drscorpio

Durum: 398 - 0 - 0 - 0 - 16.02.2018 00:58

Puan: 4155 -

2 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

aman sende
  • /
  • 40

doktor doktor evliliği

olası bir şeydir.ve siz hangi çekilemeyen egodan hangi robotluktan bahsediyorsunuz..birisini eğer gerçekten seviyorsan kalanı tamamen teferruattır.bu doktor doktor evliliği için de geçerlidir..

dindar

ne bir eksik ne bir fazla sadece inandığı şeyi yapan kişidir.zannımca normal olandır.inanıyorsan neden olmayasın.inanmıyorsan sen bilirsin

selin sayek böke

gerçek bir solcu nasıl olur sorusunun cevabı olan kişi

the prestige

” her sihirbazlık numarası üç bölüm ya da perdeden oluşur. birincisi “vaat” bölümüdür. sihirbaz size sıradan bir şey gösterir. iskambil destesi, bir kuş ya da bir insan. bu nesneyi size gösterir. son derece gerçek, üzerinde oynanmamış, normal bir şey olduğunu görmeniz için nesneyi incelemenizi ister. fakat gerçek, farklı olabilir. ikinci perdeye “dönüşüm” denir. sihirbaz olağan bir nesneyi alır ve onu olağanüstü bir şeye dönüştürür. hilenin sırrını arıyorsunuz ama bulamazsınız çünkü dikkatli bakmıyorsunuz. siz sırrı bilmek değil kandırılmak istiyorsunuz. henüz alkışlamazsınız, çünkü bir şeyi yok etmek yeterli değildir. onu geri getirmeniz gerekir. işte bu yüzden her sihirbazlık numarasında üçüncü bir perde bulunur. içlerinde en zorlusu. bizlerin deyişiyle “prestij“

yeter

enes batur

youtuber.bence gerçek hayatta çakalın teki youtube için böyle bir karaktere bürünmüş insan. ayrıca bizden bir kaç üst jenerasyon bizim bu çocuğa baktığımız gözle şahan gökbahar gibilerine bakıyor..

star wars: the last jedi

güzel film.izlerken bir an kylo ve renin snokeu indirirken sith&jedi düzenini bozup yeni tek güç ekseninde bir jenerasyon başlatacagini düşündüm ama gereksiz bir yorummuş anladım

mp5

aklima eskilerden mpone çocuguyuz biz cibilibilip cibilip bip bip bip.. reklamını getiren tabanca

parodontax

iğne fobisi

eskiden bende olan durum.küçücük çocukken bir kaç kez penadür olmuştum. o dönem yaşadığım travmayı tarif edemem.. öyle bir ağrıyorki bir gün topallıyorsun sonra iyileşince çok seviniyorsun
  • /
  • 40

stranger things

bir kygo - one republic ortak yapimi sarki. asiri derecede enerji verir, gununuzu senlendirir.

bilinçaltımızın cezalandırma sistemi

normalde bilinçaltımızın görevleri; basit uyarıcı-tepki gerektiren eylemleri hazırlamak, temel bilgileri sunmak, nesneleri tanımak ve sık tekrarlanan hareketleri yerine getirmektir.

konumuz ise kişinin öğrenilmiş kalıpların dışına çıkmasını istemeyen bilinçaltının, kimi zaman hoş sonuç vermeyen cezalandırma davranışıdır. örneğin anneye bağırdıktan sonra odaya giderken ayağın masaya çarpılması. beyin kesinlikle kendini ve o masanın uzaydaki yerini milimine kadar hesaplıyor ve daha önce onlarca defa hatasız olarak o eylemi gerçekleştirirken bu defa çarpası geliyor.

ama nasıl çarpmak? ne kendine zarar vermeye kıyabiliyor ne de davranışı cezasız bırakmak istiyor.
yine kişinin kendi yargılarına göre hatalı bulduğu davranışı sergiledikten sonra yemek yaparken elini kesmesi, kafasını dolabın kenarına çarpması bunlardan. normal zamanda da bıçak elimizden kayıp kendimizi kesebiliriz ama büyük ihtimalle ciddi yaralanırız. burada sanki arada bir mıknatıs varmış gibi o bıçak yine milimiyle ceza için ayarlanıp o eli kesiyor. çoğu zaman şaşıp kalıyoruz bu olay nasıl gerçekleşti, ben bunu nasıl yaptım diye.

amacının iyi olduğuna kuşku yok, bedeni ve ruhu korumaya çalışır ama bazen yanlış kararlar verip gereksiz yere cezalandırma yapabiliyor. emin değilim ama kesin süperegonun da parmağı var.

tus vs ygs lys

ygs zeka, lys zeka + ezber.. tus zeka+ezber+(disiplinx3) ister.

la ilahe illallah

bir cümle düşün... söyleyince müslüman oluyorsun:'la ilahe illallah'

"ey insanlar, lâ ilâhe illallah deyin de kurtuluşa erin!" -hz.muhammed

bir cümle düşün, söyleyince kurtuluşa eriyorsun...

o halde tesiri bu denli büyük bu sözün anlamı nedir?

"allah'tan başka ilah yoktur"

peki ilah ne demektir ki, onun birliğini kabul edince kurtuluşa eriyorsun?

"yaratıcı" olabilir mi?

ilah sadece ve sadece 'yaratıcı' olsaydı, "allah'tan başka yaratıcı yoktur" diyenler kurtuluşa ererdi. peki firavun da allah'tan başka yaratıcı olmadığını biliyor, müşrikler/putperestler de biliyor, onlar kurtuluşa erdi mi?

müşrikler, gayr-ı müslimler pasif bir islam'a, pasif bir allah'a kızmıyor ki. onlar müdahale eden, ekonomiye karışan, yönetime karışan, karışan da karışan; hayatın her anına müdahale eden, kural koyan allah'a kızıyorlar.

yoksa?
"la ilahe illallah"ın anlamı, "allah'tan başka 'hüküm koyucu, kanun koyucu, otorite sahibi, malik' yoktur." olmasın?

müslümanların yahudileri beğenmemesi

müslümanlığın yahudilikten türediğini zanneden yazar beyanı.
aslında kendisi de inanmıyor böyle olduğuna ya da bunları yazarak kimseye bir şey ispat edemeyeceğinin farkında ama nedendir bilinmez hala böyle safsatalar yazmaktan geri durmuyor.
hayır yani inanmıyor olabilirsin hatta insanlara kendi inandığın neyse artık onun doğruluğunu anlatabilirsin fakat bu basit argümanlar, dalga konusu yaparak bir dine, düşünceye zarar vermek gibi basit eylemler yapmak ancak düşünmeyen birinin yapacağı eziklik gibi geliyor bana.
ne bileyim her ne kadar müslüman olsam da şu başlığa girince dinime yapılan adamakıllı bir eleştiri bekliyorum en azından karşımda düşünen, saygı duyabileceğim biri var diyebileyim diye ama nerdee.

isa

aleyhisselâm. allah'ın elçisidir. allah'ın sevgili kuludur, ona şirk koşmamıştır. kendisine incil indirilmiştir. filozof değil peygamberdir. filozoflar ilimleri ile amel etmek zorunda değillerdir. peygamberler yapmadıkları hiçbir şeyi emredemezler, söyleyemezler. zamanında kendisine oniki kişi inanmıştır. bugün bunca hristiyan onun getirdiğine inanmamıştır. getirdiği din romanın politik çıkarlarına uygun hale getirilerek değiştirilip öyle kabul edilmiştir bu da demektir ki onun getirdiği dine inanmıyorlar. allah katında din tektir, o da onu tebliğ etmiştir. onu tasvir eden mozaikler, resimler hayalidir. mavi gözlü, beyaz tenli vs. avrupa ırklarına özgü bir tipleme nasıl ortadoğulu olabilir?

fakülte birincilerinin mecburi hizmet kurasına katılmaması

aklıma şu videoyu getiren haberdir*

en çok beğendiğiniz kitap kesiti

"harese nedir bilir misin oğlum? arapça eski bir kelimedir. bildiğin o hırs, haris, ihtiras, muhteris sözleri buradan türemiştir.

harese şudur evladım: develere çöl gemileri derler bilirsin, bu mübarek hayvan üç hafta yemeden içmeden, aç susuz çölde yürür de yürür; o kadar dayanıklıdır yani. ama bunların çölde çok sevdikleri bir diken vardır. gördükleri yerde o dikeni koparır çiğnemeye başlarlar. keskin diken devenin ağzında yaralar açar, o yaralardan kan akmaya başlar. tuzlu kan dikenle karışınca bu tad devenin daha çok hoşuna gider. böylece yedikçe kanar, kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz ve engel olunmazsa kan kaybından ölür deve. bunun adı haresedir. demin de söyledim, hırs, ihtiras, haris gibi kelimeler buradan gelir. bütün ortadoğu’nun âdeti budur oğlum, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. kendi kanının tadından sarhoş olur."

zülfü livaneli - huzursuzluk

tıp fakültesinde bulunan 10 tip

1- en önde oturan kızlar. genelde çok hızlı not tutarlar, saniyede 3 kelime hıza kadar çıkarlar.hayır o kadar hızlı yazmalarına rağmen yazıları da güzeldir. diğer bi önemli özellikleri hocanın ağzından ne çıksa yazmalarıdır. bkz. hocanın gençken okuduğu kitaplar ile izlediği filmleri yazanlar var- gerçek bu-

2- ikinci yabancı dili sağlam veren liselerden mezun kimseler.
slaytta en ufak bi yabancı kelime gördüklerinde öne atılıp kelimenin anlamını açıklama hissi duyarlar. bkz. hocam aslında fransız kökenli bir kelime olmakla birlikte almancaya sonradan geçmiştir.

3-- labdan laba gelen tipler. bu tipler envai çeşit işlerle uğraşır, kimse bilmez ne yaptıklarını ama hep benim gözümde daima zeki insanlardır.notları yüksek veya düşük olabilir. bkz. oğlum bu kim la ilk defa görüyorum. bkz. (senenin sonunda) farma hocası bu muymuş?

4- soru sormak için soru soran tipler.
hocanın gözüne girmeyi mi yoksa popi olmaya mı çalışılır bilinmez ama nerde gereksiz soru var arayıp bulurlar,sınıf başına düşen kişi sayısı 1 ya da 2 dir. genelde sevilmezler,antipatik kişilerdir.bkz.
hocam sub altında demek scapularis de kürek kemiği ise subscapularis kürek kemiğinin altı mı demek ?

5- kasıcılar. sağlam kasarlar, derste,ders aralarında, otobüste, her yerde kasarlar. ortalamaları çok yüksektir. nasıl bir çalışma yöntemleri olduğu merak edilmektedir. genelde birlikte takılırlar, birbirlerine en ayrıntı yerleri sorup karşılıklı bilmek en zevk aldıkları şeydir.bkz. o zaman söyle bakalım pektus ekskavatum düzeltilmesi ameliyatını bulan adamın kütüğe kayıtlı olduğu yer neresidir?

6 derste uyuyan tipler. gece beşik sallamış olma ihtimalleri vardır. derse neden geldikleri bilinmez ancak vicdan azabı duymamak için geldikleri tahmin edilir. bkz. her derse giriyorum ben kanka.

7-laboratuvar dersleri için slayt hazırlayan kimseler. gönüllü olarak yaparlar.herkesin hayır duasını almışlardır.slaytın sonuna hazırlayanların ismini yazmaları da ismen dua istemlerindendir. bkz. iyi düşünmek lazım. onları severiz.

8-abi tipler. 4-5 kere sınıfta kalmıslardır genelde sınav günü dısında onları görmek zordur ama tecrübeli kişilerdir,hangi hoca nasıl sorar bu kişilerden öğrenilir(gelirlerse tabi), hocalarla da araları iyidir bkz. çok kaldıkları için hocaların hafızalarına kazınmışlardır.

( 6 kere kalana sahit oldum)

9-öğle yemeğine gelen tipler derslere gelmezler .
fakülte yemekhanesinden 1-1,5 tl ye yemek yiyip giderler.gurme olacak kıvama gelmişlerdir. bkz. kanki patlıcanın içindeki farklı aromayi fark etmediğini söyleme.

10-derse evlenilecek doğru kişiyi bulmaya gelenler. her tıp fakültesinde görebileceğiniz insanlardır,bu arayışa girmelerinin en büyük sebebi doktorun doktorla evlenmesi gerektiği klişesidir. genelde sağlam ilişkiler 3.sınıf itibariyle başlar,yapılan araştırmalara göre tıp fakültesinde tanışıp evlenenlerin oranı yadirganamayacak miktardadır. bkz. anneniz ilk kan aldığında bayılmıştı çocuklar :))

komik öğrenci hatıraları

kalp ve damar cerrahisi kliniğinde nöbet tutulmaktadır. aynı zamanda tıpta uzmanlık sınavına da çalışılması gerekmektedir. bir gözünüz koroner by-pass geçirmiş hastanın monitöründeyken diğer gözünüzle de tus'a çalışıyorsunuzdur. hasta sizin bu halinizi görünce yüzünüze bakar ve şöyle der:
- evladım sen rahat rahat dersini çalış, düz çizgi olursa ben sana haber veririm.

Toplam entry sayısı: 398

etc.

etc.' latince et cetera söz öbeğinin kısaltması. et ve demek, cetera ise diğeri, kalanı anlamına geliyor.
türkçede vb.
amerikan troller " ending of thinking capacity "diye de kullanır

hayatın en güzel zamanları

tam olarak sağlıklı olduğun her an

katı sözlük kuralları

tanım: bazı sözlük kurallarının katı bir şekilde uygulanması
kurallar sözlük formatının devamı için önemli ama; fikrimce kural1 sözlükteki çeşitliliği sınırlandırıcı nitelikte .mesela bir başlıkla alakalı bir düşünce bir hikaye iceren entryler sırf tanım olmadığı için siliniyor

yazı en verimli geçirme yolları

sadece yatmak en iyisi mi sizce?

9gag.com

your daily source of fun.
amerikanlarin incicapsi olan bir site
facebook ve instagramda baya bi takipcisi vardir. bir foto milyonlarca begeni alir ama bu buz dagininin sadece gorunen kismidir
sitede ise en populer post maksimum 30bin kadar begeni alir
zaman gectikce onlarin espri anlayisini anlamaya baslarsin ve sahiplenirsin .sitenin kendine has jargonu vardir vs.
android uygulamasini 2 seneden uzun suredir kullaniyorum ve herkese tavsiye ederim
bir tespitim var. turkiyedeki mizah siteleri sayfalari burdan içerik toplayıp turkcelestirip paylaşıyor. mesela bir hafta once gordugum postu adam kendisi yapmiş gibi atiyor sitesine ..

tıbbiyeli itiraf

22 yaşindayim arkadaslarim mezun oluyor is kuruyor evleniyor ben sinifta kaldim daha 3 senem var okulda
bazen bunu bilen insanlarin bana aciyarak baktigini dusunuyorum
bir yandan ben onlara aciyorum atanamayacaklar diye

tıbbiyeli itiraf

küçükken böceklerin kanadını, bacağını koparıp kombinasyon yapıyordum hangi durumda ne kadar hayatta kalabiliyorlar diye . sonrasinda 2 sene içerisinde 5 kez bi tarafımı kırdım.

inekmatur

dünya görüşüne saygı duymakla birlikte yobaz dediklerinden daha yobaz olduğunu düşundüğüm yazar.

hayatta neden bazı insanların payına daha fazla acı düşer

3 yaşından beri lösemi olan 7 yaşındaki çocuk son kez kemoterapiye girerken üzülme annecim ben alıştım demiş.sonrasında vefat etmiş.
bu ve bunun gibi binlerce örnek var.insan üzülüyor ancak hayat çok acımasız .
bu konularda beni teselli eden tek şey ahiret inancım

enes kanter

feto pivotu pezevenk herif.

tıp fakültesinden mezun kızların evde kalması

feminist tiplerin bir gün pişman olacağını biliyorum.ve bu beni mutlu ediyor.

sigara içen kız

yahu sizlerde her şeye cinsiyetçi demeyin. başlığı açan zat tespit yapmış,kızlarla ilgili bir tespit. erkeklerle kiyaslamamış yada ayrımcı bir şey dememiş.. xx kromozmlularla ilgili bisey soylemis sadece

inekmatur

dünya görüşüne saygı duymakla birlikte yobaz dediklerinden daha yobaz olduğunu düşundüğüm yazar.

yazı en verimli geçirme yolları

sadece yatmak en iyisi mi sizce?

komik öğrenci hatıraları

arkadaşım koca donem1i çıkmış nedir bilmeden bitirmiş sonra büte kalmış .çıkmışlari keşfetmiş sonrasinda sinifi geçmiş

içerik kuralları - iletişim