aorticdissection

Durum: 1156 - 18 - 0 - 0 - 20.05.2020 01:39

Puan: 15639 -

4 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yönetici.

komşulara karşı çok ayıp oldu...
  • /
  • 116

cihat yaycı

istifasının medyada haber değeri taşımaması bile olayın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. muhtemelen önümüzdeki aylarda konuyla ilgili ilginç detaylar öğreneceğiz.

orhan acar

gazi üniversitesi fen fakültesi dekanı. bu geceye kadar öyleydi veya. çünkü online ders için açtığı yayın sırasında “kızların resimlerini görüyoruz ha” diyerek kahkaha attığı video tüm sosyal medyayı sarmış durumda. muhtemelen yarın, görevden alınmadan istifasını verecektir. pandemi nedeniyle teknolojiye, özellikle de canlı yayına hazırlıksız dahil olan insanların gerçek düşüncelerini ağızlarından kaçırmalarına sıkça şahit olacağız gibi görünüyor ayrıca.

https://mobile.twitter.com/ttahaber/status/1260295537233977351

major gam

2 tam 1 yarım, 3 tam 1 yarım formülüyle açıklanan ses dizisidir. 12 sesten oluşan gam dizisi için bu formülü uyguladığımızda; 1-3-5-6-8-10-12 dizisi major gamı oluşturuyor ki bu da do,re,mi,fa,sol,la ve si notalarına denk gelir. arıza dediğimiz bemol ve diyez sesleri yer almadığı için de genellikle major gam öğretilirken do major ile başlanır. hiç bilmeyenler için anlatmak gerekirse bir piano'nun beyaz tuşları do major dizisine ait sesleri yani arıza almayan do-re-mi-fa-sol-la-si seslerini içerir. aynı seslerin frame shit mutasyonu misali enstruman üzerine kaydırılmasıyla da diğer seslere ait major gamlar bulunabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
do / do# / re / re# / mi / fa / fa# / sol / sol# / la / la# / si

diğer major gamların bulunmasını örnekle açıklamak gerekirse başlangıç notamızı do# olacak şekilde 1-12 numaralandırmasını yaparsak eğer 1-3-5-6-8-10-12 seslerine karşılık olarak do#-re#-fa-fa#-sol#-la#-do dizisi gelecektir.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
do# / re / re# / mi / fa / fa# / sol / sol# / la / la# / si / do

boston dynamics

gerek ismiyle gerek çağın ötesinde yaptıkları projeleriyle bana fringe'de geçen massive dynamic'i hatırlatan kurgusal holding.

a101'de satılan harika ürünler

dondurulmuş deniz ürünlerinin tamamının dahil olduğu ürünlerdir. kiremitte karides, dondurulmuş kalamar ve midye, mezgit fileto başka hangi markette var ki allah aşkına. midye ve karides'in tadı da hiç fena değil.

youtube

"geçerli zamana ait url'sini kopyala" özelliğini mobilde kullanamadığımı farkettiğim sosyal mecra. eğer bunu da sadece premium üyeler yapıyorsa çok net bela okurum. yıllar önce basit hilelerle arka planda çalabiliyorken, premium'a geçiş sürecinde yaptıkları update ile bu özelliği tarihe gömmeleri son derece kötü niyetli bir hamleydi. ayrıca reklam konusunda da iyice bokunu çıkardı youtube. evet reklam tabii ki önemli ve olmak zorunda ama canlı yayına reklam koymak nedir ya hu ? canlı yayın abi canlı. bu tarz kötü niyetli esnaf hareketleri premium'a geçiş konusunda iyice soğutuyor beni.

spotify

last.fm'in yıllar önce yaptığı, benzer müzikleri dinleyen kullanıcıları gösterme ve dinleme kaydı gibi temel sayılabilecek özellikleri neden getirmediğini bir türlü anlayamadığım müzik platformu. dinlediklerimiz hakkında yaptığı otomatik analizleri bence son derece yetersiz. çalma listelerinin öncelik sıralamasının yapılamaması da sinir bozucu. bu kadar gömdükten sonra biraz da olumlu tarafından bahsetmek gerekirse; ortak çalma listesi yapma ve kişilere şarkı ekleme izni verebilmek gayet işe yarar bir özellik.

burak gürpınar

2000'ler dönemi rock gruplarının babası kurban'ın efsane davulcusu. kendisiyle farklı konserlerin sonrasında görüşme ve röportaj tadında konuşma fırsatı bulmuştum. kurban'ın dağılma süreciyle ilgili çoğu şeyi yaklaşık 8 yıldır biliyor olmama rağmen verdiğim söz nedeniyle paylaşamadım. hala paylaşmayı düşünmüyorum ama bana anlattığı şeylerin büyük bir kısmını geçtiğimiz günlerde youtube'da motto müzik kanalında açıkladı. kurban gibi bir grubun dağılmasını hala sindiremiyorum, alışamadım.

link;

berber

pandemi sürecinin hem etkileneni hem etkileyeni. 11 mayıs 2020 tarihi itibariyle yeniden açılacak berberlerin bugünü, berberler odası "berber ve kuaför bayramı" ilan etmeli bence.

gta 2

1999 yılında piyasaya sürülen bilgisayar oyunu. aynı zamanda oynadığım tek gta'dır kendisi*.
  • /
  • 116
  • /
  • 32

orhan acar


major gam


burak gürpınar


berber


gta 2


howmanypeopleareinspacerightnow.com


karantina


tokalaşmak


ihtimaller denizi


evta


  • /
  • 32

cihat yaycıdeniz kuvvetleri komutanlığı kurmay başkanı iken cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile genelkurmay başkanlığı emrine atandıktan sonra görevinden istifa eden tümamiral.

fetö ile mücadelesi ile tanınan yaycı, mavi vatan adı verilen ülkemizin deniz kıta saha egemenliğinin de mimârı.

ihale şartlarına uygun olmayan kablo alım ihalesine karşı çıkan yaycı'nın, firma sahipleri tarafından ihaleye fesat karıştırdığı iddiası ile savcılığa şikâyet edildiği söyleniyor.

tıbbiyeli radyo

sözlüğe girmeyeli radyo kapanmış. üzdün be sözlük.

orhan acar

muhtemelen yarın başvuracağı yüce yargımız ile hakkındaki tüm video ve başlıklara erişim engeli getirterek olayı örtbas etmeye çalışacak olan kişi.

kimya mezunu imiş.

gülüşü bile irrite etti. o kadar vasıfsız insan ayak olacağına baş oldu ki çok da şaşırmıyorum artık işin doğrusu.

bakalım nasıl kıvırmaya çalışacak bu işten. en iyisi onuru ile direkt istifa etmesi.

edit: istifa etti.

tıbbiyeli sözlük

bazı yerlere, bazı kişilere kendimi borçlu hissediyorum. tıbbiyeli sözlük de bunlardan bir tanesi. borcumu kapatmaya geldim. buraya ilk gelişimi hatırlıyorum da sözlüğün ne olduğunu dahi doğru dürüst bilmeden, bakmadan, okumadan amiyane tabirle langur lungur yazmaya başlamışım. buranın kurallarını, formatını çok ihlal etmişim. sonrasında yazarları tanıdıkça, entrylerini takip ettikçe buranın aslında insana ne kadar çok şey katabilen bir yer olduğunu gördüm. tıpa dair, tıp fakültesinin nasıl okunması/okunmaması gerektiğine dair çok fazla şey öğrendim buradan. birçok yazarın entryleri aracılığıyla dünyasına şahit oldum. tecrübelerinden dersler çıkardım. ertesi gün diyete başladım. açtım film izledim. merak ettim. güldüm. hüzünlendim. kısacası sizden çok şey öğrendim. hiçbir şeyin öyle bir anda olmadığını, emek verilen her şeyin ne kadar güzelleştiğini ve bu emeği vermeyeceği bir işe de insanın hiç başlamaması gerektiğini anladım buradaki kısa yazarlık tecrübemden. çok güzel yazan yazarlar var, onların yazmaya devam etmelerini tüm kalbimle istiyorum. benim içimi ısıttın sözlükcüm, her şey için teşekkür ederim. renkliliğini ve derinliğini her daim koruman dileğiyle...

tıbbiyeli radyo discord platformu

2019 un sonunda kurulmuş olan radyo.
hem pc hem mobil uygulamasından kolaylıkla erişebileceğimiz bir platform.

yazarlarımız şarkı isteklerini dubtrack gibi kuyruğa ekleyebilirler.
birbileriyle chat kanalında eşzamanlı olarak hem sesli hem yazılı sohbet edebilirler.
şarkı ekleme, ses kanalına müdahil olma gibi konularda sorun yaşayanlar bana ulaşabilir.

https://discord.gg/FUTgPJj

(bkz:10 dk da nereden nereye geldik)
(bkz:müthiş oldu gerçekten)

barones frozbit

2016 eylülünde sözlüğe kayıt olmuş yazar, ben. bu sözlükte 3 senedir kayıt olduğumdan beri neredeyse her günümü geçirdim. eski yazarlardan pek kimse kalmadı, çoğunuz bilmezsiniz o yüzden. sözlükte neredeyse hiç olmayan formatın oturması için ekip arkadaşlarımızla çok uğraştık yönetici olduğumda. tamamen absürt forum entryleri yine trip, ego çeke çeke temizlemeye başladık. yapılması gereken oydu, insanların egolarının farkındaydık gocunmadık yediğimiz laflara. şimdi insanlar bize format öğretiyor onca lafı boşuna yemişiz.

şu güne kadar harcadığım vakte gram üzülmemiştim. çünkü arkadaşlar edindim bu sözlükte. görüştüm, buluştum, güldüm, içtim eğlendim, tanıdım, sevdim, bağlandım, aşık oldum, dertleştim. sesli radyoda her yayınım sabote edilmesine rağmen sabahlara kadar muhabbet ettim. dinledim. anlattım. ama hepsi boşuna, boşu boşuna.

ne zaman bişey yapılacak olsa bekletmeden atladım. sol frame cidden akmıyordu, ama şuraya 100 entry bile girmemiş insanlar sol frame akmıyor diye başlıklar açıyordu. aksın diye ilişkiler kategorisine yüklendim seks düşkünü oldum. feminazi oldum. politika yazdım terörist oldum.
ama kime ulaşıyorsunuz istediğiniz, sıkıntınız varsa?
o yazarın derdi varmış, o yazar intihar edecekmiş, o yazar yayın istiyormuş, o yazar zirve istiyormuş. o yazarı o kız rahatsız ediyormuş. o yazara sürekli mesaj geliyormuş. mesaj kutum isteklerinizle, taleplerinizle dolu. oysaki beni burda sadece format bağlar.

yönetim ekibinden olmak beni ancak formattan sorumlu tutar. benim buraya verdiğim emeğe bakıp bunu zorunluluğummuş gibi göremezsiniz. siz benim müşterim değilsiniz ki memnuniyetiniz için kendimi yırtayım. ama gerçekten yırttım. sonunda severek yaptığım şeyler boynuma tasma oldu.

neticede bu saatten sonra hak etmediğim şeyler yaşadıkça bu sözlük için hiçbir şey yapmak istemiyorum. hepiniz gibi tıpçıyım ben de insanım derslerim var aileme karşı sorumluluklarım var, şu koşullarda robot gibi terbiyesizliklerinize göz yumamam.

hayatımda da hep enayi konumunda oldum. haksızlık gördüysem önce ben sesimi çıkarttım. insanlar susup uzaktan izleyerek kafalarını rahat tutabiliyorlar ama ben değiştirebileceğim bir şey varsa bunu her koşulda herkese rağmen yaparım. sonuçta kendini bilmezlerin diline düştük.

neticede ben bu sözlüğü güzel hatırlarım. ama buruk da hatırlarım. hak etmediğim şeyleri yaşayarak ve hak ettiğim gibi mutlu olarak.

tıbbiyeli sözlük canımsın, sen bensiz de devam edersin. alışkanlıklardan kopmak kolay değil ama gururlu biri olduğumu biliyorum. o yüzden yediğim lafları buraya koyup ne zaman buraya dönecek olursam kendimi durduracağım.
ilgi çekmek için bak sözlüğü bırakırım entrysi değil bu. anlaşılmayı ummaktan bıktığım yorulduğum için sözlüğe ve ekip arkadaşlarıma vefa borcumdur.
selametle.aklından bir sayı tut

john verdon tarafından kaleme alınan dedektif dave gurney'in maceralarını anlatan polisiye romanlar serisinin ilk kitabıdır. her bir cinayet ardında bırakan notlarda bilmeceler ve sayıları içerir. dave gurney ise bu sır dolu olan esrarengiz cinayetleri çözmeye çalışır.

dedektif gurney'in karısının adı da madeleine'dir. new york'un biraz uzaklarında evleri vardır ve karısıyla bazen zıt düşer ama karısının ismi bu kitabı okurken çok hoşuma gitmişti. kitabı okurken aklıma the others filminde başrolü oynayan nicole kidman'ın canlandırdığı karakter geliyordu. galiba kitaptaki evin de tıpkı the others'taki gibi kasvetli bir ev olması ve ormanlık bir alanda tasvir edilmesi beni böyle düşündüren bir etkendi.

augmentin

vatandaşımız buna agumentin der.

aorticdissection

pek değerli hemşehrimdir kendileri. sesi çok güzelmiş diyollaa.. radyoda canlı yayın yapsa da dinlesek keşke*.

aorticdissection

rocker cerrah. ameliyathanede manowar dinliyor olması olası...

Toplam entry sayısı: 1156

berika demir

esra erol'a konuk olmuş tıp fakültesi öğrencisi. buraya kadar sorun değil ki zaten esra erol izlediğim veya izlediğimiz de yok. sorun olan şey bu kişinin doktorluk hakkında ileri geri konuşması. "doktora gidiyoruz yüzümüze bakmıyor, bilgisayarla uğraşıyor." diyerek zaten linç edilmekte olan bir mesleğin iyice itibarsızlaşmasına katkıda bulunuyor.
pardon da sen hangi vasıfla o kanala çıktın abicim ? kimse seni bilim dünyasına yaptığın katkı nedeniyle ünlü yapmadı. o halde anlamadığın konularda konuşma ve meslektaş olacağın kişiler hakkında ileri geri konuşma. bu dediklerimi ancak gerçek bir "doktor" olabildiği gün, poliklinikte yüz civarı hasta bakacağı gün anlayacak.
https://twitter.com/pigmes/status/1054086305234194432

rahat bölümler

ftr, dermatoloji, çocuk psikiyatrisi, psikiyatri gibi uzmanlık dallarının tıp fakültesi içerisinde ki genel adı. pek yakında cerrahi tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri, temel tıp bilimleri gibi bu dallarında bilim dalı olarak rahat tıp bilimleri adı altında ayrılacağı konuşuluyor.
işin espirisi bir yana bu rahat bölüm arayışı, arzusu pek hoşuma gitmiyor benim.
23-24 yaşında insanlar daha hayatında ne yaşamış ola ki işten kaçma peşinde? ne yaşadılar ki rahat olma arzusundalar. okuduğu bölüm tıp takültesi olan insanın son sene mi geliyor aklına bu mesleğin kolay olmadığı?

ftr ve diğer bölümlere karşı asla farklı gözle bakmıyorken ben. bu mesleği isteyen genç arkadaşlar tercih sebebini "rahat olmak" olarak gösteriyor.bu beni rahatsız ediyor. bu kişinin hem kendisine saygısızlığı hem de mesleğine saygısızlığıdır. rahat olmak amacıyla seçilen bölümün uzmanlarından nasıl fayda bekleriz?

dönem 1 iken ameliyata girmek

yaklaşık 9 yıl kadar önce yaptığım hareket. tıp fakültesine cerrahi branş düşünerek geldiğim için ilk sene de meraklarımı gidermek için gitmiştim. iyi ki girmişim ameliyatlara. 6 yıl boyunca da fırsat buldukça gittim. şimdi ömrüm o salonlarda geçiyor. cerrahi branşlardan birinde asistanlık yapıyorum ve o 9 yıl önce girdiğim salonun şimdi bir üyesi olmak hoşuma gidiyor. insanlar sizin heveslendiğiniz şeye saçma diyebilir, sizi eleştirebilir. hayallerinizin heveslerinizin peşinden gidin. rahat bölüm arzusunda olan çoğu insandan daha mutlu olacaksınız emin olun.

aortic dissection ile türkçe rock az bilinenler

çeşitli gruplardan 24 şarkıyla, bir saat kırk beş dakika boyunca sürdürdüğüm yayın.
şarkıları merak edenler için liste aşağıda. hangi sıraya göre çaldığımı hatırlamıyorum ama "derin esmer" ile başlayıp "pinhani" ile bitirdim. "yıldızlar" kapanış şarkısı oldu.

liste;
1- derin esmer - gerçek hayat
2- mor ve ötesi - yağmur, teşekkürler...
3- gece - zamanın ruhu
4- neyse - kahreddin
5- kung fu - hala
6- yaya - resimler, yazılar ve yüzler
7- redd - bir yol bulursun
8- pentagram - uzakta
9- malt - motor
10- athena - uyanınca
11- teoman - çölde çiçek
12- maskott - melekler şehri
13- pinhani - yıldızlar
14- cihan mürtezaoğlu - sen banasın
15- jehan barbur - kendine zaman ver
16- bertuğ cemil -sen gülmeden
17- ogün sanlısoy - umudum var
18- sıfır km - meraklı
19- adamlar - insanın düştüğü durumlar
20- flört - sen yokken
21- yok öyle kararlı şeyler - 34
22- yüksek sadakat - aşk toprağı
23- kurban - ağla
24- gür akad - cem abi

tıbbiyeli sözlük

yoluna tam gaz devam eden sözlüktür.

sözlüde verilen efsane cevaplar

sorulan sorular ve arkasından yaşanan sessizliğin ardından;
-hoca: sen olsan geçirir misin kendini?
+öğrenci: evet hocam.

öğrenci geçer.

dönem 1 iken ameliyata girmek

yaklaşık 9 yıl kadar önce yaptığım hareket. tıp fakültesine cerrahi branş düşünerek geldiğim için ilk sene de meraklarımı gidermek için gitmiştim. iyi ki girmişim ameliyatlara. 6 yıl boyunca da fırsat buldukça gittim. şimdi ömrüm o salonlarda geçiyor. cerrahi branşlardan birinde asistanlık yapıyorum ve o 9 yıl önce girdiğim salonun şimdi bir üyesi olmak hoşuma gidiyor. insanlar sizin heveslendiğiniz şeye saçma diyebilir, sizi eleştirebilir. hayallerinizin heveslerinizin peşinden gidin. rahat bölüm arzusunda olan çoğu insandan daha mutlu olacaksınız emin olun.

doktorların büyük çoğunluğunun ateist olması

final zamanı amfi olarak "allah'ım n'olur çıkmış sorsunlar" duası edilirken, doğruluğundan şüphe duyduğum önerme.

amfide karı koca gibi takılan çiftler

sigara içen kız

sigara içen erkekten farkı olduğunu düşünmediğim kızdır. "sigara" kendi başına kötüdür. "kızlara hiç yakışmıyor" mantığını anlamak güç açıkçası. cinsiyetçi yaklaşımı geçip, sigaranın kimseye yakışmadığını belirtmek isterim.

kütüphanede burnunu çeken piç

her kütüphanede en az bir tane bulunan piçtir. siz evde çalışamıyorsunuz diye kütüphaneye gelmişsinizdir komşuların sesleri olmasın, derse odaklanayım düşüncesiyle. ancak bu tip sabahtan akşama kadar yapıştığı sandalyeden kalkmaz ve burnundaki lanet olası sümüğün yer çekimine yenilmemesi için sürekli burnunu çeker durur. o iğrenç ses kafanızda büyür büyür... ağzını burnunu kırmak istersiniz, aynı cümleleri onlarca kez okurken. bir an önüne peçete fırlatmak gelir içinizden ama yapamazsınız. böyle tiplerle kütüphane hiç çekilmez malesef.

rahat bölümler

ftr, dermatoloji, çocuk psikiyatrisi, psikiyatri gibi uzmanlık dallarının tıp fakültesi içerisinde ki genel adı. pek yakında cerrahi tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri, temel tıp bilimleri gibi bu dallarında bilim dalı olarak rahat tıp bilimleri adı altında ayrılacağı konuşuluyor.
işin espirisi bir yana bu rahat bölüm arayışı, arzusu pek hoşuma gitmiyor benim.
23-24 yaşında insanlar daha hayatında ne yaşamış ola ki işten kaçma peşinde? ne yaşadılar ki rahat olma arzusundalar. okuduğu bölüm tıp takültesi olan insanın son sene mi geliyor aklına bu mesleğin kolay olmadığı?

ftr ve diğer bölümlere karşı asla farklı gözle bakmıyorken ben. bu mesleği isteyen genç arkadaşlar tercih sebebini "rahat olmak" olarak gösteriyor.bu beni rahatsız ediyor. bu kişinin hem kendisine saygısızlığı hem de mesleğine saygısızlığıdır. rahat olmak amacıyla seçilen bölümün uzmanlarından nasıl fayda bekleriz?

tıpçı

genellikle tıp fakültesi dışındaki bireylerin kullandığı, varoş söylemi. tıp fakültesi içerisinden birinin bu ifadeyi kullanması kabul edilemez.

içerik kuralları

sözlük formatının yazarlar tarafından açıkça görülebilmesi için öncelikler "içerik kuralları" hakkında duyuru yapmayı gerekli gördük. sözlük formatının, forumdan en önemli farkı "tanım" zorunluluğu. bununla ilgili ve diğer kurallarla ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır. lütfen başlık açarken ve entry girerken bu maddelere dikkat edelim.

içerik kuralları;
1- entryler ilgili başlığa ait tanım içermeli, ilgili başlığa ait örnekler vermeli, başlığı yorumlamalıdır. başlığın açıldığı ilk entry başlığı açık biçimde tanımlayıcı olmalıdır. soru şeklinde başlıklara cevap niteliğinde entry girilmemelidir.
2- bir başka entry’ye direkt cevap vermek, entry’ler yoluyla diğer yazarlar ile sohbet etmek yasaktır.
3- entry’ler ve açılan başlıklar imla kurallarına uygun olmalıdır. entryler doğrudan smiley içeremez. görünmez bkz (*) kullanılarak smiley kullanılabilir.
4- kişilerin ve kurumların tüm hukuki haklarını zedeleyebilecek entry’ler yazmak ve kişisel iletişimin ifşası yasaktır.
5- telif hakkını ihlal edebilecek link paylaşmak, pornografik içerik veya görsel paylaşmak ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturan paylaşımlar yasaktır.
6- belirlenen kurallara uygun olmayan entry’ler moderatörler tarafından, ilgili yazara sebep belirtilerek yayından kaldırılacaktır. yayından kaldırılan entry, içerik kurallarına uygun hale gelmesi durumunda tekrar yayına alınacaktır.
7- belirtilen kurallara uygun davranmayan, uyarı almasına rağmen uygun davranmamaya devam eden yazarların üyelikleri, moderatörler tarafından yapılacak oylama ile geçici olarak dondurulabilir veya silinebilir.

aynali tahir

fikirlerine katılmadığım ama seri eksilemediğim yazar. yani sonuçta adam orijinal şeyler yazıyor. okumadan anlamadan niye bu kadar eksiliyorsunuz bu adamı? bence orijinal olmak önemli.

içerik kuralları - iletişim