defibrilator

Durum: 775 - 0 - 0 - 0 - 15.08.2018 01:59

Puan: 7386 -

3 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

aduket çeken tarikat lideri ///hocalık, alimlik iddiam yok. mehdilik iddiam yok. alemci,neşeli bir delikanlıyım. hapisteyim dönecem....
  • /
  • 78

dünya solaklar günü

bazı tıbbi alet ve cihazların kullanımında zorluk yaşatsa da güzeldir solak olmak. neneler sağ elle yemek yeme telkininde bulunmasa hayat daha güzel olacak aslında.*

topuklu ayakkabı

bacakları ince gösterir. illüzyon aracıdır.

hüseyin ayılmazer

bir zamanlar antalya'da acil tıp uzmanı olarak çalışan doktor abimiz. hepimizin abisi sayılır neredeyse. dün sabah vefat etmiş. hem de tedavi gördüğü ve kalacak yeri olmadığı için bahçesinde yattığı manisa devlet hastanesi'nde, bir bankta yatarken. cilt kanseri nedeniyle tedavi görüyormuş ve sağlık sorunları nedeniyle iki üç yıldır çalışmıyormuş. gerçekten büyük dram. kendi yakınım vefat etmiş kadar üzüldüm ve detayları öğrenirken yaşadığı çaresizliği fazlasıyla hissettim. mekanı cennet olsun.

kendisine sahip çıkılmadığı için öncelikle hepimize ve daha fazlasıyla tıp camiasına, ttb'ye, diğer stklara yazıklar olsun diyorum...


https://www.haberturk.com/tip-uzmani-hastane-bahcesinde-olu-bulundu-2103349

recep tayyip erdoğan'ın iphone kullanması

sayın galaksi liderimiz eğer iphone kullanıyor olmasaydı. eniştesinden darbe haberini daha geç alacak ve cnn'e facetime ile bağlantı yapamayacaktı. böylece kahraman halkımız sokaklara dökülüp darbeyi savuşturamayacaktı. bir de böyle bakmak lazım olaya. ayrıca bir telefondan koskoca apple batmaz!!!

korkulacak kisiler

çilingir masasına yemek yemeden gelenler...

"şüphesiz ki (o) bu insanları mezeleri bitirsin, ibret olsun diye yarattı."


not: masaya yemek yiyemeden gelen arkadaşa yemek ismarlamamak da bir o kadar büyük kabalık sayılır.*

elazığ'da kardiyoloji doktoruna saldırı

doktorluğun belki de en zor kısmı hasta yakınlarına vefat haberi verme kısmıdır. bu bile başlı başına stesliyken bir de; hasta yakınları darp eder mi? düşüncesiyle açıklama yapmak zorunda kalıyor doktorlar malesef... düzelmesi gereken o kadar çok sistem var ki sağlık sektöründe bu durum bile henüz önemsenemiyor hala...
doktor beye büyük geçmiş olsun diyorum. umarım böyle bir durumu tekrar yaşamaz.

nasılsın sorusuna kötüyüm diyememek

bisturi

internken bununla pansuman için bol bol flaster kesersiniz.

iron maiden

ingiliz heavy metal grubu.

günlük dozunuzu buraya bırakıyorum...

ricania simulans

kivi ağaçlarına saldıran, verimi düşüren bir adet şerefsiz kelebek türü.
  • /
  • 78

korkulacak kisiler

sosyopatlar, narsistler, pasif agresifler, bir de ezilen, hor görülen kişiler.

görümce

3. önemli kişi oldugu doğrudur ama yanlış anlaşılmasın 1.gelin 2.baldız 3.görümce..... 999.damat

papatya

baharın habercisi, başımın tacı, küçükken toplamaya doyamadığım, şimdi artık öyle hayvanlıklar yapmadığım narin çiçek.

emrah ablak'ın en sevdiği karikatür de buymuş.

şeyda kayhan

çevresinde dönen kirli oyunlara seyirci kalmamış, arı kovanına çomak sokmuş güzel yürekli bir doktor.

iki yıldır çalıştığı siirt devlet hastanesi'nde 1 mart 2018'de başhekimlik görevine başladıktan hemen sonra hastane bünyesinde özel çalışan fizik tedavi ve rehabilitasyon birimini devletleştirmiş, böylece ayda 300 bin tl tasarruf etmiş. hastanenin 18 milyon tl borcunu kısa zamanda 7 milyona indirmiş. sihir gibi değil mi?

bununla kalmamış tabii. hastane personelinin de dahil olduğu, hastanede fuhuş skandalını ortaya çıkarmış. elbette baskı ve yıldırmayla karşılaşmış ve an itibariyle görevine aydın'da devam edecekmiş.

beni oraya çağıran bir şeyler var diyerek kendi rızasıyla gittiği siirt'ten ağlayarak dönen bu cesur kadını yıldırdılar. hakkında çıkan haberlere, kendisinin de yalanladığı bazı açıklamalar eklendi. ben bu işin takipçilerinden olacağım. doğrudan şaşmadı diye bir insanı göz göre göre ağlatanlara kalmayacak bu meydan.

https://twitter.com/turandha56/status/1014030214077272065?s=19

resimdeki ünlüye sakal bıyık çizmek

son olarak bir ben çizerek tamamlanır.

ateşteyim

defibrilator'un bodrum özlemi depreştikçe çaldığı iki şarkıdan biri. diğerini ne siz sorun ne ben söyleyeyim.

curb-65 skoru

toplum kökenli pnömonilerin değerlendirilmesinde kullanılan skorlamadır.

*konfüzyon
*üre>42.8 mg/dl veya bun>20 mg/dl
*solunum sayısı>30/dk
*kan basıncı sistolik 90 mm/hg veya diyastolik 60 mm/hg altında olması
*>65 yaş

her bir madde 1 puan olmak üzere 0-1 puan alan 1. grup hastalar ayaktan tedavi edilir. 2-3 puan alan grup-2 hastaneye yatırılır. 4-5 puan alan grup-3 yoğun bakıma yatış açısından değerlendirilir.

(bkz:pnömoni ağırlık skoru)

kingella kingae

bakterilerin şahıdır. oral flora üyesi, hacek'in k'si.

escherichia coli

akut taşlı kolesistitin, üriner enfeksiyonun, spontan bakteriyel peritonitin en sık etkenidir.

helalize it

bir şeyi helal yapmak anlamına gelmektedir

Toplam entry sayısı: 775

tıbbiyeli itiraf

duyduğumdan beri hayat mottom:

"tanrım; bana değiştiremeyeceklerimi kabul etme huzurunu, değiştirebileceklerimi değiştirmek için gerekli cesareti ve aralarındaki farkı anlamamı sağlayacak aklı bağışla."

-dr.süreyya şeneldir-

ekmeği kes

gerçekten bir sinir krizi sonrası yaptıracağım dövme olacak sanırım. kilo veremiyorum.

tıbbiyeli itiraf

"ne zaman kırılsam birilerine,
sükut nakışlı hırkalar giyiyorum.
kıvrılıp da içimin denizlerine,
boş ver nasılsa öleceğiz diyorum."

edit: hikmet anıl öztekin

karı

bazen de özlem hissinin dışa vurum halidir:

intihar

şaşırıyoruz ya intihar eder insanlara. hiç beklemediğimiz anda geliyor. bunun için intihar edilir miydi? değer miydi buna? diyoruz ya. aslında intihar eden kişinin nedenini gerçekten anlasak, ruhen çektiği izdırabı yaşasak biz de intihar ederdik. belki bizimkinin zamanı gelmemiştir veya hiç gelmeyecektir. kim bilir?

erkeklerden kızlara tavsiyeler

bir sene boyunca intern maaşını biriktirip size tektaş alan intern beyleri üzmeyin. hayır başıma gelmedi

ekmeği kes

gerçekten bir sinir krizi sonrası yaptıracağım dövme olacak sanırım. kilo veremiyorum.

sırtüstü diyince yüzüstü yatan hasta

tespit gibi tespittir. karnı ağrır muayeneye gelir sırt üstü yat dersin, yüz üstü yatar. zaten evden karın ağrısı ile gelirken tedavisini iğne olarak kafada belirlediği için sizi enjeksiyon yapılacak malum bölgeyle de dinliyor olması yüksek ihtimal zaten.

noldu ya foton gitti

ordan burdan stalkladım,
en sonunda whatsaptan yardırdım.
tam seni seviyorum diyecektim ki,
ne oldu ya foton gitti?

kantinde önümden geçerken baktın atarlı,
dedim oğlum hemen buna bir mesaj atmalı.
bu gazla yine yürümeden koştum belli ki,
ne oldu ya foton gitti?

tıbbiyeli itiraf

"ne zaman kırılsam birilerine,
sükut nakışlı hırkalar giyiyorum.
kıvrılıp da içimin denizlerine,
boş ver nasılsa öleceğiz diyorum."

edit: hikmet anıl öztekin

berika demir

adını buradan görüp merak edip baktım. sırayla yorum yapayım. madem herkese açık profil yapmış yorumlara da takılmaması gerekiyor zaten.

birincisi başlık sahibi arkadaşın dediği gibi memintolar tombikto değildir. dolguludur, suludur, maximizerdir, push uptır, wonderbradır...vs vs ama tombikto değildir. tahta da değildir. 80 b diyebilirim kabaca. ( büyüyünce öğrenirsin evladım tombiktoyu)

ikincisi burun güzel değil. yandan tamam düz iniyor kaydırak gibi değil ama önden bakılınca rahatsız eden bir şeyler var beni. simetri mi bozuk desem, yüzüne göre çıkıntılı mı kalıyor desem bilemedim? iphone x'deki notch gibi geneli bozmuyor ama dikkat edince rahatsız ediyor.

üçüncüsü dudaklar türk kızlarına göre kalın sayılır bazı fotolarda dudak sınırında ruj sürüp,bazılarında taşırarak sürerek daha büyük görüntü elde etmeye çalışmış gördüğüm kadarıyla çok abartı değil ama belki de şanssızlığı dudak kenarları hafif aşağı bakıyor olması. zaten fotoğraflarındaki konsept ciddi, kışkırtıcı, umursamaz yüz ifadesi ve bakışla kurgulanmış olduğundan bu da iyice üzgün smiley gibi dudak kenarlarına sahip olmasını sağlıyor + yapay görüntü veriyor dudaklara dolgu olsun veya olmasın. ek olarak kendisine önerim nude ruj daha iyi görünüyor. daha sık kullanabilirsin ama ne olur rujun tonunu cilt renginle iyi ayarla.

dördüncü ehhh kısa kesecem bıktım highlighter fotograflarının genelinde çok parlak ve keskin uygulanmış. daha kırık ve az miktarda highlighter kullanabilir. artan highlighteri da komitesine çalışırken önemli yerleri çizerken kullanır hem.

beşincisi ayak bilekleri -sizi de çok üzüyor biliyorum- malesef kalın :( iyi tarafı neyse ki kendisi de farkında bunun ve buna göre giyiniyor. ayakkabı seçimlerinden yola çıkabilirsiniz, bileklerin göründüğü fotolar da var bakabilirsiniz. ama üzülmesin plastik cerrahlar ayak bileklerindeki cilt altı dokuyu traşlayıp incecik ayak bilekleri yapabiliyor. kafasına çok takarsa yaptırır kısa bir işlem.

altıncısı yazmam şart değildi ama hasta gelmiyor şu saatte boşum ne yapayım* . sol kaş sağ kaştan daha yukarıda duruyor. benim için sorun değil sonuçta barbara palvin seven insanlarız ama bir tık, çok çok az inceltebilir kaşları.

sonuç: benim berika'ya fenomen olma puanım: 7/10

değerlendirme: kesinlikle tıp fakültesine göre standart üstü, amfiye,hastaneye girdiğinde dikkat çeker, adının anlamını hak ediyor ama burada ve haber kaynaklarında belirtildiği gibi bir durum yok. unicorn değil bilinsin.
her fakülteden en az 3-4 tane( fakültenin toplam mevcuduna göre artabilir) daha alımlı ve güzel kız bulabilirim size ama çoğu daha mütevazi, herkese açık profil ve hashtag yazmadıkları için bilinmiyor doğal olarak. kendisinin 60 bin küsür takipçisi olmuş son reklamlardan sonra. dediğim kızlar herkese açık profil yapsa 100 bini rahat geçerler ama çoğunun buna ihtiyacı yok. yıkar geçerler vallahi.

neyse yazıma son veriyorum artık uzun oldu nöbette boş kalınca. kendisine öğrencilik ve meslek hayatında başarılar dilerim.

21 nisan 2018 tıbbiyeli sözlük ankara zirvesi

şunu tus'un akşamı veya ertesi gün yapsaydınız orayı yıkarlardı be...

yere tükürmek

bir özgürlük ifade biçimi...

özel tıp fakültelerinin devlet tıp fakültelerine göre daha kolay olması

bizim fakülteye yatay geçiş ile özel üniversiteden gelenler ortalamanın altı başarı gösterirken, devlet üniversitesinden gelenler ilk 3'e oynamıştır genelde. kısmen doğru olan önermedir.

sevilen kız vs seven kız

sonuç olarak ikisinden de trip yiyeceksiniz.

içerik kuralları - iletişim