akonitaz

Durum: 152 - 0 - 0 - 0 - 01.12.2018 21:53

Puan: 2161 -

3 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

olmadi olmayacak
  • /
  • 16

sevgilisiz yaşayabilen insan

buna da yaşamak denirse..
insan birine ihtiyaç duyuyor. manevi destek icin bile olsa. ya da sadece orada duruyor olmasi yeter ya bazen.
(bkz:yer kaplayan lezyon)
ne diyorum ben ya. boşver. böyle de yaşıyorum tabi ama bir yanim hep eksik. kesfedilmeyi bekleyen ses sanatçısı gibi falan.

cinnet

volkan öge'nin seslendirdiği rap parça. aşırı haklı bulduğum sozlere sahiptir. her gün bir doz. sonra ders.
-(bkz:batesmotelpro) +evet -tamam

yazarların hissettikleri

hic bir sey hissedemiyorum. diplerdeyim. belki sadece yorgunum. kalbi kırık da olabilir. hissetmek istemiyorum. hissedemiyorum. hissetmedigimi saniyorum.

chester bennington

depression doesn't have a face sözünün vücut bulmus haliydi. oyle neşeliyken nasil da bunalimdaymis aslinda. rip. c.b.

tıptaki akılalmaz kısaltmalar

efç: elektro fizyolojik çalışma
hmg: hepatomegali !!
h.h.b : herhangi bir
ynoak: yeni nesil oral antikoagülan
k.e.: kontrendikasyonlar

sözlüde hocaya asla söylenmeyecek şeyler

olmamasi gereken bir diyalog örneği:
h: en iyi bildigin konuyu anlat
ö: simdi en zor soruyu sordunuz hocam

tıbbiyeli yazarlardan edebi sözler

" sevdiğini söylememek başkalarına fırsat vermektir. "

yazarların şu anda okuduğu kitaplar

yeşilçam replikleri

tıbbiyeli itiraf

21 yaşındayım ve hayata dair hic bir beklentim yok.
insanlar nasil da bu kadar kendini önemsiyor anlam veremiyorum.
sessizce bir kenarda birinin beni farketmesini bekliyorum. ya da ölmeyi
  • /
  • 16

tibbiyelinin içinde kalanlar

okuduğum kitabı kendi orjinal dilinde okuyabilmek, tıp okumak için harcadığım ömrümü dil öğrenmeye adayabilmek. belki çok sevdiğim bir yazarın çevirisini yapmak. aşçılık ve gastronomi okuyup tüm tatlara hakim olabilmek ve kendi keyfime göre denemeler yapabilmek.akustik gitar çalıp en sevdiğim parçaları kendi elimden çıkarabilmek. kısacası hayatımı başkaları mutlu olsun diye değil de kendi hislerimle yaşayabilmiş olmak. şimdilik ise tek temennim inşallah hala çok geç değildir.

sevgilisiz yaşayabilen insan

eski sevgilim olmayandır. çünkü o her zaman egosunu tatmin etmek için birini aradı. biri onu sevsin hep. bakın karşılıklı değil bu kısma dikkat. ilk düşürdüğüyle birlikte muhtemelen. ne oldu seviyo musunuz bari? hiç sanmıyorum.
bazıları da var. unutmak için çıktım. he he canım. ben neden yapmıyorum peki? ben niye kendi kendime unutuyorum? bunu yapmak hem karşıdakine hem sana saygısızlık değil mi? bu durumu kendi kendine atlatamayacak kadar zayıf karakterli misin sen?
bazıları da var. içine sinmeyen kimseyi kalbinin eşiğinden bile geçirmez. böyleleri ile karşılaşmak dileğiyle. inşallah varsınızdır.

sevgilisiz yaşayabilen insan

bu dünyaya birini aramaya değil, kendimizi bulmaya geldik.
bu konuda çok iyi olduğum için kapıma gül bırakan adamları bile reddederim
çünkü kafam rahat

sevgilisiz yaşayabilen insan

şu an sevgilimizin olmaması yalnız öleceğimiz anlamına gelmiyor

sevgilisiz yaşayabilen insan

tıbbiyelilerin büyük çoğunluğunu oluşturur. bu mesele için yeterince enerji bulamaz. arkadaşlık ilişkileriyle üstesinden gelir. gelecekte evlenecek kişiyi bulamamaktan da endişelidir aynı zamanda. ancak koşullar bunu gerektiriyordur. belki biri gelip teklif etse reddetmeyecektir. ama gelen giden de yoktur.

tıp fakültesinde bulunan 10 tip

1- en önde oturan kızlar. genelde çok hızlı not tutarlar, saniyede 3 kelime hıza kadar çıkarlar.hayır o kadar hızlı yazmalarına rağmen yazıları da güzeldir. diğer bi önemli özellikleri hocanın ağzından ne çıksa yazmalarıdır. bkz. hocanın gençken okuduğu kitaplar ile izlediği filmleri yazanlar var- gerçek bu-

2- ikinci yabancı dili sağlam veren liselerden mezun kimseler.
slaytta en ufak bi yabancı kelime gördüklerinde öne atılıp kelimenin anlamını açıklama hissi duyarlar. bkz. hocam aslında fransız kökenli bir kelime olmakla birlikte almancaya sonradan geçmiştir.

3-- labdan laba gelen tipler. bu tipler envai çeşit işlerle uğraşır, kimse bilmez ne yaptıklarını ama hep benim gözümde daima zeki insanlardır.notları yüksek veya düşük olabilir. bkz. oğlum bu kim la ilk defa görüyorum. bkz. (senenin sonunda) farma hocası bu muymuş?

4- soru sormak için soru soran tipler.
hocanın gözüne girmeyi mi yoksa popi olmaya mı çalışılır bilinmez ama nerde gereksiz soru var arayıp bulurlar,sınıf başına düşen kişi sayısı 1 ya da 2 dir. genelde sevilmezler,antipatik kişilerdir.bkz.
hocam sub altında demek scapularis de kürek kemiği ise subscapularis kürek kemiğinin altı mı demek ?

5- kasıcılar. sağlam kasarlar, derste,ders aralarında, otobüste, her yerde kasarlar. ortalamaları çok yüksektir. nasıl bir çalışma yöntemleri olduğu merak edilmektedir. genelde birlikte takılırlar, birbirlerine en ayrıntı yerleri sorup karşılıklı bilmek en zevk aldıkları şeydir.bkz. o zaman söyle bakalım pektus ekskavatum düzeltilmesi ameliyatını bulan adamın kütüğe kayıtlı olduğu yer neresidir?

6 derste uyuyan tipler. gece beşik sallamış olma ihtimalleri vardır. derse neden geldikleri bilinmez ancak vicdan azabı duymamak için geldikleri tahmin edilir. bkz. her derse giriyorum ben kanka.

7-laboratuvar dersleri için slayt hazırlayan kimseler. gönüllü olarak yaparlar.herkesin hayır duasını almışlardır.slaytın sonuna hazırlayanların ismini yazmaları da ismen dua istemlerindendir. bkz. iyi düşünmek lazım. onları severiz.

8-abi tipler. 4-5 kere sınıfta kalmıslardır genelde sınav günü dısında onları görmek zordur ama tecrübeli kişilerdir,hangi hoca nasıl sorar bu kişilerden öğrenilir(gelirlerse tabi), hocalarla da araları iyidir bkz. çok kaldıkları için hocaların hafızalarına kazınmışlardır.

( 6 kere kalana sahit oldum)

9-öğle yemeğine gelen tipler derslere gelmezler .
fakülte yemekhanesinden 1-1,5 tl ye yemek yiyip giderler.gurme olacak kıvama gelmişlerdir. bkz. kanki patlıcanın içindeki farklı aromayi fark etmediğini söyleme.

10-derse evlenilecek doğru kişiyi bulmaya gelenler. her tıp fakültesinde görebileceğiniz insanlardır,bu arayışa girmelerinin en büyük sebebi doktorun doktorla evlenmesi gerektiği klişesidir. genelde sağlam ilişkiler 3.sınıf itibariyle başlar,yapılan araştırmalara göre tıp fakültesinde tanışıp evlenenlerin oranı yadirganamayacak miktardadır. bkz. anneniz ilk kan aldığında bayılmıştı çocuklar :))

intj

jungian sınıflamalara göre sahip olduğum kişilik tipi. kişiliğimin özelliklerini %100'e yakın yansıtmaktayım. bu kişiliğim, psikiyatrik değerlendirmelere göre bir "bozukluk" olan; ancak hastalık veya bozuklukla alâkası bile olmayan şizoid kişiliğimle büyük ölçüde paralel. psikiyatrik sınıflama ve tanı koyma kriterlerine göre şizoid kişilik bozukluğuna da sahibim. lâkin ben bu durumdan inanılmaz derecede hoşnutum; alelâde literatürün bozukluk sıfatını kabûl edecek değilim. esas bozukluk, serkeşlik, keşmekeş, idealden uzaklık, sapkınlık ve gayriahlâkîlik âvâmda. kötücül nitelikler, avâmâ özgü.

intj, özellikle içe kapanıklılık, sosyal ortamda sessizlik, sosyal interaksiyonda geri çekilmeler, iç âlemde ise derin ve kompleks düşünce, hayâl gücü, düşüncede sezgisellik ve tek odağa fokuslanmak yerine geniş bakış, popüler olan şeylere karşı ilgisizlik ve pek çok kimsenin ilgilenmediği garip alanlara karşı merak, kişisel ve toplumsal değerlere veya kriterlere karşı soğukluk, objektif ahlâkî ve düşünsel prensiplere bağlanma, entelektüel disiplinlere karşı konulamayan merak, zihnin sürekli bu alanlarla dikkati dağıtacak şekilde meşgûl olması ve kendi kendine konuşmalar, analitik problem çözme becerilerininin gelişmiş olması, aşırı bireycilik ve bağımsızlık isteği, absürd olana tahammül edememe, liberter düşünce, ektsrem düzeyde mantıksallık, emosyonel soğukluk, psikolojik stabilite, insanlardan kendini üstün görme hissi, ciddi düzeyde mükemmelliyetçi plan yapma ve bir şeyleri teorize etme, ideal olanı arama isteğiyle karakterize, yaşamı ve âvâmla birlikte olunması gereken sosyal hayatı olumsuz etkileyebilen, şizoid kişiliklerin önemli bir kısmına temel oluşturan nadir ve zihinsel mânâda seçkin kişilik tipi. hepsi tam tekmil olacak diye bir kaide yok; ancak büyük ölçüde bunlar ve bunlara benzer nitelikler ön plana çıkar. bilim insanı ve filozofların yüzdesel olarak diğer kişilik tiplerine göre, ıntp ile birlikte en çok sahip oldukları kişilik tiplerinden. mastermind ya da architect olarak bilinir.

tıbbı bırakmak

genelde mezun olduktan sonra yapılır. bu da ayrı bir kafadır. (bkz: tıp fakültesinden nadiren doktor çıkar)

yalnızlığın farkedildiği an

telefon rehberine bakip arayacak kimseyi bulamadigin an

ikizler burcu

asıl siz her an nasıl aynı olabiliyorsunuz? samimiyetsizler...

Toplam entry sayısı: 152

tıp okumanın yaşattığı zorluklar

misal benim hic uzun donem (bkz: long term) arkadaşlığım olmadi. bu olayda tıp okumanin ne alakasi var demeyin. lisede tıp kazanmak icin çalışırdim. insanlar gezerdi. tıpta sinifta kalmamak icin çalışıyorum. insanlar yine geziyor. ne yapsınlar beni.

kafamın içindeki insanlar

tek olunca iyiler aslında ama birleşip bi grup oluşturdukları zaman için aynı şeyi soyleyemeyecegim. kafa beyin bırakmıyorlar.

tıbbiyeli itiraf

insan ilişkilerinin cok yakın olduğunu düşünüyorum. çok soğuk biriyim. kimseyi sevmiyorum. sevemiyorum. yani sevsem de hissettirmem. platonik olur. uzaktan olur. baska bi sey degil.
sadece mekanik işlerle uğraşmak hoşuma gidiyor. tıpa isteyerek gelmedim. ama bu saatten sonra da bırakamam.
hayat çok zor. ben olmak çok zor be sözlük.

platonik aşkın aşırı umut veren hareketleri

a: bu çocuk bana aşık
b: nerden anladın kanka?
a: yanımdan yürüyerek geçti görmedin mi?

tıbbiyeli itiraf

hislerimden hic emin degilim su anda.. birinden hoşlandığımı sanıyorum. kafamdan bir türlü onun hayalini uzaklastiramiyorum. ama onu gördüğümde diyecek bir sey bulamiyorum. kafamdaki kurdugum kadar güzel gelmiyor. ya da yakışıklı işte. konu acmak gelmiyor icimden. o öylece yanimdan gecip gidiyor. bi kac defa böyle olmustu. ama sonra geciyor. acaba konussam o kişiyi yakindan tanisam bir seyler olur mu aramizda. olsa ne olur. nasil olur. ne farkeder. boyle iyi. mi acaba. karışık kafam. cok karışık.

tıbbiyeli itiraf

yaşım çok geç değil. ama kimse bana çıkma teklif etmedi. acaba bana karşı saygı mı duyuyorlar. yoksa bende baska bi sorun mu var diye düşünmeden edemiyorum.

tıp okumanın yaşattığı zorluklar

misal benim hic uzun donem (bkz: long term) arkadaşlığım olmadi. bu olayda tıp okumanin ne alakasi var demeyin. lisede tıp kazanmak icin çalışırdim. insanlar gezerdi. tıpta sinifta kalmamak icin çalışıyorum. insanlar yine geziyor. ne yapsınlar beni.

komite sonrası duygusu

tıp çok güzel gelsenize dedirtir.
insana her şeyin bittiği hissini verdirir.
ne yazık ki yeni bir komitenin başlaması en fazla 2 gün sonradır. bu duygu da burada biter.

tıp fakültesinde yaşanılan ilk hayal kırıklığı

bi hobim vardı vakti zamanında. onu devam ettirebilirim sanmıştım. notları okumayi bile yetistiremedim cogu zaman. yaz tatilinde ise biraz dinleneyim dedim. böyle böyle bi tıpçı daha tıp dışı hobilerinden vazgeçti.

tıbbiyeli itiraf

insan ilişkilerinin cok yakın olduğunu düşünüyorum. çok soğuk biriyim. kimseyi sevmiyorum. sevemiyorum. yani sevsem de hissettirmem. platonik olur. uzaktan olur. baska bi sey degil.
sadece mekanik işlerle uğraşmak hoşuma gidiyor. tıpa isteyerek gelmedim. ama bu saatten sonra da bırakamam.
hayat çok zor. ben olmak çok zor be sözlük.

evrim teorisine inanmayan doktor

tıbbiyeli itiraf

yaşım çok geç değil. ama kimse bana çıkma teklif etmedi. acaba bana karşı saygı mı duyuyorlar. yoksa bende baska bi sorun mu var diye düşünmeden edemiyorum.

özel tıp fakültesi

dönem 2

su an içinde bulundugum dönemdir. bitse de kurtulsak demisligim cok vardir. finalsiz gecisin olmadigi canim universitemin kutuphanesinde can vermekteyim.

edit: bitti. kurtuldum.
edit 2: 3 bile bitti a dostlar. neden her sey speed of light ?
edit 3: 4 bitmedi. allah kahretmesin. sen nerden ciktin yesil göz. senin yuzunden bü.te. kal.dim. ilk. de.fa.

tıp fakültesinin en zor dersi

simdilik mikrobiyoloji
bakalim ilerleyen yillarda neler olacak ?

içerik kuralları - iletişim