henüz nerelere yerleşeceğimiz belli değilken,ayaklarımızın üzerinde duramıyorken,düzenimizi kuramadan yapılabileceğini düşünmediğim eylem.biraz aşktan,biraz hayata toz pembe bakmaktan böyle bir karara varılabiliyor olsa gerek.ama kendine güveni varsa,emin adımlarla bu yolda yürüyebileceğini düşünüyorsa saygı duymak düşer bize.Edit:başlığı ben açmadım gençler
Bana göre doğru bir fikir değildir. Eğitim süreci bitip maaşa geçtikten sonra ya da herhangi bir şekilde belli bir geliri olmadan yuva kurmak bana doğru gelmiyor. Olaya erkek adam para kazanmalı diye bakmıyorum kadın ya da erkek yuvayı kuran çiftimiz kendi ayakları üzerinde durabilmeli bence.
Öğrenim kredisi açısında kabul görecek fakat evlenen kişilerin sorumluluk bilinci veya başka sepeblerden dolayı, okurken evlenen kişileri zora sokmasından kabul görmeyecek hede.
Yapmak istediğimdir onu bekle bunu bekle derken ömrümüz geçiyor yıpranıyoruz sözlük, kaç yıl yaşayacağımız belli değil.birini seversem hiçbir şeyi beklemem evlenirim.maddi açıdan sıkıntı tabi ama aileler destek olur çalışırken geri öderiz.bazen niteliği normal evlilikten öğrenci evine, arkadaşlığa kayar ama olsun birlikte büyürüz fena mı
3. sınıftayken evlenen arkadaşlar vardı.4. sınıfta dahiliye sınavına gelmeyince merak edip aramıştık.biz yatıyoruz sınava gelmeyeceğiz demişlerdi. [https://www.youtube.com/watch?v=kN04q0d5klQ ~ *]
Doğru kişiyi bulmak kolay değil. Hem biz de gelişiyor ve değişiyoruz. İhtiyaçlarımız, isteklerimiz, yaşam tarzımız değişiyor. Mezun olduktan sonra değişiyoruz. Mecburi hizmeti yaparken, tusa hazırlanırken, düzenimizi bozup tekrar tekrar kurarken değişmeyi sürdürüyoruz.

Evlilik ev geçindirmek, evin, eşin, onun ailesinin, varsa çocukların ihtiyaçlarını gözetmek demek. Kendi karşılanmamış ihtiyaçların dururken böylesi bir sorumluluk almak... Ha evlenirsin o kolay da pişman olursan ne olacak?

Yaşam tarzımızın değiştiği ve eğitim süremizin uzadığı bu çağda doğru, yerinde ve mutlaka çözülmesi gereken soru ve sorunlar var. Evlilik buna getirilen bir çözüm gibi duruyor ama bence daha büyük sorunlar yaratıyor.
Bizim fakültede çok karlı bir iş bakınız: zeynep'e yüz verdim sözlüden kız hamile yazık
Kadın ya da erkekten en az biri yemek yapmayı biliyorsa,

Gene en az birinin çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü gibi ev aletleriyle arası iyiyse,

Faturadır, kiradır, aidattır bunlara tam olarak hakimlerse,

Düzenli gelirleri ya da geçimlerini sağlayacak birikimleri varsa ve en önemlisiGençler birbirlerini seviyorsaGayet normal karşılanabilecek bir durumdur. İmkanları varsa neden birbirlerinden ayrı kalsınlar ki? Aileler olay çıkarmayacaksa nikah düğün falan da yapmazlar hiç. Harcayacakları parayla tatile giderler sınav öncesi :)
(bkz:beni böyle sev) dizilerde tamam da gerçekte zor. okul bi yandan ev sorumluluğu bi yandan .her şeyi zamanında yaşamak lazım diye düşünüyorum.