heydeyn

Durum: 97 - 0 - 0 - 0 - 02.07.2018 22:21

Puan: 880 -

1 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

İçerde kalıp kanser olacağına bağır da dışarda konser olsun.
  • /
  • 10

sakız çiğnemek

çiğneyeni rahatlatan, etraftakileri geren eylem.

güvenmek

ailemden yana kırıklığını çok yaşadığım, yine de dışarıya karşı çok çabuk kapıldığım durumdur. belki de güvenebilecek birilerini aramaktır bunun sebebi... bir de arkadaşlık,sevgililik vs boyutları vardır ki onlara hic girmeyeyim, söz sizde sevgili ahali.

kaybetmekten korkmak

kaybettirendir. "nasıl olsa vazgeçemez" dedirtendir, korku duyan tarafın korku duyulan tarafta değersizleşmesine yol açandır. dikkat edin, bu durum yüzünden duygularınız her an kullanılabilir...

çilek

organiği misler gibi kokan ve esasında sabit bir şekli olmayan tabiri caizse şekilsiz meyvedir, köyde büyümüş ve yıllarca çilek ekip tüketmiş evin bir bireyi olarak çok özlediğimi, ama artik tohumların bile değiştiğini söyleyebilirim.

sana eskisinden daha çok değer veriyorum

kullandığı kişiyi kaybeden tarafın geri kazanma amaçlı söylediği "sen işime çok yarıyormuşsun yeni farkettim" lafının kibarcası.

bir insanı tanımak için yapılması gerekenler

yazarların whatsapp durumları

şahsım adına dönem dönem değişmekle beraber "mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir." ifadesinde bulunacağım başlık.

küçük şeylerle mutlu olmak

mutlu olacak bir şey kalmadığında ortaya çıkan durum

erkeklerin evlenmek istememe nedenleri

yakınlarımdan yola çıkarak kısıtlanmama isteği yanıtını verebileceğim durum.

ilişkiye ara vermek

"ayrılalım, baktık olmuyor geri barışırız şuracıkta bekleyiver" demenin kısa yolu.
  • /
  • 10

koç burcu

koç burcu kadını öncelikle harika bir annedir, lider kişiliğine sahiptir, iyi bir yöneticidir, mantıklı akılcı çözümler bulur, inatçıdır, kendi doğrusundan vazgeçmez, kısaca rol model alınabilecek en güzel kişidir.
(bkz: annem)

şort giyen erkeğin asıl amacı

net dikkat çekmektir. bacaklarını sergileyerek kızların kendi peşlerine takılmalarını isterler. hele bi de kış ortasında şort giyenler var ki onlara diyecek bi şey bulamıyorum. kısaca aranıyodur.
(bkz: tayt giyen kızın asıl amacı)

müptezel

tıbbiyelinin ölmeden önce yapmak istedikleri

sevilen şiirin en can alıcı kısmı

bir gün gözlerimin ta içine bak
anlarsın ölüler niçin yaşarmış

(bkz: sezai karakoç)

kedi insanı vs köpek insanı

kedi seven banu çiftçi ise köpek seven erol kösedir.
(bkz:özür dilerim)

keramet editi: bu entry yazıldığı vakitlerde banu çiftçi’nin kedisi yoktu. 2017 yılında kendisi kedi sahiplendi ve onu çok sevdi. neden bu kadar geç kalmışım dedi defa kez. eksileyin ulan , ben bu işi biliyorum. eksileyin ulan ben kolay ölmem.

bütsüz geçmek

tıp fakültesini seçme nedenleri

'belki sevdiklerimi koruyabilirim' şeklindeki masumane ve oldukça saf düşünce. belki hastalanmazlar, belki hastalandıklarında erken tanıyla hayatlarını kurtarabilirsin ama, öldürülürler. para için, kadın oldukları için, terör eyleminin olacağı bölgede talihsizce bulundukları için katledilirler ve sen bir doktor olarak elin kolun bağlı, cpr yapacak parça bile bulamadığında bu amacını yeniden sorgularsın.

gaita nakli

metabolik hastalıklarda ilginç sonuçlar veren işlemdir.

obeze zayıf gaitası nakletmişler. bir de bakmışlar adam başta zayıflamış ama çok sürmeden aynı florayı tekrar edinmiş.

metformin kullanan adamın gaitasını diyabetiğe nakletmişler. metforminin etkilerini birebir görmüşler.

ben boş lafı sevmem bana makaleyle gel diyenler için:
https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs12020-018-1605-5
edit: otomatik düzeltmenin gaitayı harita yapması...

etkisiz iltifat

etkisiz iltifat yoktur etkisiz kişi vardır

Toplam entry sayısı: 97

sevilme ihtiyacı

aniden bastıran, insanı var olduğu andan koparıp belirsiz süreliğine kapkaranlık bir yalnızlığa hapseden sevgi eksikliğinin getirdiği ihtiyaçtır. elbette her insanı dönem dönem etkileyebileceği gibi bu yaşlara sevgisiz büyüyüp gelmişlerin en yoğun ve sık yaşadığı ihtiyaçtır, derin bir duygu hali, iç burukluğudur.

sevgiliden soğuma sebepleri

siz onun için birçok şeyden vazgeçmişken, kendisinin en basit konularda bile fedakarlık yapmaması, bencil olması bu sebepler arasında yer alır.

en iyi çikolata

an itibariyle kendisi ilgi alanı başlıklarımdan olan hede.
sütlü antep fıstıklı kare ülker çikolata cevabını verip bi köşede pusuya yatıyorum efenim. belki bir yerlerde keşfedilmemiş güzellikler vardır ..

ankara'da okumak

3-5 tl ye bile devlet tiyatrolarına gidebileceğiniz, birçok yardım kurumlarında aktif üye olabileceğiniz, kültürel anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz bir şehirde okumaktır. seven tam sever, sevmeyen nefret eder. denizi yoktur ama gezmesini bilene güzel yer çoktur. şunu da unutmayalım sözlük ahalisi, mekandan öte yanınızdaki insanlar size mutluluk verir. mesela en basitinden kaleye çıkarken bile farklı kişi/gruplarla yaşayacağınız anın tadı başkadır. sizlere tavsiyem geniş bir çevreniz olsun, kimi dert ortağınız kimi sırdaşınız, kimi yalnızca çıkar ilişkisi (mesela not vs için ) kimi ise gırgır muhabbetlik dostlarınız olsun. bir de yabancı uyruklu arkadaşlar edinmeye çalışın, bakın nasıl da eğlenceli bir hal aliyor ankara.

renin anjiyotensin sistemi

arter basıncı düştüğünde devreye giren, bu basıncın düzenlenmesinde rol alan mekanizmadır; düşen arter basıncı böbrekler tarafından protein yapıda olan "inaktif prorenin" molekülünün parçalanıp aktif molekül olan "renin'' e serbestlenmesine neden olur. reninin bir kısmı sistemik dolaşıma katılırken, bir kısmı da bölgesel böbrek sıvısı içinde kalır ve böbrek içi işlevleri başlatır.
renin, vazoaktif bir madde olmayıp enzimatik bir etki ile anjiyotensin1 in serbestlenmesine sebep olur. anjiyotensin1, hafif vazokonstriktör özelliklere sahiptir ancak tek başına yeterli değildir.
akciğerlerden salınan anjiyotensin dönüştürücü enzim, anjiyotensin1 i katalizler ve anjiyotensin2 haline getirir.
anjiyotensin2 güçlü bir vazokonstriktördür. kan basıncını arttırma etkisi 2 yolladır, ilk olarak vücudun birçok bölgesinde hızla vazokonstrüksiyon yaratırken (bu etki arterlerde venlere oranla daha fazladır), ikinci etki yolu olarak böbreklerden su ve tuz atımını azaltması şeklindedir. sonuçta hücre dışı sıvı hacmi kademeli olarak artar, bu sayede kan basıncı artışı saatler hatta günler içerisinde gerçekleşmiş olur. hücre dışı sıvı mekanizmalarına bağlı olarak gelişen uzun süreli bu etki, akut vazokonstriktör etkiden daha güçlüdür.

patates soğan

kilosu 5 tl olan patatesi böylesine çıtır kızartmayı daha yeni öğrenmişken, "yaz gelse de şöyle bol soğanlı salata yesem" hayalleri kurarken kilosunun 7 tl olması sonucu şimdilerde elimi sürmeye kıyamadığım gıda ikilisi.
yakında düğünü olan hala çocuğuma soğandan patatesten kolye yapıp takı töreninde asmak da bir fikir tabii.
gel gelelim esas duruma...yazık, çok yazık ülkeme. ve "bu yıl da para etmez" düşüncesiyle soğan ekmeyen çiftçi babama. dolaylı olarak da dönem dönem baba parasına ihtiyacı olan heydeyn'e.

sevgiliden soğuma sebepleri

siz onun için birçok şeyden vazgeçmişken, kendisinin en basit konularda bile fedakarlık yapmaması, bencil olması bu sebepler arasında yer alır.

sevilme ihtiyacı

aniden bastıran, insanı var olduğu andan koparıp belirsiz süreliğine kapkaranlık bir yalnızlığa hapseden sevgi eksikliğinin getirdiği ihtiyaçtır. elbette her insanı dönem dönem etkileyebileceği gibi bu yaşlara sevgisiz büyüyüp gelmişlerin en yoğun ve sık yaşadığı ihtiyaçtır, derin bir duygu hali, iç burukluğudur.

seçime kan bulaştı

24 haziran 2018 seçimlerinde erzurum'un karaçoban ilçesinde oy kullanma işlemleri esnasında mehmet sıddık durmaz ve 2 vatandaşın öldürülmesi durumudur. dileriz ki devamı gelmez.

tıbbiyeli sözlük koç burçlular derneği

boynuzlu oluşum sebebiyle burcunu kanıma kadar hissettiğim ve uğruna üye olmayı planladığım dernek. alınız bu da tarihçesi olsun.
bahçelievlerde bir takı mağazasından boynuzlu bir kolye almam sonucu boğa burcu musunuz diye soran kasiyere hayır koç ama ikisi de boynuzlu demem üzerine adamın pis pis sırıtarak siz de mi boynuzlusunuz yoksa demesi ve bu diyalogtan kısa bir zaman önce aldatılmış olmam... böyle de burcuma sağdığım. boynuzlarıma da.

kötü espriye gülmek

cerrahi hocaları ameliyathane anılardan bahsederken, sıkça gerçekleştirilen eylemdir.

atatürk

en büyük devrimcidir. mareşal ünvanının en çok yakıştığı, ileri görüşlü ve ülkeyi cehaletten kurtaran ulu önderdir. yazıktır ki, açılan bu yoldan geriye sapıp cehalete adım adım yaklaşmakta olan günümüz insanı için hakaretlere ve değersizliğe layık görülür. bazı değerler çarpıtılmış/işe gelen şekilde öne sürülerek, getirmiş olduğu ilkeler çiğnenir, cahil kesim de sürü halinde buna eşlik eder.

bele bağlanan hırka

aldatılan insan imajı yaratandır.zavallı hırka, düşünsenize o hırka olduğunuzu. birileri sizi yanina aliyor ama giyip giymemekte kararsız, olmazsa da olur ama olursa işimi görür düşüncesiyle alıyor sizi, ihtiyacına göre de ya giyiyor ya da çıkarıp beline bağlıyor. elinde taşımaya bile tenezzül etmiyor.boyle de değersizsiniz işte.

sevgiliyi whatsappta çevrimiçi yakalamak

güvenene hava hoş, güvenmeyene ise kurgu dolu dakikalarla geçen andır. belki de haklıdır, malum bu devirde sevgiliye güvenmek zor.

hele ki iyi geceler dileklerinden bir süre sonra onu çevrimiçi yakaladıysanız. tabi akıllara bir soru daha getirir, sen neden tekrar çevrimiçisin ulan züdük?

selfie çubuğu

gördükçe buram buram kusmuk kokusu aldığım alettir. evet kusma isteği değil, kusmuk kokusu. malumunuz her yerde göre göre fazlasıyla kustuğumuz için, artık kokusu geliyor. (bkz: iğrenç entrylarda bugün)

içerik kuralları - iletişim