bukalemun

Durum: 53 - 0 - 0 - 0 - 04.03.2018 20:43

Puan: 1514 -

4 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

tusa nasıl çalışılmalı

tek kaynak, çok tekrar. o yüzden kaynağı iyi seçin.

interaktif sözlükler sıralaması

sezgin tanrıkulu

hdp’nin chp’ye metastazı.
pkk’nın kırsalda paralizi olmasına sebep olmuş siha’ları hedef seçmiş kendisine. sivil ölüm varsa (ki sanmıyorum) eleştir eyvallah da yerli yapım silahları ana hedef yapmak nedir arkadaş. “jitem gitti, siha geldi” cümlesi ne manaya gelir? silah üretmeyin mi diyorsun? bu adamı halen bünyesinde bulunduran hatta tek laf etmeyen chp, bir gün iktidar olursan siha yapımını durduracak mısın? açıkla bir zahmet.
chp artık bu atıklardan kurtulmalı.

21 haziran 2017 opet rezaleti

meslektaşımızın başına gelen olay. opet’in sorunu çözmesi ve bundan sonra daha dikkatli olması için baskı unsuru oluşturmak üzere arkadaşımın dilekçesini paylaşıyorum:aracımı aldığım ekim 2015 tarihinden bu yana istisnasız ve güvenerek yakıtımı opetten almaya özen gösterdim. yine 21 haziran 2017 günü saat 12:44 sularında nazilli-denizli istikametinde durasıllı mahallesinde bulunan ve işletmeciliğini safen enerji aş.'nin yaptığını öğrendiğim opet istasyonunundan aracıma yakıt aldım. alışverişe ait fişimi daha sonra ihtiyaç duymayacağımı düşünerek attım. ilgili kayıda opet kartımdan ve dahi online sistemden erişim sağlanabilmektedir.
akaryakıt alımını müteaakkip yolculuğuma devam ettim. yolculuk esnasında aracımın çekiş ve performansındaki düşüş neticesinde yakıtta bir problem olabileceğini düşünerek depoyu farklı bir istasyondan fulledim ve titiz bir insan olduğum için daha önce yakıt aldığım durasıllı mahallesindeki opet istasyonuna yakıtta bir problem olup olmadığının kontrol edilesi için geri döndüm.
istasyona vardığımda ilgili kayıtlar incelendi ve dizel aracıma benzin dolumu yapıldığı tesbit edildi. istasyon yetkilisi olduğunu öğrendiğim mücahit bey'in aracın deposununun tamircileri tarafından temizlenebileceğini iletmesi neticesinde konu hakkında pek bilgi sahibi olmayarak ve iyi niyetle ilgili işlemin yapılmasını talep ettim.
tamirci arkadaşın gelmemesi neticesinde depo temizleme işleminin yetkisiz kişilerce, insan gücü ve emme ile yapılacağını görmem neticesinde duyarlı bir işyeri hekimi olarak iş sağığı ve güvenliği kurallarının ve dahi insan hayatının hiçe sayıldığını görerek ilgili işlemin derhal durdurulmasını talep ettim ve opet çağrı merkezini arayarak durumu yetkililere ileterek aracımın çekici vasıtası ile aydında bulunan yetkili serviste bakımının yapılmasını talep ettim. bu süreçte işletme sahibi olduğunu öğrendiğim ismet bey istasyona gelerek "fazla masraf çıkmaması" açısından aracımın serviste işlem görmemesini talep etmesi ile opet tarafından verilen yakıt güvence sistemi ve dahi halihazırda görsel ve işitsel basında çokça tekrarlanan opetin reklam filminin gerçeği yansıtmadığını malesef gördüm.
süreç sonunda aracımın servise yönlendirilmesi için istasyon yetkilileri ile uzun bir görüşme neticesinde mutabık kalarak ertesi güne randevulaştık ve aracımı istasyonda bıraktım.
ertesi gün aracım çekiciye yüklenerek aydın'da bulunan mimar otomotiv yekili servisine iletildi. hasar tesbit sonucu çıkmadan mücahit bey ve refakatinde bizimle servise gelen arkadaşın sanayiye gitiklerini ve döndüklerinde hasarın 4000 tl üstü çıkası halinde aracın servisdışında bakım ve onarımını yaptırabileceklerini iletmeleri neticesinde aracımın garantili olduğunu ve servis dışında işlem yaptıramayacağımı durumu opet genel müdürlüğü ile paylaşacağımı ilettiğimde "nereyi ararsan ara" şeklinde tehditkar tavırlarda bulundurlar. çağrı merkezini aramamın ardından şahıslar tekrar yanıma gelerek istasyon sahibi ismet bey ve saha müdürü olduğunu öğrendiğim onur bey'in görüşmek istediğini ilettiler. görüşme neticesinde tarafların beni mağdur etmeyeceğini gerekirse aracı kendilerinin de alabileceğini ilettiklerinde aracı zaten kullanmak istemediğimi kendilerine ilettim.
serviste yapılan ön tetkik neticesine yakıt sisteminin değişmesi gerektiği ve ilgili işlemin 14000 tl civarı bir tutara tekabül ettiğinin tarafımıza iletilmesi sonucu mücahit bey'e refakat eden şahsın "aracı yakalım" şeklinde tarafımın ve servis çalışanlarının üzerine yürüyerek çıkıştığı mimar otomotivin kayıtlarından ve şube çalışanlarının görgü şahitliğide sabittir.
bu süreçte istasyon sahibi ismet bey arayarak, kendi hatalarından dolayı arızalan aracımı piyasa değerinin altında alabileceğini ve bu işlemi bayram tatili sonunda yapabileceklerini iletmesi üzerine bu süreçte meğdur olacağımı ve sürecin bir an önce başlatılmesı gerektiğini belirtmem neticesinde görüşmemiz sonlandı. bu görüşmeyi müteakkip mücahit bey tarafından aranarak istasyonda görüşmeye çağırıldım fakat güvenlik kaygılarım sebebi ile gitmeyi uygun görmedim.
yıllardır güvenerek alıveriş yaptığım ve son günlerde yaşadığım durumu bir reklam filmi ile anlatarak istasyonlarında yakıt güvence sistemi olduğunu kamuoyuna duyuran opet'in tarafımı bu süreçte maddi ve manevi zarara uğratması ile; ilgili işletme ve dahi denetleyen organın hem personele isg ve çalışma koşulları konusunda yeterli eğitim vermediği kanısını tarafımca güçlendirmiş hemde tüketici güvenimi ve müşteri memnuniyetimi olumsuz yönde etkilemiştir.
tüm yaşadığım olayların değerlendirilerek mağduriyetimin en kısa sürede giderilmesini talep ve arzu etmekteyim.

scrubs

biz buna nöbet kıyafeti derdik gençken. meğer adı varmış.

odtü'de cinsiyetsiz tuvalet

eşitlikçi davranma adına saçmalamak. bu girişimin tanımı bu bence. bazı ayrımların amacı komfor ve kolaylık sağlamaktır. tuvaletlerin ayrılması da bunlardan biri. insanlar kendini karşı cinse beğendirme güdüsü taşır ve onların yanında, yakınında osurup sıçmak istemez. ihtiyaçlar da farklıdır. kadın tuvaleti aynı zamanda bakım alanı olarak görür. erkek pisuarda işini şipşak hallettikten sonra makyaj yapan kadınların arkasında sıra beklemek istemez. tuvaletlerin cinsiyetlere göre ayrılması giyim mağazalarında kadın ve erkek reyonlarının ayrı olması kadar fonksiyonel ve çok daha fazla da mantıklıdır.

doktora şiddet

gün geçmiyor ki yeni bir hastane magandası peydahlanmasın, sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmasın.

https://www.youtube.com/watch?v=hv6gg3cfume&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=-1g105zx7ls

ap'nin ab müzakerelerini dondurma kararı alması

sığır zihniyeti olan sadece trene bakanlar olayları okurken tek yanlı görürler. barış bildirisinin barışla hiçbir ilgisi olmadığını, bu ülkede barış kelimesinin en yoz kelimelerden biri haline getirildiğini görmek istemezler. pkk ve fetö gibi örgütlenmeler yokmuş gibi davranırlar. bu ülkede sadece gazeteciler, akademisyenler, seçilmişler, yazarlar vardır. terör yoktur, şehit yoktur, önlem almaya da gerek yoktur.
bugün neredeyse oy birliği ile müzakereleri durdurma yönünde karar alan parlamentonun koridorlarında terör örgütü olduğu tüm dünyaca kabul edilmiş pkk çoktandır cirit atıyorsa yemişim o parlamentoyu da aldığı kararı da. tamam ulan akp de matah değil. ama her boku da sadece ona bağlamak da tam bir büyükbaş tavrı.

rüzgar çetin'in tahliye edilmesi

adaletin ülkemizden çoktan tahliye edildiğinin göstergelerinden biridir.

diş hamlaması

tıp dilinde (bkz: dental exhaust)
kaynak: gluteus maximus
  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 53

doktor hasta diyalogları

hasta: geçen geldik, yoktun sağlık ocağında...
doktor: evet teyzecim, hastaydım, gelemedim
hasta: biz de hastaydık ama geldik...
doktor: ??!!..

türkiye'nin en iyi tıp fakültesi

en iyi tıp fakültesi bitmiş tıp fakültesi. bitirdikten sonra hangisinden mezun olduğunuzun hiçbir öneminin olmadığını göreceksiniz.

doktor hasta diyalogları

vizit öncesi asistan hastaları dolaşır
hasta: hocam dün başlanan ilaç rahatsız etti beni, onu kessek mi?
asistan: birazdan vizit olacak, hocaya sorarız
hasta: vizit ne?
hasta yakını: koyun sürüsü gibi geziyorlar ya, o.

doktor hasta diyalogları

doktor: gülerken de ağrınız oluyor mu?
hasta: a be oğlum, bu teyzen ömrü hayatında bir kez gülmüş mü?

doktor hasta diyalogları

kendi hastalığıyla ilgili muayene ve tedavi bittikten sonra;
hasta: hocam bişey daha sorabilir miyim?
dr: tabiki buyrun.
h: benim ablam almanya'da alzaymır olmuş, iki aydır, aslında biran önce gitmem lazım ama bilet fiyatları çok pahalı ben diyorum ki; zaten kimseyi de tanımıyormuş kışa doğru biletler ucuzlayınca gitsem olmaz mı? zaten silinen silinmiş, bi kaybım olmaz dimi doktor bey?
dr: (içinden: silinmeniz isabet olmuş)

doktor hasta diyalogları

hasta: geçen geldik, yoktun sağlık ocağında...
doktor: evet teyzecim, hastaydım, gelemedim
hasta: biz de hastaydık ama geldik...
doktor: ??!!..

türkiye'nin en iyi tıp fakültesi

en iyi tıp fakültesi bitmiş tıp fakültesi. bitirdikten sonra hangisinden mezun olduğunuzun hiçbir öneminin olmadığını göreceksiniz.

doktor hasta diyalogları

doktor ultrason ile anne adayının rahmindeki bebeği incelemekte anneanne de meraklı gözlerle kızına refakat etmektedir.
doktor: bebeğin ensesi biraz kalın gibi
anneanne: oo iyi iyi maşallah

doktor hasta diyalogları

doktor: gülerken de ağrınız oluyor mu?
hasta: a be oğlum, bu teyzen ömrü hayatında bir kez gülmüş mü?

türk tabipler birliği

mesleki sorunlara teğet geçen, meslek örgütünden ziyade siyasi parti tavırlı, pkk sözcüsü tadında demeçleri ile bilinen kurum.

menzil

geleceğin fetö’sü olmaya aday. bir cemaat/grup devlet içinde kadrolaşma eğiliminde ise iyi niyetli değildir. bugün birileri onlara güveniyor ve kullanıyor olabilir. ama yeterince güçlenince otonomlaşma tüm güç odakları için olduğu gibi menzil için de yüksek bir ihtimal. göz yumulması hatadan öte. hataları tekrarlamak salaklıktır.
edit: durumun şimdiden ne kadar vahim olduğu sözlükteki kadrolaşmadan bile belli. liyakate dayalı olmayan, "benim adamım” anlayışlı her türlü kadrolaşma kul hakkı yemektir, dinimizle bağdaşmaz.

doktorların büyük çoğunluğunun ateist olması

ateizm bazıları için yeni bir din artık. felsefesi, yaşam biçimi uyduğu için din seçer gibi seçip ortak bir jargona dahil olan insanlar grubu. kullandıkları kelimeler, cümleler, paragraflar hep aynı. artık kendi dogmaları ve hatta adı konmamış kitapları oluşuyor desek yalan olmaz. dernekleri bile var, cemaat de oldular yani. ateizm artık allah inancının olmamasını ifade eden bir kelimeden ibaret değil, ateist artık bir kimlik ve her oluşturulan kimlikte olduğu gibi oluşturanlar tarafından yüceltilmeye meyil var. bu başlık altında gördüğümüz bazı girilerdeki içerik de bu çabanın eseri. yazarlar burada benimsediği ateist kimliğini bilimselimsi argümanlarla süslenmiş övgülere boğuyor. özetle yazarlar burada kendilerini övmeye çalışıyor. aferin falan deyin geçiştirin.

galatasaray

türkiye’de ilklerin ve enlerin spor klübü. bu sözlükte de adına başlık açılan ilk klüp oluyor sanırım.

tanışmak istenen tıbbiyeli sözlük yazarları

kürtçü ikiyüzlülüğü

hadi bunlar kürtçü, bir de bu ikiyüzlülüğe ortak çıkan tatlısu solcuları var ki onlar tam evlere şenlik.

içerik kuralları - iletişim