dr amigdala

Durum: 811 - 7 - 3 - 0 - 02.06.2020 11:03

Puan: 8704 -

2 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

"Seyret bakalım. Sev kendini. Dünyanın bir çivisini de sen çıkart seyirlik gözlerinle. 'Ötekini' sevmedikçe, el uzatmadıkça bütün sevgilerden yoksun kalacaksın oysa.."
  • /
  • 82

tıbbiyeli sözlük güncellemesiben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim ela. *

erkeklerin güzelliğe kadınların para zekaya bakmas

zekaya baktığım doğrudur. parayı kendim kazanırım.

üstteki yazarın nickinin düşündürdüğü

şu karantina günlerini ağlayarak atlatmaya çalışan. okulunun hasretiyle yanıp tutuşan bir tibbiyeli yazar.

komiteden bir gün önce ağlamak

en yakın arkadaşlarımdan birinin her komite öncesi yaptığı olay. mutlaka beni arar. konuşuruz. biraz rahatlar sakinleşir ve çalışmaya devam eder. ertesi gün sınavdan sonra haline beraber güleriz.

tıbbiyeli sözlük güncellemesi

bizi soğuk değil umut öldürüyor...

bizim bölüm tıp kadar zor

allah dağına göre kar verirmiş derler..

düşün ki o bunu okuyor

içinizi dökme defteri

kendimi balon gibi hissetmeye başladım. * acilen yemek yemeyi bırakmam lazım. ama evdeki en eğlenceli aktivite yemek yemek.

tıbbiyeli itiraf

şu pandemide, kışın yaz için yaptığım diyette verdiğim 4.5 kilonun 3.5'uğunu geri aldım. çok mutsuzum. kendimi kötü hissediyorum. kendimi kötü hissedince daha çok yiyorum. bu gece de 4 dilim tatlı yedim. yediğim börekleri saymıyorum bile. allah o yarasayı çorba yapıp içenin....

içinizi dökme defteri

ne kadar çabalarsan çabala, günün sonunda hep başa dönüyorsun. o kadar yorgunum ki; bu hayata devam etmek istemiyorum. gidecek cesaretimse yok. ah güzel günler, geleceğine nasıl da inanmıştım oysa!
  • /
  • 82

intörn doktorların pandemide görevden kaçması

hain intörnlere bakın hele. verilen cömert maaşlara kanaat etmeyip işten kaytarmışlar. size soruyorum: yeryüzünde intörnlük kadar işi az parası çok meslek var mıdır? ne zaman hastaneye gitsem, yakasındaki kimlikten intörn olduğunu anladığım minnetsizleri sorumsuzca dinleniyor ya da uyuyor buluyorum. bu esneklikten kaçıp bir de sosyal medyada şov yapmışlar ha! bunların keseceksin internetini, aylık 500-600 tl'ye köpek gibi çalıştıracaksın; işte o zaman akılları başlarına gelecek.

içinizi dökme defteri

canım çok sıkılıyor ya flört yok ders yok sosyallik yok bol stres bol can sıkıntısı eskileri özlüyorum allah kahretsin bu yarasa yiyen oç çinli senin anananı sikeyim ya hayatımı siktin amk

üniversitelerin 3 hafta tatil olması

staj planı yetişmicek sınav ertelenmicek ve yine bizim götümüze patlıcak olay.hiç gerek yoktu bu tatile

memleketi tanımlayan bir cümle

amigdala'nın evde ne varsa çorbası

sözlükle ilgili sevilmeyen şeyler

sarkazm yaptığını sanan ekşici dilini sık görür olmak.
hiç tanışılmamış yazarların samimiyetle yazdıklarıyla dalga geçilip, sürekli cevap niteliğinde entryler yazılması.
hep ama hep 15-20 entryli kişilerin sözlük ölü demesi ama 1 kere olsun sözlüğü bilgi arşivine dönüştürecek bir şey yazmaması. armut pişip ağzınıza düşecek besbelli.
bazı yazarların sadece geceye şarkı bırakma botu olarak çalışıp kendilerine bakmadan gerçekten yazarlık yapanların hevesini kırması.
her haltı eleştirmek ama hiçbir şey katmamak.
sürekli yazar engelleme ne zaman gelecek diyen bazı tiplerin aslında insanları mesajlarda deli gibi taciz etmesi ve sürekli arabulucu konumunda onlarla uğraşmak zorunda olmak.
kendimce rahatlamak için yazdığım yazılardan kendilerine alınacak şeyler çıkaran birilerinin sürekli olması.
birileri hakkında bilgi vermem için rahatsız edilmem ve ısrarcılık... sanki bu işten para alıyormuşum gibi maruz kaldığım küstahça hareketler.
uzun zamandır ne yazarlık ne yöneticilik yapıyorum. artık umrumda da değil. sörry.

kütüphanede yer bulmak

bizim gibi karma kampüslerde kütüphaneler sadece diğer bölünlerin vize final döneminde ağzına kadar dolar.ondada kütüphaneyi işgal etmek sevgili çiftlerin hakkına girmektir.adamlar orda bi sevgilisiyle notların üzerine yatıp bakışmasın mı sen ders çalışcan diye muhabbet etmesinler mi sen çalışcan diye allahın sapı .gençler aylardır bu günü bekliyor kütüphane fantazisi için bi zahmet evinde çalış vasat adam 1 haftaya gitcekler zaten

kadın ve erkek eşit değildir

bir kere erkekler tam bir gelişmemiş hayvandır, kadınlar da bunların çocuk doğurabilen v2.1 halidir.
eşit oldukları şey : patolojik düzeyde bencil birer pislik olmaları

hoşlanılan kişiye soğuk davranmak

sevdiği kişiye silgi atan liselinin büyüyünce sergilediği davranış.

tıbbiyeli itiraf

freni patlamış bir kamyon gibiyim artık. yola çıktım, yoldan da çıktım. ne sağıma bakıyorum ne soluma, yuvarlana yuvarlana bir yerlere varmaya çalışıyorum. o yerlerin benden haberi yok. benim yaşamaya mecalim yok

Toplam entry sayısı: 811

sevgi

"sevgi neydi? sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti..durursam bir daha kurtulamam..ziyanı yok, gülüşü yeter bize..yüreğim kaydıysa günah mı?..çamura saplansam yardıma gelir misin?..elini tuttum sıcacıktı, yüreği elindeymiş gibi..elinden tutuversem benimle gelir mi?seninim işte, alıp götürsene beni..elveda asya, elveda selvi boylum al yazmalım, elveda..bitmemiş türküm benim.."

tatlı seferleribirileri şanlı trileçe ordumuzun yenildiğini düşünmüş, üstüne bir de aralarına sızdırdığımız ajanlarımızı hain sanmış. stratejimiz planladığımız gibi gidiyor halkımız endişelenmesin, her şey yolunda. o yüzden şanlı trileçe ordusu komutanlarımız ve silah arkadaşlarımızla bir hatıra fotoğrafı çektirdik, halkımızla paylaşmak istedik.

edit:ilk koyduğum fotoğraf daha şanlı olsa da bu konuya alet edilmemesi gerektiği için değiştirdim.

sesi serotonin salgılatan şeyler

1 yaşındaki yeğenim. ses şu: theyyjeeee. * ben ablama abla dediğim için annesine abla dediği doğrudur.*

artık herkesin aynı şeylere gülmesi

insanlığın(insan olmanın) yavaş yavaş yok oluşunun göstergesi olduğunu düşündüğüm eylemdir. herkes aynı giyiniyor, aynı konuşuyor, aynı şeyi seviyor, aynı şeye ağlıyor, gülüyor.... evet ben de dahil birçoğumuz bu sürü psikolojisine kapılmış yaşayıp gidiyoruz. bir kırılma noktası olacak mı, olacaksa ne zaman olacak gerçekten merak ediyorum.

tibbiyeli sözlük trileçe severler derneği

bugün resmen kurulan dernektir. katılımlarınızı bekliyoruz.*

tıpçı psikolojisi

her sınavdan önce bölümüne lanet eden, sınav olmadığı zamansa tıbbı ne kadar sevdiğini sık sık farkeden, bunların ikisini de tercih dönemlerinde olan farklı liselilere karşı farklı zamanlarda dile getirip insanların kafasını karıştıran dengesiz bir psikolojidir.

sözlükte kendi başına eğlenmek

sözlüğün tadı tek başına çıkmaz. böyle eğlenenler gitsin günlük yazsın. ben entry gireceğim sen gireceksin öbürü girecek.. okuyacağım, okuyacaksın,oylayacağız favlayacağız.. öyle tadı çıkar yani.

hoşlanan kadının adım atmama nedenleri

1.geçici heveslerle uğraşmak istemeyip gerçek aşkı bekliyordur.

2.karşıdaki kişi bu adımları anlamayacak bir odunsa da uğraşmak istemiyordur.

3.hoşlandığı erkeğin sevdiği başka birisi vardır.

4.reddedilmekten korkuyordur.

*

karşı cins için rekabete girmek

asla yapmam dediğim nadir şeyler arasındadır. karşımdaki kişi beni bir şık olarak görüyorsa boşveririm. kimsenin şıkkı olmam. siz de kimsenin şıkkı olmayın arkadaşlar.
(bkz:gurur>aşk)

diyanetin kredi çekmek caizdir fetvası

“ey iman edenler! ribayı öyle kat kat arttırılmış olarak yemeyin.” (al-i imran, 3/130) 

 “allah alış-verişi helal, faizi ise haram kılmıştır.” (bakara, 2/275)

“faiz yiyenler kabirlerinden ancak kendilerini şeytan çarpmış kişi gibi kalkarlar.” (bakara, 2/275)

 “ey iman edenler, allah’tan korkunuz ve eğer gerçek müminler iseniz faizden (henüz alınmamış olup da) kalanı bırakınız. eğer böyle yapmayacak olursanız allah ve peygamber ile savaş halinde olduğunuzu biliniz. şayet tevbe ederseniz anaparalarınız yine sizindir. böylelikle ne zulmetmiş ve ne de zulme uğratılmış olursunuz.”(bakara, 2/278,279)


insanın aklıyla mı yoksa kuranla mı dalga geçiyorlar bilmiyorum. islamda faiz kesin olarak haram sayılmasına rağmen insanımız neyi zorluyor merak konusudur.

kadın olmanın caiz olmaması

yakında verilmesi beklenen fetvadır.

intihar

gerçekleştirebilen insanlara karşı içimde bi tık engelleyemediğim saygı oluşan eylemdir.

üreme kotası

acilen getirilmesi gereken kotadır. nüfusu azaltmak için savaşmak yerine bu kota getirilmeli ve tüm savaşlar son bulmalıdır.
(bkz:üreme sevdası)

tıbbiyeli itiraf

bugün geçen bayram anneannemin evindeki misafirlere ikram edilenlerden arakladığım sigarayı içtim. 6 aydır kitaplığımda içip içmemekte kararsız olduğum bu çöpü saklıyordum. paket almadım çünkü amacım sigaraya başlamak değil, nasıl bir şeymiş tadına bakmaktı.
(bkz:ilk sigara)
edit: bu arada bir kereden bir şey olmuyor arkadaşlar bir daha içmedim. eğer siz de merak ediyorsanız deneyip tiksinebilirsiniz.

yalnız yürümeyeceksin

toplum/aile/çevre baskısıyla genellikle küçük yaşlarda başörtüsü kullanmaya zorlanmış; bazıları için şiddet, bazıları için psikolojik baskı vb. süreçler atlatılarak kendileri olmaya karar vermiş bir grup özgür ruhlu kadının kurduğu sitedir. amacı kendileri gibi bu baskıya maruz kalmış kişilerin yalnız olmadıklarını, başka yerlerde başka insanların da onlar gibi bu haklı mücadeleyi verdiklerini onlara bildirmek, umut olmak, cesaretlendirmektir. bana göre bu genç kadınların yaptıkları büyük bir devrimdir. kendilerine,ailelerine, topluma karşı...
http://www.yalnizyurumeyeceksin.com

içerik kuralları - iletişim