drscorpio

Durum: 374 - 4 - 3 - 0 - 16.10.2017 23:56

Puan: 3607 -

1 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

aman sende
  • /
  • 38

ensest


vsauce'dan michael reyisin belirttiği gibi::
you couldnt be here without incest.-actually quite a lot of incest..

bim'de satılan harika ürünler

simbad kuru meyve kokteyli

en hoşlanmadığınız sorular

ne yaptın?neredeydin?
özellikle ısrarla sorulması sinir bozucu

aksan değişikliği

birine kibarca gerizekalı demek

ne kadar ifade fukarası bir insan

beyond scared straight

suça meyilli çocukların zorla hapishaneye götürülüp anlaşmalı mahkumlar ile korkutulduğu çocukların böyle pislik bir ortama düşmemek için aklıllarının başlarına gelmesini sağlamaya çalışan program..asıl amacını aşarak
bazı sahneleri şok edici derecede travma içerir..
kısaca çok acayip bir reality show

zor sormayı adamlık zannetmek

hocaların malign hastalığı..

kitap okurken cümlelerin altını çizmek

okuduğum kitabı benim mahremim haline getiren eylem

tıp hukuk benzerliği

doctor who

(bkz: bochdalek hernisi) bunu duyduğunda aklına doctor who gelmeyen yoktur heralde :p
  • /
  • 38

garry kasparov

1985-2000 yılları arasında dünya satranç şampiyonu olmuş büyükusta. aynı zamanda rus lider vladimir putin muhalifidir. bakü doğumludur. şu anda ermeni annesinin soyadını taşımaktadır.

kasparov'un satranç arenasındaki yükselişi çok hızlı olur. küçük yaşlarda birçok büyükustayı alt etmiş ve dünya şampiyonuyla maç yapabilmek için 1984 yılındaki adaylar turnuvasını kazanmıştır. 1984 yılındaki dünya şampiyonluğu maçı olaylı geçmiş rakibi anatoly karpov 6 yapanın kazanacağı seride 5-3 öndeyken aşırı bitkin düşerek hastanelik olmuştur. bunun üzerine fide maçı iptal etmiştir.

1985 yılında şampiyonluğu karpov'dan alıp seneler boyunca koruyan kasparov, daha çok bilgisayara karşı verdiği mücadeleyle bilinir. ibm tarafından geliştirilen deep blue ile 1996 yılında maç yapıp 4-2 kazanır. ertesi sene daha da geliştirilen programa karşı bu sefer 2,5- 3,5 kaybeder. bu esnada maçlar onlarca ülke tarafından canlı yayınlanır ve satranç dünyanın gündemine oturur.

2000 yılında dünya şampiyonluğunu vladimir kramnik'e kaybettikten sonra 2005 yılında emekliliğe ayrılacağını açıklayan kasparov, aradan geçen 12 yıldan sonra ağustos ayında st. louis rapid & blitz turnuvasına katılmıştır. 10 kişinin katıldığı turnuvada 8. olabilmiştir.

oyunlarını canlı olarak takip etmiş biri olarak hala günümüzün en iyi oyuncuları arasında olduğunu söyleyebilirim. hemen hemen tüm oyunlarında üstün konumlar elde etti. zaman yönetimini iyi yapabilseydi birçok oyununu kazanabilirdi de. gel gör ki satranç zamana karşı oynanan bir oyun ve eski şampiyon artık o kadar da hızlı hesap yapamıyor.
kendisi de zaten bunun farkına varıp bunun bir geri dönüş olmadığını söyledi. her ne kadar artık şampiyon olamasa da benim gönlümün şampiyonudur kendisi. seviyoruz efem.

tıbbiyeli itiraf

yerime imza at diyebileceğim bir arkadaşım yok.

tıp hukuk benzerliği

bi ben mi benzetemedim ?

tıp hukuk benzerliği

çok benzerdir. hukuk 1 ayda çalışılarak kazanılabilecek bir bölümken tıp da öyledir(!). edebiyat sınavına girmeden de hukuk kazanılır tıp da kazanılır(!) sarı fosforlu kalemler de ortak nokta. tabi bir de parayla ikisini de okuyabilirsin. hukuk okuyan arkadaşlarımdan duyduğuma göre 800-1000 sayfa okuyabilen tipler. helal olsun.( parayla tıp okumayan tipler bunlar. kıbrısta paraylan okuyan bir arkadaşım parayla okumakta resmen. )

uyumadan önce yapılan son şey

bakara suresinin son iki ayetini okumak.

insomnia

uyku hijyeni insomniayı yenmenin önemli bir aşamasıdır. yatağınızı, hatta mümkünse yatak odanızı uyumak ve cinsel ilişki dışında kullanmamalısınız. ışığı kapattıktan sonra telefonunuzu elinize almamalısınız. uykuya 20-30 dakikadan uzun süre dalamadıysanız uykuyla inatlaşmamalı, kalkıp bir süre müzik dinlemek/kitap okumak vb. sizi dinlendiren eylemlerde bulunmalısınız, sonra tekrar yatmalısınız. mümkünse yatmadan önce duş alın, duştan sonra insanların daha kolay uykuya daldığı gözlenmiştir. uyku hijyenini sağlamamak uyku problemlerinin ana sebeplerindendir.

ek: yıllarca her gün saat 06.00da uyuyup 15.00da kalkabilen bir kadın hastanın tedavisinde, ilaçla birlikte (psikiyatrik bir hasta olduğu için ilaç verilmesi şarttı) uyku hijyeni ve beraberinde uykusunu her gün iki saat geciktirerek tedavisi tamamlanmıştır.

roboski anıtının gece yarısı apar topar kaldırılması

pkk sempatizanı yazarın yeni sıçmığı.
1.tsk asla varil bombası kullanmaz gerizekali, bildiğin havadan yere güdümlü bombalar kullanır.
2.ajitasyon maksatlı ölenlerin yaşlarını küçültüyorsun anladık ama hiç beynin sorgulamıyormu geceyarısı dağbaşında 12 yaşında çocuğun işi ne?
3.uğruna domalmayı göze aldığın pkk olmasa, o insanlar kaçakçı olmayabilirdi, başka iş kollarında ekmeğini kazanabilirlerdi, kimse kazancının yarısını eli kanlı örgüte haraç vermek için gidip hakkariye yatırım yapmaz, bunun da farkındasın.
4. gecenin bir yarısı sınırını izinsiz geçen kalabalık bir grup görüyorsun, pkk'nın geçiş güzergahını kullanıyorsun, 15 dakika yürüme mesafesinde karakolun var, ya gerçekten pkklı olup karakolu bassalardı amınakoduğum? ertesi gün xxx karakol baskını, yyy karakol baskını bilmem kaç şehit, oturup biz ağlayacaktık. ben ağlayacağıma sen ağla döl israfı!
5.meşhur kürtçü dezonfermasyonu yaparak güya tsk sivil olduklarını biliyor algısı yaratmaya çalışıyor bizim kabız oğlan, çok geride kaldı o günler sayın anarşist, sür eşeğini kandile.

meşhur ''asker bize saldiriyüüüüürrr videosu''

sünnetin anayasal niteliği

bu kitap mevdudi ve bazı ilahiyat profesörleri arasındaki yazışmalardan oluşmaktadır. mevdudi sünneti savunurken karşı taraf ise buna karşı delil getirmekte. tabi mektuplaşmanın başında mevdudi bir şart koşar; konuşma hangi yöne giderse gitsin bu yazıların dergide yayınlanmasını ister, kimin haklı veya haksız olduğuna bakılmaksızın. bu şart kabul edilip karşılıklı delliler ortaya atılır. kimin haklı kimin haksız olduğunu söylemek yerine bu kitabı okuyup siz karar verin.
bana göre la ilahe illallah deyip de nokta koyan, bunun devamını getirmekten aciz olan sözüm ona hadis inkarcılarından her biri eline kuran ı kerim'in mealini aldığında kendisini peygamber sanıp başlar yorumlamaya. yani 1300 yıldır onun gibi düşünebilen bir zeki çıkmamıştır yeryüzüne. alimleri cebinden çıkarmıştır kendileri.
inanç konusu çok hassastır, elimden geldiği müddetçe sözlükte din ile ilgili tartışmalardan uzak dururum, hani olur da bir şeyi istediğim gibi ifade edemem ve bunu da inanmak ile inanmamak arasında kalan bir yazar okur da olumsuz bir şey düşünürse bunun vebalinden sorumlu olacağıma inanırım. genelde görüşümü belirtirim ama tartışmalara girmemeye özen gösteririm. son zamanlarda bu konu üzerine sözlükte yazılan bazı şeylerden dolayı ben de bu kitabı sizlerle paylaşmak istedim. bir hakim edasıyla okuyun ve siz karar verin kimin haklı olduğuna, kimin delili daha sağlam diye. şöyle bir not düşüp entrymi sonlandırayım; mevdudi kıyamete kadar hadis inkarcılarının boğazında bir düğüm olarak kalacaktır.

bir stajyerin asistana ilgi duyması etik midir?

''hayal ettiğiniz her şey gerçektir.'' (bkz: pablo picasso)

bir stajyerin asistana ilgi duyması etik midir?

bir stajyer olarak 'abi' demek zorunda olduğun asistana içten içe ilgi duymak sonra yaş farkı, olası hastane dedikoduları gibi faktörler göz önünde bulundurulursa bu durumun hiç etik olmadığının farkına varmak ve bir imkansızı düşlediğini hatırlayıp üzülmek...fakat yine de bakışlarını üzerinde yakalayınca 'acaba o da benden hoşlanıyor mudur?' demekten de kendini alamamak...kendini olamayacağına ikna etmeye çalışsan bile içindeki umut ışığının hiç sönmemesi... bir takım karmaşık duygular silsilesi...

Toplam entry sayısı: 374

etc.

etc.' latince et cetera söz öbeğinin kısaltması. et ve demek, cetera ise diğeri, kalanı anlamına geliyor.
türkçede vb.
amerikan troller " ending of thinking capacity "diye de kullanır

yazı en verimli geçirme yolları

sadece yatmak en iyisi mi sizce?

9gag.com

your daily source of fun.
amerikanlarin incicapsi olan bir site
facebook ve instagramda baya bi takipcisi vardir. bir foto milyonlarca begeni alir ama bu buz dagininin sadece gorunen kismidir
sitede ise en populer post maksimum 30bin kadar begeni alir
zaman gectikce onlarin espri anlayisini anlamaya baslarsin ve sahiplenirsin .sitenin kendine has jargonu vardir vs.
android uygulamasini 2 seneden uzun suredir kullaniyorum ve herkese tavsiye ederim
bir tespitim var. turkiyedeki mizah siteleri sayfalari burdan içerik toplayıp turkcelestirip paylaşıyor. mesela bir hafta once gordugum postu adam kendisi yapmiş gibi atiyor sitesine ..

ayşe begüm onbaşı

onun kadar kas yapsam yeter

ritalin

geçen yıl kullandığım ilaç.
aldıktan 30dk sonra odaklanmayı öylesine arttıriyorki kesintisiz 6saat ders çalışabilirsin. yoğun düşünmeye ve hissetmeye sebep oluyor.zihindeki bu netlik ve berraklıkla birlikte
her hangi bir şeye kafayı takmışsan bunu çok yoğun düşününmene neden oluyor. kısaca mevcut duygudurumu orantısız arttırıyor

tıbbiyeli itiraf

22 yaşindayim arkadaslarim mezun oluyor is kuruyor evleniyor ben sinifta kaldim daha 3 senem var okulda
bazen bunu bilen insanlarin bana aciyarak baktigini dusunuyorum
bir yandan ben onlara aciyorum atanamayacaklar diye

inekmatur

dünya görüşüne saygı duymakla birlikte yobaz dediklerinden daha yobaz olduğunu düşundüğüm yazar.

enes kanter

feto pivotu pezevenk herif.

hayatta neden bazı insanların payına daha fazla acı düşer

3 yaşından beri lösemi olan 7 yaşındaki çocuk son kez kemoterapiye girerken üzülme annecim ben alıştım demiş.sonrasında vefat etmiş.
bu ve bunun gibi binlerce örnek var.insan üzülüyor ancak hayat çok acımasız .
bu konularda beni teselli eden tek şey ahiret inancım

tıbbiyeli itiraf

küçükken böceklerin kanadını, bacağını koparıp kombinasyon yapıyordum hangi durumda ne kadar hayatta kalabiliyorlar diye . sonrasinda 2 sene içerisinde 5 kez bi tarafımı kırdım.

tıp fakültesinden mezun kızların evde kalması

feminist tiplerin bir gün pişman olacağını biliyorum.ve bu beni mutlu ediyor.

inekmatur

dünya görüşüne saygı duymakla birlikte yobaz dediklerinden daha yobaz olduğunu düşundüğüm yazar.

sigara içen kız

yahu sizlerde her şeye cinsiyetçi demeyin. başlığı açan zat tespit yapmış,kızlarla ilgili bir tespit. erkeklerle kiyaslamamış yada ayrımcı bir şey dememiş.. xx kromozmlularla ilgili bisey soylemis sadece

yazı en verimli geçirme yolları

sadece yatmak en iyisi mi sizce?

evrim teorisine inanmayan doktor


içerik kuralları - iletişim