fondaparinux

Durum: 0 - 0 - 0 - 0

Puan: 0 -

2 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

Öldürmeyen güçlendirmez // fx.
Henüz hiç entry girmemiş.

allı turnam

akşamlardan bir akşam hastaneden gelmişim yorgunum, bu insanlar için mi çalışıyoruz dediğim bir noktaya getirilmişim artık o gün yaşadıklarım yüzünden. saat artık gece olmuş mutfağa oturuyorum balkon kapısını açıyorum halime ağlayacağım o raddedeyim, bir sigara yakıyorum. uzaklardan bir müzik sesi geliyor artık oynamaktan yorulduklarından olacak heralde allı turnam çalıyor, büyük ihtimalle düğün ya da kına.
allı turnam diye başlayınca yüreğime bir şeyler oluyor sözlük, o güne kadar yapılan tahsilleri, gezilen avrupa'yı, gidilen operaları delip geçen bir şeyler. toprağa düşen yağmur misali düşüyor yüreğime sözler yumuşuyorum. içli içli başlıyor çalan adam "allı turnam ne gezersin havada" diye. yüreğime bir şey oturuyor. ailemi, gurbette ölenleri, yaşanan acıları, ilkokul mezunu dedemi anneannemi hatırlıyorum. bir şeyler yeşertiyor o yüreğime düşen türkünün damlaları. sigaramın ve türkünün bitmesiyle "coğrafya kaderdir" diyen ibn haldun'u anımsayıp tıpış tıpış çalışma odama dönüyorum.

2018 şubat tus

hasta yakını söylemleri

ama 2 saattir bekliyoruz burada ya hepinizi şikayet edeceğim, niye kimse bakmıyor bize?
(öğleden sonraki randevu için hastayı sabah 9'da getiren hasta yakını beyanı)

maktülü zaman olan cinayetin birinci dereceden faili

sözlüğe kayıt olurken bu nicki almayı çok istemiş ama kesin bu kadar uzun nicki kabul etmez nereden kırpsam acaba diye düşünmüş sistem kabul edince çok sevinmiş yazar kişisi.

lisede derslerim iyiydi sınava girdim iyi puan aldım. bu puanla ne yazılır ya mühendislik, ya tıp olur dedim ve tıbbiyeye adım attım. okumaya başlayınca sevdim iyi ki dedim bi daha dünyaya gelsem yine doktor olurum yaşasın insanlara yardım etmek yaşasın hümanizm dedim. ta ki 77 dhy ile acil servise atanana kadar. insanımız hiçbir şeyi haketmiyor arkadaş. 2010 yazında o tercihleri yaparak bi bataklığa girmişiz mecburisi tusu asistanlığı uzmanlıkta icapçılığı bilmem nesi gitgide derine batıyoruz. iyiye gitmeyecek hiçbir şey. insanlar ölmesin ağrıları dinsin diye biz gecemizi gündüzümüzle ayırt etmeden didinecez. ve onlar bize bakmadın böbrek taşı düşürüyorum sen içerde kalp masajı yapıyorsun önce beni alman lazım diye bizi bimere şikayet edecek. tanıdığı siyasileri hasteneye getirip önümüze dizecek.

kendimi anlatırken konu nasıl buralara geldi bilmiyorum. sanırım artık zamanı öldüren fail değilim hayatımı daha çok bunlar işgal ediyo. iç kararttıysam affola. hepimiz için daha güzel çalışma ortamları olması dileğiyle cümlelerimi sonlandırıyorum.

hoşça bakın zatınıza.

klinikte sınıf olmaması

bölüm başhemşirelerini hiç sevmeme sebebidir.dersin yapılacağı seminer salonu genellikle kilitlidir. ve anahtarı bölümün baş hemşiresindedir. salona gelen ilk kişi hemşirenin peşine düşer. ve ne hikmetse o hemşire lazım olduğunda asla bulunamaz. dakikalarca oradan oraya koşturulur. hoca zaten ya ameliyattadır ya poliklinikteki hastaları bitirememiştir. o ders en az bir saat geç başlar.

klinikte sınıf olmaması

seminer salonlarında öğle araları olan bölüm seminerlerinin de fazlasıyla can sıkmasına neden olan durumdur. yemekten geliyon iki oturmaya dinlenmeye salon dolu dolaş dur hastane koridorlarında

klinikte sınıf olmaması

beni çok üzen durumdur.
sınıf olmaması demek sıra da olmaması demek oluyor çünkü. o lanet seminer salonlarında bazen sandalyelerin yanındaki not tutma aparatı bile olmuyor. olsa bile, hadi kendimi geçtim, solak arkadaşlar skolyoz oldular yazı yazacağız diye.

ofto ile ne idüğü belirsiz saatler

26/01/2018 tarihinde, saat 24:00'da yapacağım yayının adıdır efendim.

konsept monsept yok, sevdiğim şeyleri çalacağım. özel sebeplerden başlangıç saati biraz geç oldu maalesef. uykusu kaçacakları beklerim.

not: "ne idüğü belirsiz" öyle yazılmıyor biliyorum ama böyle yazmak istedim, doğrusu gözüme battı ilginç bir şekilde.

msn'de engellendiğini öğrenme yöntemi

msn mi kaldı diyip şaşırdığım durumdur*.

msn'de engellendiğini öğrenme yöntemi

Toplam entry sayısı: 0


içerik kuralları - iletişim