ductusarteriosus

Durum: 182 - 0 - 0 - 0 - 21.11.2017 23:58

Puan: 2110 -

3 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 19

hayatınızda kullandığınız replikler

canım saolsun'dur. her türlü sıkıntıyı alıp götürür.

duyunca küçük çaplı bir şok geçirten olaylar

dahiliye notu almaya gittim.çıkan notları gördükçe ufak çaplı bi şok oldu tabi ama asıl şoku abinin 60 lira dediği an yaşadım.daha da acısı bütün bunlar yaşanırken başka bölümden birisi geldi ve 25 kuruşluk bir not çıkarıp gitti.25 kuruş nedir ya sakız fiyatı değil miydi o :)

yazarların canını sıkan şeyler

şu an için : sınava 2 gün kalmışken benign hocanın bize son dk golü atıp sınavda olmayacağını söylemesi.
genel olarak canımı sıkan şey ise her ortamda kendini öne çıkarmaya çalışan ,sürekli kendini öven,çok konuşan ,yanlış olduğu halde ısrarla kendi fikrini savunan,normalde selam daha vermeyip işi düştüğünde canım cicim davranan,bi tek kendini akıllı sanan insanlar .. uzadıkça uzayacak bu liste sanırım insanlar genel olarak canımı sıkıyor swh.

damla çikolatayı avuçlayarak yemek

çekirdeğin içini biriktirip hepsini ağzına atmak kadar zevk verir.

soru sorup cevapla ilgilenmeyen insan

aynı zamanda sürekli kendi konuşup sizin konuşmanıza fırsat vermez.hep bn konuşayım ister lafınızın ortasına atlar. böyle durumlarda tamamen susuyorum sonra da sen niye konuşmuyorsun oluyo fırsat veriyor musunuz da konuşalım ?

bugün kendiniz için yaptığınız şeyler

doğum günümü yurtta bir başıma ders çalışarak geçirecek kadar yalnız olduğumu anladım bugün.kendim için bugün bol bol üzüldüm ne ara bu kadar yalnız kalabildim acaba?

hocalarla girilen komik diyaloglar

dönem 2 fizyoloji dersindeyiz ses kaydı almak için telefonlarımızı hocanın masasına koymuştuk neyse ders bitti telefonumu almak için geldim.tam muhabbetin ustune gelmişim. tabi ne konuşulduğundan haberim yok .telefonumu aldım hoca o ne dedi bn de telefooon dedim tabi herkes gülüşmeye başladı .hoca kocaman bi kahkaha attı ve telefon olduğunu biliyorum markasını sordum dedi bn de ne biliyim hocam birden o ne deyince boş bulundum dedim. hep birlikte gülüştük . şimdi yine öyle bişey olsa yine aynı tepkiyi veririm heralde swh.

lise

hayatimin en güzel yılları..
hocalarla arkadaşça muhabbet edebilmek-yeri geldiğinde azarlamalarını,yeri geldiğinde derdimizi dinleyip yol göstermelerini- 'hocam bize çay yok mu' dediğimizde anında çay söyleyip beraber içtiğimiz günleri ,dersten sıkılınca hocanın fotokobi işlerine koşmayı ya da dolapta unuttuğu kalem ,kitap gibi şeylerini getirmek için can attığımız günleri ,nöbetçi olup sınıf sınıf gezip defter topladığımız günleri ,yepyeni ömür boyu sürecek dostluklar edindiğimiz o günleri unutmak mümkün mü?

kumpir

cok sevdiğim fakat aç olduğumda bununla doymam diye istemediğim, tokken de genelde tatlı yediğimden uzun zamandır uzak kaldığım lezzet. ayrica içinde kısır olmamasından yanayım.

anatomi zilli sınavı

lab koridorlarında sefil bi şekilde saatlerce sıranın sana gelmesini beklersin.sira gelir içeri girersin sınav anı ışık hızıyla geçer.sınavın bitmiştir ama çıkıp gidemezsin. gruptaki herkesin bitirmesini beklersin orada.
sonuç: yarım saat bile sürmeyen sınav için tüm günün heba olur ,saatlerce ayakta beklemenin verdiği yorgunluk da cabası.
  • /
  • 19

tıp okumanın yaşattığı zorluklar

parasız survivor oynatmasıdır.

lise

analjezik? burdaaaaa *

özledim seni çiçççeyimm. tek derdimin dersi ezberlesem mi test mi çözsem olduğu günleri özledim. sözlü notunu kıran hocaya niye diye sormayı bile özledim insan bunu özler mi, özlüyormuş. kopya var mı diye fularımın kontrol edildiği günleri bile özledim (kopyayla alakam yok ama denetimi sıkı bir okulda okudum).istediğim her yerde fütursuzca kakaolu süt içmeyi özledim.meb kitapları falan aldığım son beleş kitap galiba*.onur tablosuna resmin asıldıysa şanın ve ort yüksektir,nasıl bir gururdu yarabbi. hiçbir işe yaramayan onur belgeleri vardı bende onur kurulundaydım o da bi işe yaramıyordu galiba* ama hayır yarıyormuş şimdi aklıma gelen dizi dizi şeylerden biri onlar da.sıraya geç kaldın diye ceza alacaksın ama yine de istiklal marşı okununca olduğun yerde çakılı durmayı, en çok da bunu özledim.

özlenilecek çok şey var liselerde ama iyi ama kötü yine de hepsi burdaaaaa *

Toplam entry sayısı: 182

komik öğrenci hatıraları

bir tanıdık 10 yaşındaki kardeşime sorar: -sen ne olmak istiyorsun ?
kardeşim cevap verir:
-diyabet
oysaki diyetisyen demek istemişti..

tıbbiyede bir türlü öğrenilemeyen şeyler

aşkı en güzel anlatan şiirler

seni bulmaktan önce aramak isterim.
seni sevmekten önce anlamak isterim.
seni bir yaşam boyu bitirmek değil de,
sana hep, hep yeniden başlamak isterim
(bkz:özdemir asaf-akıl gözü)

özdemir asaf

kendisi en sevdiğim şair olmakla beraber en bi sevdiğim şiiri de şudur.

seni bulmaktan önce aramak isterim.
seni sevmekten önce anlamak isterim.
seni bir yaşam boyu bitirmek değil de,
sana hep hep yeniden başlamak isterim.

insanları çekici yapan detaylar

bir gülüşü var kelebek görse ömrü uzar demişler ya işte o gülüş ..

komik öğrenci hatıraları

bir tanıdık 10 yaşındaki kardeşime sorar: -sen ne olmak istiyorsun ?
kardeşim cevap verir:
-diyabet
oysaki diyetisyen demek istemişti..

insanı hayattan soğutan şeyler

kahvaltıyı hazırlamışsın tam masaya oturacaksın evde ekmek olmadığını farkediyorsun.

6 yılda en irrite olunan cümle

tamam tıp zor ama mezun olunca siz de paraya para demeyeceksiniz.

tus vs ygs lys

arkadaş sınavdan yeni çıktı ya ondandır zaten kendi bi başlasın ygs -lys neymiş ya diyecektir. çok da şey yapmamak lazim.
yalniz emin ol tustaki psikolojik baskı kat be kat daha fazla .çünkü sen koskoca 6 sene boyunca okuyup ne kadar yıpransan da -ne zor şarlarda okuduğunu çoğu zaman ailen bile bilemiyorken-şimdi seni doktor olacak diye pohpohlayanlar tusu kazanamadığında kazanamadı sınavı deyip seni başarısız ilan edecekler.

duyunca küçük çaplı bir şok geçirten olaylar

dahiliye notu almaya gittim.çıkan notları gördükçe ufak çaplı bi şok oldu tabi ama asıl şoku abinin 60 lira dediği an yaşadım.daha da acısı bütün bunlar yaşanırken başka bölümden birisi geldi ve 25 kuruşluk bir not çıkarıp gitti.25 kuruş nedir ya sakız fiyatı değil miydi o :)

kütüphane ortamını rezil eden tipler

1,5 litrelik şişeyi kafasına dikerek 'gluk gluk' ses çıkararak su içenler.

hevesle başlanıp yarıda kalanlar

ingilizce çalışmaya çalışmak :)

marketteki ürünü tüketip ambalajını kasadan geçirmek

acil bi durum olmadığı sürece çok saçma bulduğum şeydir.kocaman insanlariz sonuçta 5 dk beklesek susuzluktan da ölmeyiz heralde.

burger king

arkadaşlarla yemek konusununda anlaşamadığımız tek noktadır. herkes yemek için can atar bnse bir türlü sevemedim kendisini. döner,lahmacun,iskender,adana varken burger nedir yaaa

imam hatipler kapatılsın

kapatılmasını geçtim her gün bir yenisi ekleniyor. bir şey ne kadar çok olursa kalite de o derece düşer maalesef.

içerik kuralları - iletişim