terk etmeye meraklı olan varsa siktirsin gitsin.
sormak lazım önce; ülke diye bir şey kaldı mı ki? borswh dışında milli bir şey?

ayrıca gidenler zarar vermek için değil; piyonların savaşında er olmamak için, zarar görmemek için gidiyor genelde.

bazen de konuşamadığı, değerlerine sürekli saldırılar olduğu zaman gidiyor.

kimi zaman da işsiz kaldığı; iş sahibi olmanın eğitime ve liyakata değil de taraf tutmaya bağlı olduğunu gördüğü için gidiyordur.

belki de iliğine kadar sömürüldüğünü görmüştür, gözlerinin tek bir yöne bakması için verilen emirlerden bıkmıştır; başka yöne çevirince gelen baskılardan iğrenmiştir?

umuda dair son damla birilerinin böğürtüsünden dolayı buharlaşıp uçmuştur?

ya da sadece internette başka insanların nasıl yaşadığını, yüzlerinin güldüğünü, sokakta yürümenin tehlike olmadığını görüp; sanatçılarından biliminsanlarına, birine yaranma amacıyla değil de herkes işlerinin gerektirdiği yönde çalıştığı için heveslenmiştir?ya da atgözlüğü takan insanlardan; sürekli semere ihtiyacı duyup, göklerden gelen emirle düşmanı dostu sürekli değişen ve "meraklı olan gitsin" diyerek ülkeyi sahiplenen ama bir tane insanın derdine derman olmayanlara laf anlatmaya çalışmaktan gına gelmiştir?gitmeyin; bir avuç toprak parçasına olan sevda için değil bu istek.

gitmeyin; çünkü giderseniz herşey daha kötü olacak. kulaktan kulağa da olsa ilmi fısıldayın, doğruyu konuşun.

Elbet bu topraklara bir gün güneş doğacak.
Kimsenin siyasi görüşüne karışmam hepsine saygımız var, istemediği parti gelince ülkeyi terk etmek isteyen insanlar ülkesini sevmiyordur kapı açık gidebilirler, ancak bunlardan ayrı,parti ile alakasız gerek hükümetin insanları sıkması gerek muhalefetin buna karşı çıkıyormuş gibi gözüküp onlara çanak tutması, gerekse ulkenin genel ruh haletinden bunalan insanların gitmek istemesine saygı duyuyorum, ikisinin ayrımının iyi yapılması ve insanları yaftalamadan birbirlerinin görüşlerini ona göre değerlendirmesi ve yorumlaması dileği ile.
bir türk milliyetçisi olarak kendi adıma bu ülkeden gitmeyi düşünemem. inandığım dünya görüşü , örnek aldığım insanlar bu ülkenin bir adım ileri gitmesi için her şeyi yapmış insanlar. bugün bu ülkenin insanına bir borcum olduğuna inanıyorum,bu ülke bir gün güzel günler gördüğünde burada olmak istiyorum,çocuklarım bu ülkenin vatandaşı olsun,burayı sevsinler istiyorum. başka ülkede göçmen doktor sıfatı yerine burada bilinmek tanınmak istiyorum. gitmek isteyenler için diyecek bir sözüm yok.
Burada tatava yapmayın, avrupayla vizeler yarın kalksa, ertesi gün nüfusumuzun %25'ine düşeceğini hepimiz biliyoruz. o kalanlar da fakir olanlar olur.
Bazen kanadaya gitmek istemiyor değilim ama siyasi vb hiçbir nedeni yok. Sonra türkiyenin artılarını sıraladığımda vatan ağır basıyor.Adana dürüm, midye, çiğ köfte, sabah trafiğine kalmamak için saat 6.30da uyanmak(evet hayatıma düzen getirdi trafik), türkçe konuşan insanlar(yabancı ülkelerde uzuna yakın sürelerde kalınca çok özlüyorum anadilimi) vs vs aklıma gelmiyor saat geç kafam pek çalışmıyor yoruldum