drkraken

Durum: 887 - 0 - 0 - 0 - 21.04.2018 11:11

Puan: 11511 -

4 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yönetici.

primum non nocere..
  • /
  • 89

gazi üniversitesi tıp fakültesinin isim değiştirmesi

mezunu olduğum fakültenin verilen karar ile başka bir yeni kuruşan üni.ye devridir . gazi ile istanbul tıp da başka bir fakülteye devredilerek ismi değiştirmektedir . bu arada bu entry vasıtası ile 1 senelik sözlükten uzak kalışım sona ermiştir. tüm dostlara yürekten merhaba özlemişim burayı..

trabzondan şehit haberi

bugün trabzon maçkada teröristler tarafından bir astsubayımız ve gencecik bir kardeşimiz şehit edilmiştir. allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun..daha önce de karadenizde saldırılar olmuştu,halk desteği olmayınca ancak böyle ufak gruplar ile saldırıyorlar. inşallah bu son olur..

kolostrum

ciddi anlamda önemlidir. ilk dönemde geliyor sadece ve anne sütünün yararını bir daha gösteriyor.

necmettin yılmaz

bugün şehit haberi gelmiştir. insan hakları diyerek ,eşitlik diyerek pkk güzellemeleri yapan,öğretmen maaşına laf edenleri açık açık bu başlığa bekliyoruz. zorunlu hizmet için ailesinden uzaklarda çalışan gencecik insan sözde insan hakları için çalışan bir örgüt tarafından bu kadir gecesinde şehit edildiğini öğrendik.. acılı ailesinin başı sağ olsun..

necmettin yılmaz

şanlıurfada öğretmenlik yapan yaz tatili için evine dönen bu genç kardeşimiz dün tuncelide pkk tarafından kaçırıldı. hangimiz duydu? utanmadan öğretmenlerin mesleğine yaptığı işe aldığı maaşa laf edenlere sesleniyorum,siz gidin bu insanların kpss ile atandığı köylere gidin 3 sene 4 sene yaşayın . o parayı siz alın. tabi önce sınavı kazanabilmeniz gerekiyor. inşallah tez zamanda kardeşimiz sağ salim evine ulaşır. pkk konusunda da güzelleme yapanlar şapkalarını önüne koyup düşünürler belki hangi ideolojiye yarıyor doktor,öğretmen,mühendis,işçi kaçırmak. yeri gelmişken hatırlatalım abdullah biroğlu gencecik meslektaşımızı. o da aracında şehit edilmişti. yine de bizler bu vatanın her köşesinde vatan aşkı ile insan sevgisi ile günahsızlara yardım edebilmek için bir ömür bu mesleği yapacağız. tıpkı öğretmenlerimiz gibi , tıpkı mühendislerimiz gibi ,tıpkı şehit kaymakamımız gibi..

mount and blade

bu oyuna başladığmda üni 1deydim. bu oyuna çok düştük biraz da biz saldık büte kaldık. yine bırakmadım. tüm üniversite hayatım boyunca ara ara yükledim onca bilgisayar değiştirdim yine bırakmadım. evimde kalradya haritası astım. ve artık hekim oldum hala ara ara yükler oynarım 100 saatte yakın. sonuç olarak bağımlılık yapar,buna hazır değilseniz başlamayın.

manisada habire zehirlenen askerler

bugün yeniden olmuştur. gerekirse karantinaya alın,başka ilden getirin yemekleri da nasıl durmadan bozuk çıkar bir yemek..teröristten daha çok şehit vereceğiz gıdaya bu gidişle

fi

ben beğendim. sezon finalini de az önce izledim. reklam eleştirisine katılmıyorum, 1 saatlik dizi izleyeceğiz diye neredeyse bir o kadar daha reklam görmektense aktif olarak dizi içinde olması benim için kabul edilebilir. ozan güvenin gerçek anlamda başarılı bir oyunculuğu var,bunu herkes kabul eder,mehmet günsür da bence dizinin başarılı oyuncusu. bir çok yabancı diziyi aktif takip eden birisi olarak fi benim beğenimi kazanmıştır.

thy babalar günü filmi

a milli kadın basketbol takımımızın babaları ile çekilen gerçek anlamda duygusal güzel bir çalışma..

zeytin

atina şehrinin isminin varoluş öyküsünde geçer bu güzel ağaç. derler ki atina şehri var olur ama kimin olacağına karar verilmez. sonuçta poseidon ve athena arasında bir yarış olur her kim ki en yararlı şeyi getirirse bu şehre onun olacaktır. ve athena bu şehre zeytin ağacını armağan eder,onun adı verilir.
gerçek anlamda harika bir bitkidir,ölümsüz denir. egede zeytin ağaçlarının gölgesinde oturmuş,zeytinin tadına gerçekten varmış birisi olarak fark etim ki kutsaldır o coğrafya için.
  • /
  • 89

hayata dair iç burkan detaylar

yer: ankara üniversitesi olimpik yüzme salonu

her zamanki gibi sporumu yapmış, duştan sonra saçlarımı kurutmak üzere saç kurutma makinelerinin olduğu bölmeye gelmiştim. saçlarımı kuruturken 5-6 yaşlarında, birbirinden tatlı iki minik çocuğun konuşması dikkatimi çekti. saç kurutma makinesini bir kenara bırakıp soyunma odasının bir köşesine oturdum ve fark ettirmeden onları dinledim.

- şiip şiip ( burundaki sümüğü içeriye çekme sesi) *swh
+ meeertt sen hasta mı oldun ?
- biraz hasta oldum ama yüzünce hep geçiyor, haftaya hiçbir şeycik kalmaz
+ biliyor musun benim babam da hasta olmuş
- aaa ne hastası
+ bilmiyorum annemle babam konuşurlarken duydum, pamkireyas kamseriymiş
- o neymiş ki
+ bilmiyorum ki mert, yüzünce geçer ama değil mi ?
- geçer geçer, yüzünce hep geçiyor...

saçlarımı falan kurutmadan spor salonundan çıktım, dünyanın ne kadar boktan bir yer olduğunu söyleyip durdum içimden. aradan bir hafta geçti ya da geçmedi, aynı çocuğu soyunma odasında yeniden gördüm. yanında babası vardı. babası durgun gözüküyordu ama çocuğuyla konuşurken yüzündeki gülümsemeyi hiç eksik etmiyordu. belli ki çocuğun ısrarlarına dayanamayıp hasta haline aldırmadan oğluyla yüzmeye gelmişti.
bu sefer kendimi tutamadım, ankara' nın yağmurlu bir bahar akşamında, esip giden rüzgara göz yaşlarımı hediye ettim.
bir hafta sonraki komiteyi beynimden sildim. hızlıca telefonumu elime aldım ve sevgilimi aradım, iyi ki varsın, dedim. ailemle saatlerce konuştum.
telefonu kapatırken derin bir nefes aldım, yaşamın bize vaat edilen en güzel hediye olduğunu ve aslında ne kadar küçük dertlerimizin olduğunu fark ettim.
şimdi ne zaman nezle olmuş birini görsem '' yüzmeye gitsene, yüzünce hep geçer '' diyorum.

Toplam entry sayısı: 887

tıp fakültesinde yaşanılan ilk hayal kırıklığı

benim için tek yönlü insanların oluşuydu. tıbbiye burası belli bir birikim, kültürel yeterlilik beklemiştim. iki kelime sağdan soldan konuşuruz sandım ama kız erkek arkadaş olayından öteye çıkamayanlar çoğunluktaydı. zamanla azınlık bir grupla da olsa çevre kurdum ama çoğunluk okul dedikodu modunda kaldı

pratisyenlik için acil kitapları

okuduğumuz acil-aile hekimliği açısından yararlı eserleri paylaşalım. ilki benden olsun başka bir siteden görüp okuduğum çok beğendiğim hayati tehlike hasta yönetimi el kitabı.-oldukça anlaşılır ,ideal spot bilgiler var,fiyatı da çok uygundu ben sıhhıyeden 20 lira gibi bir fiyata almıştım. ekg bakımından güneş tıptan yeni çıkan ekg akıl notları güzel. reçete kitabı olarak da ilyaş yolbaşın kitabı oldukça uygun,ama bir çok acilde bulunan slayt-pdf lerde uygun bu konuda. genel olarak acil kitabı olarak da tanı ve yönetim:acil tıp kitabı çok verimli bir eser.

küçük bir sahil kasabasında hekim olmak

bu benim efendim. uzun zamandır yazmıyordum nedeni de budur. güzel bir karadeniz ilçesinde acil hekimliği yapıyorum. öneririm, içinizde biraz hayata dinlenmeye huzura ihtiyacınız var,derdiniz para değil,netinizin hızı avmdeki indirimler büyük şehir kaosu değil de balkondan denizi izlemekse en azından bir sene verin bu şansı kendinize.

gazi üniversitesi tıp fakültesinin isim değiştirmesi

mezunu olduğum fakültenin verilen karar ile başka bir yeni kuruşan üni.ye devridir . gazi ile istanbul tıp da başka bir fakülteye devredilerek ismi değiştirmektedir . bu arada bu entry vasıtası ile 1 senelik sözlükten uzak kalışım sona ermiştir. tüm dostlara yürekten merhaba özlemişim burayı..

evlenilmeyecek erkekler

size saygısı olmayan erkekle evlenilmez. varlığınıza, düşüncenize, dünya görüşüne saygı duymayan insanla bir ömür geçmez efendim.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

eğer bizi öğüt alacak kadar tanımış ve bize güvenmişseniz diyeceğim şeyler şunlardır ; doğal olun, ne iseniz nasıl bir insansanız öyle kalın. başkaları sizi nasıl değerlendirir nasıl düşünür diye rol yapmayın. ayrıca iş yapabilmeyi ev yönetebilmeyi bilin, her zaman okuyun bilgili olun. bir erkeği eş olarak da evlat olarak da toplumda saygın hale getiren kadınlardır.

evlenilmeyecek erkekler

size saygısı olmayan erkekle evlenilmez. varlığınıza, düşüncenize, dünya görüşüne saygı duymayan insanla bir ömür geçmez efendim.

küçük bir sahil kasabasında hekim olmak

bu benim efendim. uzun zamandır yazmıyordum nedeni de budur. güzel bir karadeniz ilçesinde acil hekimliği yapıyorum. öneririm, içinizde biraz hayata dinlenmeye huzura ihtiyacınız var,derdiniz para değil,netinizin hızı avmdeki indirimler büyük şehir kaosu değil de balkondan denizi izlemekse en azından bir sene verin bu şansı kendinize.

tıbbiyeli sözlükte kızlar yazıyomuş olum

sorun değildir,hepsi bilgili kültürlü kadınlar bir çok sözlüğe oranla bu oran bir erkek olarak beni mutlu ediyor. ayrımcı başlıklara,hakaretlere,tıbbiyeli tavrı olmayanların sözlükte yazmasına gelemeyen bir insan olarak kadınların tüm toplumda egemen olmasının da bu halimizden daha iyi olacağına inanıyorum zaten.

sözlükteki abartılan radyo olayı

okudum,bir güzel de malignledim. hayır her açılan başlık bu ülkeye,sözlüğe on numara yararlı da bir bu yararsız,daha dün açılan onca trol başlık sayarım,ama birine bile direk hedef gösteren başlık açmadım. her gün bizi bilgilendiren,ufkuma ufuk katan sayın yazarların bu beyanı karşısında ne yaparım bilemedim gerçekten. bir işsiz boş gezen biziz,sözlüğün formatını bozan biziz,kalabalık eden biziz de kalan herkes son derece faydalı insanlar. kusura bakmayın sayın faydalı yazarlar ve sözlük.

ne mutlu türküm diyene

kimseyi ırkından dininden ailesinden dolayı aşağılamam,bunu yapana da karşı çıkarım.geçmiş yazdıklarımı okuyanlar bilir. ama şunu gerçekten anlamıyorum bugün toplumda her şeyi diyebilirsiniz ama türküm diyen herkes ırkçı damgası yiyor. insanları belli bir din,ırk,mezhep,vs.göre asla sınıflandırmam, ama ben olduğumla mutluyum,bundan gurur duyuyorum,yaptığım yapacağım şeylerin özellikle yurtdışında türk doktor olarak anlatılacağını biliyorum bu yüzden de mutlu gururluyum. tarihi asırlardır süren son derece saygın güçlü devletler kurmuş,dünya tarihinde yer edinmiş şimdi de türkiye cumhuriyetini kurmuş,bağımsızlık uğruna savaşmış bir toplumun,ırkın mensubu olmaktan neden utanayım. neden ben türküm diyen ırkçı oluyor. ne mutlu türküm diyene. ayrıca yeri gelmişken 30 ağustos zafer bayramı kutlamamıza katılmak isteyen tüm arkadaşları bekliyoruz.(bkz: http://www.tibbiyelisozluk.com/baslik/tibbiyeli-radyo-30-agustos-kutlamalari)

nureddin yıldız hoca

islamda ruhban sınıfına yer yoktur. ayrıca ben benden akılca üstün mantıken daha ileri bir insan olmadığı düşünmediğim insandan ne öğüt alırım ne de dinlerim. bu camia kim ne derse desin isterseniz buna hekim ukalalığı olarak kabul edin bu ülkenin seçkin insanlarından oluşur. bu insanlar allah'ın kitabını bir aracı olmadan anlayabilecek bundan çıkarım yapabilecek zekada insanlardan oluşur. düşünün sevgili insanlar,herhangi bir hoca,hacı,şıh,şeyh olmadan siz bu dini anlamalısınız,allah'ın dini kitabı tüm insanlara indirilmiştir. tüm insanlar okusun anlasın düşünsün diye indirildi kuran-ı kerim , evinizde bir köşede yaldızlı kaplar içinde dursun diye değil. okuyunca anlarsınız zaten bu insanlara gerek olmadığını. bilerek anlayarak inanın ki inancınız her daim sağlam olsun.

sözlükteki abartılan radyo olayı

okudum,bir güzel de malignledim. hayır her açılan başlık bu ülkeye,sözlüğe on numara yararlı da bir bu yararsız,daha dün açılan onca trol başlık sayarım,ama birine bile direk hedef gösteren başlık açmadım. her gün bizi bilgilendiren,ufkuma ufuk katan sayın yazarların bu beyanı karşısında ne yaparım bilemedim gerçekten. bir işsiz boş gezen biziz,sözlüğün formatını bozan biziz,kalabalık eden biziz de kalan herkes son derece faydalı insanlar. kusura bakmayın sayın faydalı yazarlar ve sözlük.

ap'nin ab müzakerelerini dondurma kararı alması

uzun zamandır dile getirilen konu ortaya çıktı. özellikle şangay beşlisinin enerji zirvesine ev sahipliği yapacak olmamızın takibinde bu kararın alınması manidar. ciddi anlamda ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor,bazı siyaset uzmanlarına göre bu bir eksen kayması yönümüzü çevirmek gibi değerlendiriliyor. bizim ab sürecimiz; şu an ab içerisinde olan ülkelerin bir çoğunun katılma sürecinden eski fakat belli konularda tıkanılması,ve açıkçası ab'nin isteksiz oluşu,yıllardır kapıda bekletiliyor olmamız takibinde ülkemizde yaşananlara duyarsız kalınıp bazı ülkelerin başkentinde bu ülkenin güneydoğusunda yaşanan teröre sesiz kalınıp bu terör örgütüne aleni destek mitingleri yapılması,hatta bir ülkenin iyice ileri giderek pkkyı terör örgütü kabul etmemesi , ülkede yaşanan darbe girişimini ciddi anlamda umursamamak, fakat iş mülteci sorununa gelince bir numaralı ülke olmamız gibi uzun süredir devam eden sorunlar mevcuttu. bu yüzden bundan sonrasında izlemek önemli,iyi okumak gerekiyor bu süreci.

sözlükte kimse kalmamış kaygısı

zaten ne bir inci ya da ekşi sözlük olmayacağımız gerçektir. önemli olan seviyeli bir sohbet ortamı olsun,sonra aramızda online oyun turnuvaları ,satranç turnuvaları,buluşmalar derken ortamı sağlarız.

içerik kuralları - iletişim