aorticdissection

Durum: 1083 - 0 - 0 - 0 - 01.09.2018 16:11

Puan: 13430 -

3 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yönetici.

komşulara karşı çok ayıp oldu...
  • /
  • 109

sare aydın

engelleri aşarak toakt gaziosmanpaşa tıp fakültesini bitirerek doktor olan meslektaşımız.
sudan bahanelerle "ben yapamam" diyen insanlara örnek gösterilmeli. kendisine başarılar diliyorum.

yatay geçiş

bir bilmece cevabı.

bilmece:
-isteyeni çoktur,yapabileni yoktur.nedir bu?

din

üzerinde en çok tartışılan konulardan biri. neyi tartışılıyorsa... siz hiç din tartışması sonucunda " haklısın senin dinine geçiyorum lan." denildiğini gördünüz mü?

defibrilator

prestiji yüksek tıbbi cihazlardan. ne cihazlar var ama meşhur olamamışlar. serum infüzyon cihazı da hayati iş yapabiliyor. ambu da çok klas. ama nedense defibrilatör hep filmlerde dikkat çekiyor. hep de turuncu oluyor kaşıkları.

tıpçının tıp okudugunu sosyal medyada belli etmesi

iyi veya kötü olarak nitelendirilemeyecek durumdur. şöyle bir örnek vereyim; özgür demirtaş ekonomi ile ilgili twit atınca "mesleğini nasıl da vurguluyor. hayatta tek başarısı bu böylelerinin." demek ne kadar saçmaysa bu durumu eleştirmek de o kadar saçma. meslekler bizim hayatlarımızın birer parçası. bir doktorun yapacağı tespitin anlatacağı olayın hastalar ve hastalıklar ile igili olması son derece doğal.

sertab erener

ocean of noise isimli rock grubunun vokalisti.

ocean of noise

sertab erener'in vokalistliğini yaptığı rock grubu. geçtiğimiz haftalarda canlı canlı dinleme fırsatı da buldum. gayet iyiler. emre kula grubun gitaristi.

am

la minörün evrensel kısaltması.

doların 5 tl olması

dr. özlem yağdıran

görevden alınması sağlık bakanımız aracılığıyla gümbür gümbür duyurulan ama görev iadesi sessiz sedasız yapılan meslektaşımız. kendisine geçmiş olsun tekrar tekrar.
  • /
  • 109
  • /
  • 31

sare aydın


ocean of noise


bahattin ahmet yalçın


ittirmek


cumhurbaşkanlığı seçimi tahmin yarışması


mert eyüpoğlu


kafa topu 2


cüneyt özdemir


ibrahim afşin öztürk


tuğba ekinci


  • /
  • 31

cenk erdem

komedi üstadları. alt adları ise cenk ve erdem. (onların tarzında espri denemesi yapayım dedim.) *

midye:turnusol kağıdı ile (base42) üstatlık derecelerini görebilirsiniz:

tıbbiyeli sözlük ikizler burçlular derneği

tarafımca kurulan dernektir. ikizler burcu olarak tarafımıza yapılan her türlü linç girişimi vb. den korunmak, yardımlaşmak ve dayanışmak amacıyla 14 şubat 2018'de tıbbiyeli sözlük yasasının 14.maddesinin 2.fıkrasının 5/a bendine göre kurulmuştur.

hava grubu diğer burçlardan dostlarımızı da bekleriz
terazi burcu, kova burcu

başvurular alınır.

üyeler:

1. karotis
2. uzunyolunyolcusu
3. zoobi doobi 2
4. icecold
5. pax atomica

barones frozbit ile rakımsı şeyler

23:00da yapmayı planladığım yayın

helalize it

dini kurallara uygun "köpek" anlamına gelmektedir *

aorticdissection & ertuditu ile 4x4 müzik

kaliteli müzik, hoş sohbet katılmayan pişman.

willis poligonu

prof. dr. doğan taner'in fonksiyonel nöroanatomi kitabının yeni baskısında a.cerebri media 'yı da dahil ettiğini sözlüğümüze gelen bir iletişim mesajı ile öğrendiğimiz anastomozlar bütünü. anatomi dersi alırken hocalarım bu poligonun aslında kitaplarda gösterildiğinden çok daha farklı olabildiğini, varyasyonlarının (damar çapı, asimetrisi vs nedenlerle) çok çeşitli olduğunu söylese de poligon hakkında en çok emin oldukları bilgiyi her sene sormaktan çekinmezlerdi:
a.cerebri media, willis poligonuna katılmaz.

ders kitabı olarak kullanan arkadaşlarıma köklü bir kitabın yeni basımında bu hata (?) nasıl yapılır diye danışınca, kitapta birkaç tane daha hatalı bilgi yakaladıklarını söylediler. tabi, bu yüzden kesin yanlış bir bilgidir diyemiyorum (deme hakkına da sahip değilim) nöroanatomi bilgim bununla sınırlı ancak hoca böyle iddialı bir bilgi vermişse, detaylı açıklamasına da kitapta mutlaka yer vermelidir çünkü bu şekilde onlarca anatomi kaynağını, atlasları yalancı çıkarmış olacak.

deadpool 2

deadpool serisinin 2. filmi, bir öncekini aratmayacak kadar komik ve eğlenceli yine. önceki filmin gazıyla beklentiye girdiyseniz, girin, kesinlikle beklentileri karşılayacak bir film olmuş. fragmanı izlediğimde filmden beklentimi bir tık düşürmüştüm, deadpool sıradan bir süper kahraman filmine dönüşmüş gibi gelmişti, meğer fragmanda hiç çaktırmamışlar, gidin izleyin mutlaka.

 spoiler!


senaryoda büyük boşluklar elbette var, fakat izlediğiniz bir deadpool filmi, senaryo zaten 3. veya 4. sırada. beni rahatsız etmedi o nedenle bu boşluklar.

cable karakteri 15 gün arayla josh brolin'in hakkını vererek oynadığı 2. kötü karakter olmuş. (bkz:thanos) zaten buna da gönderme vardı filmde beklendiği gibi. diğer göndermeler de kırdı geçirdi. vanisher'ın yarım saniye görünen brad pitt olması, batmanvsuperman'deki martha saçmalığı, komple x-men göndermeleri ve en müthişleri end credit sahnelerdeki ryan reynolds'un günah çıkarmaları olan green lantern ve wolverine origins'teki weapon xı karakterlerini öldürmeleri müthişti.

filmden sonra salak bir sırıtışla ayrıldım salondan. eğer az çok superkahraman filmleri hakkında bilgi sahibiyseniz kaçırmayın derim.

 spoiler!


türkçe giderse türkiye gider

başta twitter olmak üzere diğer internet sitelerinden noktasını virgülünü bile değiştirmeden kopyala yapıştır yaparak (ç)aldığı yazıları kaynak gösterme gereği duymadan kendi yazmış gibi yazan intihalci yazar.

bari 3-5 kelimesini değiştirseydi (ç)almamış da esinlenmiş deseydik. maalesef özgün olmayan içerik çöpten başka bir şey değil. bu şekilde içerik girecek olsak yüzbinlerce başlığı botlar aracılığı ile birkaç saatte oluşturabilirdik.

belli ki yeni bir şeyler ortaya koyacak bilgi birikimi yok ve bu nedenle birikimini ortaya koyanlara karşı saldırgan davranıyor.

not: entrylerini google'da aratırsanız nerelerden alındığını görürsünüz yoksa kendisi gibi yaman heykır değilim bilgisayarına sızmadım *

akustik dissection

yayın sahibi, yayın adı ve çalacak şarkılar açısından oldukça oricinıl olacağını bildiğimiz, çoook uzun zamandır beklediğimiz, radyomuzun yeni rengi.

edit: 3kilo yanaklarım gülmekten önüme düştü swh. şarkılar süper sohbet süperdi. en kısa zamanda tekrarını bekliyoruz

akustik dissection

aorticdissection ve ona sohbetiyle eşlik eden ertuditu'nun spontan gerçekleşen, 3 saatten fazla süren ve tadına doyum olmayan radyo yayını. katılanlar pek memnun kaldı. katılamayanlar bir dahakini bekleyiniz, bakkalınızdan ısrarla isteyiniz.

Toplam entry sayısı: 1083

aortic dissection ile türkçe rock az bilinenler

çeşitli gruplardan 24 şarkıyla, bir saat kırk beş dakika boyunca sürdürdüğüm yayın.
şarkıları merak edenler için liste aşağıda. hangi sıraya göre çaldığımı hatırlamıyorum ama "derin esmer" ile başlayıp "pinhani" ile bitirdim. "yıldızlar" kapanış şarkısı oldu.

liste;
1- derin esmer - gerçek hayat
2- mor ve ötesi - yağmur, teşekkürler...
3- gece - zamanın ruhu
4- neyse - kahreddin
5- kung fu - hala
6- yaya - resimler, yazılar ve yüzler
7- redd - bir yol bulursun
8- pentagram - uzakta
9- malt - motor
10- athena - uyanınca
11- teoman - çölde çiçek
12- maskott - melekler şehri
13- pinhani - yıldızlar
14- cihan mürtezaoğlu - sen banasın
15- jehan barbur - kendine zaman ver
16- bertuğ cemil -sen gülmeden
17- ogün sanlısoy - umudum var
18- sıfır km - meraklı
19- adamlar - insanın düştüğü durumlar
20- flört - sen yokken
21- yok öyle kararlı şeyler - 34
22- yüksek sadakat - aşk toprağı
23- kurban - ağla
24- gür akad - cem abi

dönem 1 iken ameliyata girmek

yaklaşık 9 yıl kadar önce yaptığım hareket. tıp fakültesine cerrahi branş düşünerek geldiğim için ilk sene de meraklarımı gidermek için gitmiştim. iyi ki girmişim ameliyatlara. 6 yıl boyunca da fırsat buldukça gittim. şimdi ömrüm o salonlarda geçiyor. cerrahi branşlardan birinde asistanlık yapıyorum ve o 9 yıl önce girdiğim salonun şimdi bir üyesi olmak hoşuma gidiyor. insanlar sizin heveslendiğiniz şeye saçma diyebilir, sizi eleştirebilir. hayallerinizin heveslerinizin peşinden gidin. rahat bölüm arzusunda olan çoğu insandan daha mutlu olacaksınız emin olun.

tıbbiyeli sözlük

yoluna tam gaz devam eden sözlüktür.

tıbbi bilgisini tibbiyeliyle yarıştıran akraba

çıkmış soru sormayan akrabadır. kalabalığın içerisinde sizi kıstırmayı sever. çalışmadığınız yerden sorar. orta yaş teyzelerce yapılan kısır konseyinde soruları kararlaştırır ve uygun zamanı bekler. adeta malign bir dahiliye hocasıdır.

rahat bölümler

ftr, dermatoloji, çocuk psikiyatrisi, psikiyatri gibi uzmanlık dallarının tıp fakültesi içerisinde ki genel adı. pek yakında cerrahi tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri, temel tıp bilimleri gibi bu dallarında bilim dalı olarak rahat tıp bilimleri adı altında ayrılacağı konuşuluyor.
işin espirisi bir yana bu rahat bölüm arayışı, arzusu pek hoşuma gitmiyor benim.
23-24 yaşında insanlar daha hayatında ne yaşamış ola ki işten kaçma peşinde? ne yaşadılar ki rahat olma arzusundalar. okuduğu bölüm tıp takültesi olan insanın son sene mi geliyor aklına bu mesleğin kolay olmadığı?

ftr ve diğer bölümlere karşı asla farklı gözle bakmıyorken ben. bu mesleği isteyen genç arkadaşlar tercih sebebini "rahat olmak" olarak gösteriyor.bu beni rahatsız ediyor. bu kişinin hem kendisine saygısızlığı hem de mesleğine saygısızlığıdır. rahat olmak amacıyla seçilen bölümün uzmanlarından nasıl fayda bekleriz?

sözlüde verilen efsane cevaplar

sorulan sorular ve arkasından yaşanan sessizliğin ardından;
-hoca: sen olsan geçirir misin kendini?
+öğrenci: evet hocam.

öğrenci geçer.

doktorların büyük çoğunluğunun ateist olması

final zamanı amfi olarak "allah'ım n'olur çıkmış sorsunlar" duası edilirken, doğruluğundan şüphe duyduğum önerme.

dönem 1 iken ameliyata girmek

yaklaşık 9 yıl kadar önce yaptığım hareket. tıp fakültesine cerrahi branş düşünerek geldiğim için ilk sene de meraklarımı gidermek için gitmiştim. iyi ki girmişim ameliyatlara. 6 yıl boyunca da fırsat buldukça gittim. şimdi ömrüm o salonlarda geçiyor. cerrahi branşlardan birinde asistanlık yapıyorum ve o 9 yıl önce girdiğim salonun şimdi bir üyesi olmak hoşuma gidiyor. insanlar sizin heveslendiğiniz şeye saçma diyebilir, sizi eleştirebilir. hayallerinizin heveslerinizin peşinden gidin. rahat bölüm arzusunda olan çoğu insandan daha mutlu olacaksınız emin olun.

sigara içen kız

sigara içen erkekten farkı olduğunu düşünmediğim kızdır. "sigara" kendi başına kötüdür. "kızlara hiç yakışmıyor" mantığını anlamak güç açıkçası. cinsiyetçi yaklaşımı geçip, sigaranın kimseye yakışmadığını belirtmek isterim.

rahat bölümler

ftr, dermatoloji, çocuk psikiyatrisi, psikiyatri gibi uzmanlık dallarının tıp fakültesi içerisinde ki genel adı. pek yakında cerrahi tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri, temel tıp bilimleri gibi bu dallarında bilim dalı olarak rahat tıp bilimleri adı altında ayrılacağı konuşuluyor.
işin espirisi bir yana bu rahat bölüm arayışı, arzusu pek hoşuma gitmiyor benim.
23-24 yaşında insanlar daha hayatında ne yaşamış ola ki işten kaçma peşinde? ne yaşadılar ki rahat olma arzusundalar. okuduğu bölüm tıp takültesi olan insanın son sene mi geliyor aklına bu mesleğin kolay olmadığı?

ftr ve diğer bölümlere karşı asla farklı gözle bakmıyorken ben. bu mesleği isteyen genç arkadaşlar tercih sebebini "rahat olmak" olarak gösteriyor.bu beni rahatsız ediyor. bu kişinin hem kendisine saygısızlığı hem de mesleğine saygısızlığıdır. rahat olmak amacıyla seçilen bölümün uzmanlarından nasıl fayda bekleriz?

kütüphanede burnunu çeken piç

her kütüphanede en az bir tane bulunan piçtir. siz evde çalışamıyorsunuz diye kütüphaneye gelmişsinizdir komşuların sesleri olmasın, derse odaklanayım düşüncesiyle. ancak bu tip sabahtan akşama kadar yapıştığı sandalyeden kalkmaz ve burnundaki lanet olası sümüğün yer çekimine yenilmemesi için sürekli burnunu çeker durur. o iğrenç ses kafanızda büyür büyür... ağzını burnunu kırmak istersiniz, aynı cümleleri onlarca kez okurken. bir an önüne peçete fırlatmak gelir içinizden ama yapamazsınız. böyle tiplerle kütüphane hiç çekilmez malesef.

rahat bölümler

ftr, dermatoloji, çocuk psikiyatrisi, psikiyatri gibi uzmanlık dallarının tıp fakültesi içerisinde ki genel adı. pek yakında cerrahi tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri, temel tıp bilimleri gibi bu dallarında bilim dalı olarak rahat tıp bilimleri adı altında ayrılacağı konuşuluyor.
işin espirisi bir yana bu rahat bölüm arayışı, arzusu pek hoşuma gitmiyor benim.
23-24 yaşında insanlar daha hayatında ne yaşamış ola ki işten kaçma peşinde? ne yaşadılar ki rahat olma arzusundalar. okuduğu bölüm tıp takültesi olan insanın son sene mi geliyor aklına bu mesleğin kolay olmadığı?

ftr ve diğer bölümlere karşı asla farklı gözle bakmıyorken ben. bu mesleği isteyen genç arkadaşlar tercih sebebini "rahat olmak" olarak gösteriyor.bu beni rahatsız ediyor. bu kişinin hem kendisine saygısızlığı hem de mesleğine saygısızlığıdır. rahat olmak amacıyla seçilen bölümün uzmanlarından nasıl fayda bekleriz?

tıpçı

genellikle tıp fakültesi dışındaki bireylerin kullandığı, varoş söylemi. tıp fakültesi içerisinden birinin bu ifadeyi kullanması kabul edilemez.

içerik kuralları

sözlük formatının yazarlar tarafından açıkça görülebilmesi için öncelikler "içerik kuralları" hakkında duyuru yapmayı gerekli gördük. sözlük formatının, forumdan en önemli farkı "tanım" zorunluluğu. bununla ilgili ve diğer kurallarla ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır. lütfen başlık açarken ve entry girerken bu maddelere dikkat edelim.

içerik kuralları;
1- entryler ilgili başlığa ait tanım içermeli, ilgili başlığa ait örnekler vermeli, başlığı yorumlamalıdır. başlığın açıldığı ilk entry başlığı açık biçimde tanımlayıcı olmalıdır. soru şeklinde başlıklara cevap niteliğinde entry girilmemelidir.
2- bir başka entry’ye direkt cevap vermek, entry’ler yoluyla diğer yazarlar ile sohbet etmek yasaktır.
3- entry’ler ve açılan başlıklar imla kurallarına uygun olmalıdır. entryler doğrudan smiley içeremez. görünmez bkz (*) kullanılarak smiley kullanılabilir.
4- kişilerin ve kurumların tüm hukuki haklarını zedeleyebilecek entry’ler yazmak ve kişisel iletişimin ifşası yasaktır.
5- telif hakkını ihlal edebilecek link paylaşmak, pornografik içerik veya görsel paylaşmak ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturan paylaşımlar yasaktır.
6- belirlenen kurallara uygun olmayan entry’ler moderatörler tarafından, ilgili yazara sebep belirtilerek yayından kaldırılacaktır. yayından kaldırılan entry, içerik kurallarına uygun hale gelmesi durumunda tekrar yayına alınacaktır.
7- belirtilen kurallara uygun davranmayan, uyarı almasına rağmen uygun davranmamaya devam eden yazarların üyelikleri, moderatörler tarafından yapılacak oylama ile geçici olarak dondurulabilir veya silinebilir.

yatay geçiş

özel üniversiteden yapılanı can sıkar.

içerik kuralları - iletişim