hippocampus

Durum: 76 - 2 - 0 - 0 - 01.12.2018 22:00

Puan: 890 -

2 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

dr. yavuz dizdar

en son yaptığı açıklamaya kadar , sevdiğim medyatik doktorlardandı kendisi fakat kitabının tanıtımını yapmak için , iddalı cümleler kurmuş ve kurduğu bu cümlelerin hekimleri daha da hedef haline getirdiğini düşünüyorum . tıbba fazla güvenmeyin cümlesinde haklıdır , hekim hekimi hedef olarak gösterebiliyorsa ticari kaygılar güderek , bence de tıbba güvenmeyelim zaten .

cafe au lait lekeleri

gerçekte sütlü kahve anlamına gelen fakat hekimler için derideki açık kahverengi hiperpigmente lezyonları anlatan bir terimdir . nörofibromatozis tip1'in karakteristik bulgusu olup ayrıca ;
fanconi anemisi
tuberoskleroz
mccune-albright sendromu
gibi hastalıklarda da görülebilir.

yazarların sınav öncesinde yaptıkları davranışlar

sınava 155 saat varken okula gitmek, istemeden de olsa yaptığım bir davranıştır . ha bir de sabaha doğru 2 saat uyuyayım diyip saatin alarmını 155 kez kontrol etmek . ruhum güvensiz sözlük .

guyton fizyoloji

ganong'u ya da başka bir fizyoloji kitabını okumadığım için kıyas yapamam fakat benim için efsanedir , aydınlatma yaşatan , mekanizma öğreten kitabımdır. bence her tıp öğrencisi en az bir kere okumalıdır . ayrıca asla sıkmaz , güzel anlatır. boş vakit dostudur benim için

2 kasım 2018 galatasaray-fenerbahçe maçı

bir gsli olarak , tostumu yedim aşağfmtldşfjtltm yok o öyle değildi sözlük kuponumu yaptım maçı bekliyorum . yine üzülerek belirtmeliyim ki içimde fener'in alacağına dair bir his var . fakat sonucu her nasıl olacaksa da heyecandan uzak giden hayatımda beni heyecanlandıracak bir maç olacağı için de teşekkür ederim futbola .
bugün saat 21.00'da başlayacak maçtır.

durduk yere insanı geren cümleler

kaç gün kaldı komiteye cümlesidir benim için . bir önceki komiteden taze kurtulmuş olsam da , her zaman geriliyorum sözlük

türkiye'de artması gereken şeyler

evleneceği kızda bekaret arayan erkek

fikirlerine, bekareti önemsemeyen erkek kadar , saygı duyulması gereken erkektir . bekaret demek , erkeklerin düşündüğü anlamda saflığın , temizliğin bir belirteci olmayabilir . mesela ; bekaretin bozulmadan -erkeğe göre kötü olan - çok şey yaşayabilirsin veya bozulan bekareti bozulmamış yapmak çok kolay . bazı insanlara göre -benim de bu grupta olduğumu belirtmek isterim - bekaret her şeyi beraber ve sadece birbirimizle deneyimleyeceğiz fikrinin varoluş biçimidir . bazı insanlara göre de hiç önemli değildir , ondan daha önemli şeyler vardır . her fikirde olan insana da saygı duyulmalıdır bence sözlük . ilişkide esas olan saygı ve doğruluktur . bakire/ bakir bir insan tarafından isteklerime göre aldatılmaktansa doğruyu bilip kendi kararımı kendim vermek isterim . bu da her şeyi açık ve net konuşmaktan geçer .

öfori

aşırı mutluluk halidir .(bkz:dopamin ) ve (bkz:feniletilamin) öfori başlangıcında baskın olan nörotransmitterlerdir . midemde kelebekler uçuşuyor , havalarda uçuyorum diye tanımlanabiliyorsa da , uzun süreli öfori hali psikiyatride patolojiktir.

çocuğuna pantolon alamayan baba

kriz mıriz yok , abd bizi kıskanıyor , katar'dan hediye uçak geliyor , okul müdürü okulda kendisine özel oda yaptırıyor , gemicikler alınıyor , altın çatal bıçaklarla yemekler yeniliyor ve allah görüyor . bu ülke soramıyor hesabını bu ahların fakat yaradan affetmiyor kul hakkını .
içimi yakan babadır .
  • /
  • 8

yaşanmadan özlenen şey

zaten kırılmış bir kızsın

canım abur cubur istediği vakitlerde kendime söylediğim cümlenin bir değişik versiyonu.
(bkz:zaten göbekli bir kızsın)
(bkz:acı gerçekler) *

yıllar geçse de unutulmayan sözler

azimle defekasyon mermerde perforasyon.. ahmet hocam

doktorhane

tıbbiyelilerin önlüklü, scrubslı selfielerini paylaşan instagram sayfası.

bok atmak istemiyorum ama doktor bu ne ?! narsizm korkunç boyutlara ulaşmış. stetoskopun verdiği yetkiye dayanarak kendinizi bir şey sanıyorsunuz heralde. gözlerim kanadı.
muhtemelen beğendiğiniz insanları da takip edip dm’den yürüyorsunuz, kolay gelsin valla. çok kutsal meslek annecim, ettiniz içine.

fenomen doktorlar

tamam gençler eğleniyor anlıyoruz ama geçen birinin paylaşımını görüp yine geleceğe olan inancımı kaybettiren hesaplardır…

yazmış ki nazardan dolayı gözümde arpacık çıktııı ühüüüüüüüüüüü. altında yorumlar doktor hanım /bey geçmiş olsunlar, nazar duaları, dm kasan bebeler….

bele tıp eğitiminin, vizyonunun, stetoskop gösterme ayağına meme show yapan zihniyetin, önlük giyerek yaptıkları ayıbı bununla beraber örtmeye çalışan yaratıkların, türkiye eğitim-öğretim sistminin, nucleusu bile işlerine alet edenlerin, takipçi sayısının kendini akademisyen yaptığını sananların, zuckerbergin, xsmall scrubs alıp biceps show yapmaya çalışanların, her gün sigara-kahve hikayesi atıp doktorun dediğini yap yatığını yapma rererö yazıp topluma başkaldırdığını sananların, en acdığım güruh olarak da tek vasıflarının tıp fakültesi öğrencisi olmak olanların..…. biyroooon listeyi siz devam ettirin…

en çok da senin he… buna fırsat veren senin… sanma ki sen sıranı bu entry ile savdın.

sana da sıra gelecek bekle sen , bekle...

tusdata vs tustime

ben new york'ta yaşarken sizlerin burada sürünmesi

“orada” yerine “burada” kelimesinin seçilmesini manidar bulduğum, komik durum.

roboski anıtının gece yarısı apar topar kaldırılması

pkk sempatizanı yazarın yeni sıçmığı.
1.tsk asla varil bombası kullanmaz gerizekali, bildiğin havadan yere güdümlü bombalar kullanır.
2.ajitasyon maksatlı ölenlerin yaşlarını küçültüyorsun anladık ama hiç beynin sorgulamıyormu geceyarısı dağbaşında 12 yaşında çocuğun işi ne?
3.uğruna domalmayı göze aldığın pkk olmasa, o insanlar kaçakçı olmayabilirdi, başka iş kollarında ekmeğini kazanabilirlerdi, kimse kazancının yarısını eli kanlı örgüte haraç vermek için gidip hakkariye yatırım yapmaz, bunun da farkındasın.
4. gecenin bir yarısı sınırını izinsiz geçen kalabalık bir grup görüyorsun, pkk'nın geçiş güzergahını kullanıyorsun, 15 dakika yürüme mesafesinde karakolun var, ya gerçekten pkklı olup karakolu bassalardı amınakoduğum? ertesi gün xxx karakol baskını, yyy karakol baskını bilmem kaç şehit, oturup biz ağlayacaktık. ben ağlayacağıma sen ağla döl israfı!
5.meşhur kürtçü dezonfermasyonu yaparak güya tsk sivil olduklarını biliyor algısı yaratmaya çalışıyor bizim kabız oğlan, çok geride kaldı o günler sayın anarşist, sür eşeğini kandile.

meşhur ''asker bize saldiriyüüüüürrr videosu''

hayatın en güzel zamanları

tam olarak sağlıklı olduğun her an

hayatın en güzel zamanları

zigotken.
bölüne bölüne yuvarlana yuvarlana geçiyordu zaman.
şimdi ne bir yere invaze olabiliyorum, ne de bir etkileşimim var.

Toplam entry sayısı: 76

ilk aşkınız ve hikayenizin sonu

saçmalardan seçmeler aşk hikayemiz , sizler için geliyor .
ben ankaradayım ve farklı okullarda okuyoruz . hemşeriyiz fakat liseyi okurken bir arkadaşımın arkadaşı olması sebebiyle sadece facebook'tan arkadaşım bir şahıstı kendisi . şimdi asıl hikayeye geçiyorum ; ankara'da ilk senem ve hazırlık okuyorum , o sıralarda da facebook'ta tavla oyunu uygulaması var . oyun oynamak istediğiniz zaman, arkadaşlarınızdan kim facebook'ta açıksa / online ise direk oyun isteği gönderiyorsunuz ve kabul edince oyun hemen başlıyor . ben de sol taraftaki arkadaşımın üzerine tıklayıp , ona oyun isteği göndereceğime yanlışlıkla ( gerçekten yanlışlıkla çünkü o sırada başka birinden hoşlanıyorum )bu arkadaşa gönderiyorum , sonra hatamı fark edip , sanki yanlışlıkla çıplak fotoğrafımı göndermişim gibi , telaşla özür diliyorum , o da sorun yok ne var ne yok diyor ve biz konuşmaya başlıyoruz . birgün kızılay'da buluşuyoruz hatta . sonra ben ,arkadaşın babama çok benzediğini ,çok naif ve güzel bir insan olduğunu anlayıp , sürekli onunla konuşayım , ona bir sorayım gibi iletişim artırma çabaları içindeyken arkadaş da benimle konuşmaktan hoşlandığını hissettiriyor fakat her lafa da forever alone gibi sloganlar ekleyerek canımı sıkmaktan da geri kalmıyor . ben de dönüyorum kendime ve diyorum ki yeter kızım , yine üzüleceksin , daha çok kaptırmadan geri çekil . veeeeee sonrasında geri basmış hippocampus bir sabah bir bakıyor arkadaştan bir mesaj gelmiş ;
sevdim inanamayacağın kadar seni güzel ( orjinalinde esmer ) kız
kirpiklerimde çırpınan şu tuzlu gözyaşında ihanetin adı yok .

dedim ki vay beee ama bu şiiri arkadaş yazmış olamaz ve sonra internete bakınca anladım ki şiir yusuf hayaloğlu'nun. sadece esmer olmadığım için güzel diye bir değiştirme yapmış arkadaş . ben de şiiri sen yazmamışsın diye mesaj attım o da her yazdığıma internetten bakacak mısın diye cevap yazdı ve böylece ilk tartışması da yaşanmış oldu aşkımızın . umarım hikayemizin bir sonu olmaz çünkü biz , çok severek yazıyoruz hikayemizi .

sabrınız için teşekkürler ey sözlük ahalisi

beş yılda bir hekimlerin board sınavına girecek olması

hekimlerin kendilerini geliştirmesi için hekimleri sınav yapacağınıza önce güvende olduklarını ve her zaman yanlarında olduklarını hissettirin diyerek cevap verdiğim açıklamadır . önce hekime şiddet uygulayan kişinin şiddetinin dercesine göre belirli sürelerle devlet hastanelerinden faydalanmalarını kısıtlasalar veya para cezası uygulasalar keşke . sanki her şey güller çiçekler gibi , bir hekimin kendini geliştirmesi kaldı .

şimdiye kadar duyulmuşokunmuş en güzel cümle

bir sürü olmuştur elbet fakat geçenlerde okudum ve çoğu insanın hayatının özeti olduğunu fark ettiğim cümledir : ciddiye almayın bu adamı artık ,sonra o da kendini ciddiye alıyor .

bir entryniz silinip taslaklara taşınmıştır

başıma gelendir . mesela 2017'nin en mutlu eden olayı diye bir başlık açmışım fakat tanım girmediğim için taslaklara alınmış yazdıklarım . sözlük de haklı öyle bir başlığa elbette tanım girmem gerekiyordu yoksa insanlar nasıl anlayacaktı başlığı .

ankara'da aşık olmak

bence yaşanacaksa ankara'da yaşanmalıdır aşk . mesela kızılay denilince , güvenparkta sevgiliye sarılmak gelir aklıma , balgatta ciğerci apoda ciğerleri gömerken sevgilinin sen ne güzelsin deyişi gelir aklıma , hırsızlar pazarında korktuğum için sarıldığım kolu gelir aklıma , sonbaharda kurtuluş parkında yürümek gelir , daha uygun olsun diye gittiğimiz maltepe pazarı gelir , gelir de gelir . bence ankara'da aşık olanlar iki kere şanslıdır vesselam .

berika demir

bilmem neden , meslektaşım olduğu için mutlu değilim .

beş yılda bir hekimlerin board sınavına girecek olması

hekimlerin kendilerini geliştirmesi için hekimleri sınav yapacağınıza önce güvende olduklarını ve her zaman yanlarında olduklarını hissettirin diyerek cevap verdiğim açıklamadır . önce hekime şiddet uygulayan kişinin şiddetinin dercesine göre belirli sürelerle devlet hastanelerinden faydalanmalarını kısıtlasalar veya para cezası uygulasalar keşke . sanki her şey güller çiçekler gibi , bir hekimin kendini geliştirmesi kaldı .

ilk aşkınız ve hikayenizin sonu

saçmalardan seçmeler aşk hikayemiz , sizler için geliyor .
ben ankaradayım ve farklı okullarda okuyoruz . hemşeriyiz fakat liseyi okurken bir arkadaşımın arkadaşı olması sebebiyle sadece facebook'tan arkadaşım bir şahıstı kendisi . şimdi asıl hikayeye geçiyorum ; ankara'da ilk senem ve hazırlık okuyorum , o sıralarda da facebook'ta tavla oyunu uygulaması var . oyun oynamak istediğiniz zaman, arkadaşlarınızdan kim facebook'ta açıksa / online ise direk oyun isteği gönderiyorsunuz ve kabul edince oyun hemen başlıyor . ben de sol taraftaki arkadaşımın üzerine tıklayıp , ona oyun isteği göndereceğime yanlışlıkla ( gerçekten yanlışlıkla çünkü o sırada başka birinden hoşlanıyorum )bu arkadaşa gönderiyorum , sonra hatamı fark edip , sanki yanlışlıkla çıplak fotoğrafımı göndermişim gibi , telaşla özür diliyorum , o da sorun yok ne var ne yok diyor ve biz konuşmaya başlıyoruz . birgün kızılay'da buluşuyoruz hatta . sonra ben ,arkadaşın babama çok benzediğini ,çok naif ve güzel bir insan olduğunu anlayıp , sürekli onunla konuşayım , ona bir sorayım gibi iletişim artırma çabaları içindeyken arkadaş da benimle konuşmaktan hoşlandığını hissettiriyor fakat her lafa da forever alone gibi sloganlar ekleyerek canımı sıkmaktan da geri kalmıyor . ben de dönüyorum kendime ve diyorum ki yeter kızım , yine üzüleceksin , daha çok kaptırmadan geri çekil . veeeeee sonrasında geri basmış hippocampus bir sabah bir bakıyor arkadaştan bir mesaj gelmiş ;
sevdim inanamayacağın kadar seni güzel ( orjinalinde esmer ) kız
kirpiklerimde çırpınan şu tuzlu gözyaşında ihanetin adı yok .

dedim ki vay beee ama bu şiiri arkadaş yazmış olamaz ve sonra internete bakınca anladım ki şiir yusuf hayaloğlu'nun. sadece esmer olmadığım için güzel diye bir değiştirme yapmış arkadaş . ben de şiiri sen yazmamışsın diye mesaj attım o da her yazdığıma internetten bakacak mısın diye cevap yazdı ve böylece ilk tartışması da yaşanmış oldu aşkımızın . umarım hikayemizin bir sonu olmaz çünkü biz , çok severek yazıyoruz hikayemizi .

sabrınız için teşekkürler ey sözlük ahalisi

evleneceği kızda bekaret arayan erkek

fikirlerine, bekareti önemsemeyen erkek kadar , saygı duyulması gereken erkektir . bekaret demek , erkeklerin düşündüğü anlamda saflığın , temizliğin bir belirteci olmayabilir . mesela ; bekaretin bozulmadan -erkeğe göre kötü olan - çok şey yaşayabilirsin veya bozulan bekareti bozulmamış yapmak çok kolay . bazı insanlara göre -benim de bu grupta olduğumu belirtmek isterim - bekaret her şeyi beraber ve sadece birbirimizle deneyimleyeceğiz fikrinin varoluş biçimidir . bazı insanlara göre de hiç önemli değildir , ondan daha önemli şeyler vardır . her fikirde olan insana da saygı duyulmalıdır bence sözlük . ilişkide esas olan saygı ve doğruluktur . bakire/ bakir bir insan tarafından isteklerime göre aldatılmaktansa doğruyu bilip kendi kararımı kendim vermek isterim . bu da her şeyi açık ve net konuşmaktan geçer .

anlamlı şarkı sözleri

çünkü sen çölüme yağmur oldun
sen geceme gündüz oldun
sen canıma yoldaş oldun
sen kışıma yorgan oldun müslüm baba

bir entryniz silinip taslaklara taşınmıştır

bize , tıp okumuşsunuz bir tanım mı yazamıyorsunuz diyen yazarları göstermiştir. burası anabritanica ansiklopedisinin internet sitesi değildir burası sohbet eder gibi yazılabilinen bir sözlüktür bence .ayrıca açılan başlıkların çoğu nettir. biraz özgürlük sözlük .

bir entryniz silinip taslaklara taşınmıştır

başıma gelendir . mesela 2017'nin en mutlu eden olayı diye bir başlık açmışım fakat tanım girmediğim için taslaklara alınmış yazdıklarım . sözlük de haklı öyle bir başlığa elbette tanım girmem gerekiyordu yoksa insanlar nasıl anlayacaktı başlığı .

tus önceliğim değil diyen doktor modeli

aşı yaptırmayan aileler

bir tanesi de benim ailemdir ve ilerde dahil olacağım aile grubudur. burada bahsettiğim de grip aşısıdır. sürekli bedene gereksiz yüklemeler yapılıyor neden mi çünkü tıp artık bir bilim değil bir endüstridir . bas aşıyı geç hocam ilaç endüstrisi para kazansın .

ideal evlenme yaşı

sevgiliyle gezilip eğlenilip çığrından çıkılıp artık evlenelim de çocuk yapalım dediğiniz an ,hangi yaşa denk geliyorsa işte o yaştır

içerik kuralları - iletişim