içimizdenbiri

Durum: 70 - 2 - 0 - 0 - 23.05.2018 15:14

Puan: 373 -

11 ay önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 7

mischief

mischief
mayhem
soap
üçlemesinden biri

teşekkür borçlu olduğumuz kişiler

anneme, ablama, matematik öğretmenlerime, mustafa kemal atatürke, türkiye için dogrudan ya da dolayli olarak calismis emek vermis sehit ya da gazi olmus işini iyi yapmiş, faydali insanlar yetistirmis herkese, hastaliklara care bulan ve bulmak için calisan tüm bilim insanlarina ve iyi olan herkese teşekkür ederim

hiçbir zaman mutlu olamayan kişi

hayatın anlamı

bir toprak zerresinin anlamı var mıdır? bir toprak zerresinden farkımız nedir?

yazarların canını sıkan şeyler

ılkokul arkadaşim evleniyor. düğun gününde ise, komitem var. gitmek istiyorum fakat istediğim kadar da istemiyorum. işte böyle bi sıkıntı

minibüsçüler

ulkemizde bircok meslek gibi kötü anılmaya başlanan mesleklerden bir tanesinin çalışanları. avantajları hızlı ve sürekli bulunmaları. dezavantajlarini ise arkadaşlar yazmış. keşke her yerde metro olsa da gerek kalmasa bu durumlara ama ne yazık ki, çarpık kentleşmede zirve yapan ulkemizde iş görüyolar

türk evliliklerinin dörtte birinin akrabayla yapılması

mal bölünmesin, sülalede kalsın gibi ortaçağ düşüncelerine sahip, doğacak nesili düşünmeyen cahil bireylerin işidir maalesef.

tıbbiyelilerin sözlüğe gelme hikayeleri

yaz tatilinde sözlükten sözlüğe geçişler yaparken, neden bizim de sözlüğümüz olmasın dedim. bikac denemeden sonra google'da denk geldim zaten.

gerçekleştiremediğiniz hayalleriniz

tıbbiyelinin izlediği diziler

house
fringe
scrubs
sherlock
rick and morty
breaking bad
prison break
black mirror
mr. robot
avatar: the last airbender
dragons
game of thrones
spartacus
the walking dead

eskiden kalma da
oyle bir geçer zaman ki
suskunlar
arka sıradakiler ( biraz serseriymisim kucukken)
  • /
  • 7
Henüz hiç başlık açmamış.

pkk

bu konuda hümanizm ile terör yandaşlığı karıştıranlar oluyor. bir de hükümet karşıtı olayım derken yandaş olanlar. aramızda inşallah yoktur da bu meslekte maalesef var. hatta devletten maaş alıp,askere polise bakmam diyen , ama görev olduğunda en batıya kaçmaya çalışanlar da var. bazı konular bir bütün olmak gerekir. bu da onlardan birisi. bu konu ırkçılıkla da karışıyor,kimsenin doğduğu yer,coğrafya yüzünden suçlanması doğru değil. ama eline silah alıp çıktığında da işin değiştiğini bilmesi gerekir neler olacağını. devlet imkan vermiyor diyenleri çok uzağa gitmesinler çıksınlar trabzon/ordu/giresun hattındaki yaylalara. çoğunun elektrik su imkanları kendi taraflarından sağlanmış durumda. geçenlerde darbe girişimini bir hafta sonra öğrenen köy haberini okumuşsunuzdur. doktor yok diyenler , şu an 80 km çapında bir tane çocuk doktoru olmayan,cerrah olmayan batıda bir çok bölge biliyorum. bir gün bu da bitecek ama olay yeniden başka isimle var olmamasını sağlamak. bunun için de bir olmak gerekiyor.

pkk

son zamanlarda yapılan ülke gözetmeksizin başarılı/aralıksız saha operasyonları ve yandaşlarının makam mevki gözetmeksizin tutuklanması sonucu bitme noktasına gelen, siyasi olarak da tbmm'de temsil edilen hdp terörist örgüt.

2017 yılında `kandil`'e türk bayrağı dikileceğini umuyorum.

pkk

bu ülkenin başına bela olan terörist gruplardan biri.
yıllardır süregelen yalnış politikalar yüzünden var olan yok olması gereken terörist grup.

o kadar gencimiz onlar yüzünden toprak oldu, anneler babalar evlatsız, çocuklar babasız eşler yalnız bırakıldı.

umarım bir gün terörist teröristtir , hepsi bitmelidir, diyen; onlar üzerinden kar gütmeye çalışmayan, askerine değer veren bir iktidar başta olur da bunlar ve diğerleri yok olur.

pkk

amerikanın ortadoğudaki emperyal maşasıdır. yapılanması 80 darbesinden sonra ortaya çıkmıştır. katildir. ezilmiş kürt halkı propagandasıyla toplumumuzun bir kısmını yanına çekmiştir, bir kısmını da silah zoruyla yanına çekmiştir. insanlara anlatılması lazım. yoksulluğun etnik kökeni mi olur yahu . sözde bunlar koministtir ama bölgedeki aşiret ağalarına hesap sormazlar hani onlar kürtlerin haklarını bizden almaya çalışıyorlar ya. hdp bunların siyasi uzantısıdır. hdp olanları çatışma olarak nitelendirir ,der ki devlet barışa yanaşmıyor. sonra bakarsın barış(!) süreci adı altındaki -bana göre hainlik süreci- zaman diliminde pkk silah depolamış. bazı arkadaşlarımıza göre terörist olmayan hdp bu sırada pkkya toprağa bomba gömdürüp üzerine asfalt atmış. tabi bunlar barış(!) elçisi suçlu hep devlet, neyse genelbaşkan selo seni başkan yaptırmayacaz diye 7 haziran seçimleri naralar atıyor, bakıyorsun 8 haziranda şimdi başkanlığı konuşabiliriz diyor. sonra dolmabahçe mutkabatını unutmadık, oslo görüşmelerini de. ben de bilmiyorum kim vatansever kim değil. öylesine yazmak geldi içimden
kısaca demek istediğim yaradan belalarını versin, yaşayan ve yaşamış tüm mahlukatın laneti bu köpeklerin üzerine olsun.

pkk

birçok ananın babanın tazecik sevdiceğin kahrolsun bedduasını alan ahını alan lanet terör örgütü ve kahrolsunlar.

pkk


(bkz: başka bir tanımı varsa yapın)
editus communis : bir orrospu evladı eksileri ifşa etsene kendisini terörist

türk olmak

gurur duyduğum gururla söylediğim şeydir. kiminin zoruna gitse de (büyük harflerle) ne mutlu türküm diyene!

roboski anıtının gece yarısı apar topar kaldırılması

pkk sempatizanı yazarın yeni sıçmığı.
1.tsk asla varil bombası kullanmaz gerizekali, bildiğin havadan yere güdümlü bombalar kullanır.
2.ajitasyon maksatlı ölenlerin yaşlarını küçültüyorsun anladık ama hiç beynin sorgulamıyormu geceyarısı dağbaşında 12 yaşında çocuğun işi ne?
3.uğruna domalmayı göze aldığın pkk olmasa, o insanlar kaçakçı olmayabilirdi, başka iş kollarında ekmeğini kazanabilirlerdi, kimse kazancının yarısını eli kanlı örgüte haraç vermek için gidip hakkariye yatırım yapmaz, bunun da farkındasın.
4. gecenin bir yarısı sınırını izinsiz geçen kalabalık bir grup görüyorsun, pkk'nın geçiş güzergahını kullanıyorsun, 15 dakika yürüme mesafesinde karakolun var, ya gerçekten pkklı olup karakolu bassalardı amınakoduğum? ertesi gün xxx karakol baskını, yyy karakol baskını bilmem kaç şehit, oturup biz ağlayacaktık. ben ağlayacağıma sen ağla döl israfı!
5.meşhur kürtçü dezonfermasyonu yaparak güya tsk sivil olduklarını biliyor algısı yaratmaya çalışıyor bizim kabız oğlan, çok geride kaldı o günler sayın anarşist, sür eşeğini kandile.

meşhur ''asker bize saldiriyüüüüürrr videosu''

afrinpkk'nın suriye muadili terör örgütü ypg'nin işgali altında bulunan suriye'nin kuzeyinde yer alan kent. ülkemizin kilis iline komşu.

yakın zamanda yapılacak operasyon ile türkiye'nin desteklediği özgür suriye ordusu tarafından kontrol altına alınması planlanıyor.

türkiye kobani ve afrin kantonlarının birleşerek akdeniz'e doğru açılacak olası bir kürt koridorunu engellemek istiyor.

kürtçü ikiyüzlülüğü

hadi bunlar kürtçü, bir de bu ikiyüzlülüğe ortak çıkan tatlısu solcuları var ki onlar tam evlere şenlik.

Toplam entry sayısı: 70

insanı hayattan soğutan şeyler

dostlarından gitgide uzaklaşmak.
sevilmemek, sevememek.
sevgiden ağır basan çıkarcılık.

unutulmaz film replikleri

-lily!
-after all this time?
-always.

-lily! bunca zamandan sonra mı?
-her zaman.

harry potter / deathly hallows 2 2011

ırkçılık

hep kötü bir şey gibi algılanıyor fakat neden ırkçılık kavramı doğmuştur ve popülerliğini hala yitirmemekte? bunu biraz irdelemek gerek.

tıbbiyeli itiraf

unutulmaz film replikleri

-lily!
-after all this time?
-always.

-lily! bunca zamandan sonra mı?
-her zaman.

harry potter / deathly hallows 2 2011

harry potter

7 kitap ve 8 filmden olusan, cocuklugumun en guzel anlarini bana yasatan roman karakteridir. 8 filmi 4-5 kez sifirdan baslayip bitirmisimdir. bazi anlarin verdigi mutluluk bitmiyor, bitmesin de.

türkiye'nin cinselliğin afrikası olduğu söylemi

ablamla minibüs bekliyoruz, karşı da oturan 3 herif döndü ablama bakıyor, allah'ım sinirden çıldırdım, o kadar korkağım ki tek yaptığım birinin gözüne dik dik 3-4 sn boyunca bakmak oldu haysiyetsiz herif en sonunda önüne döndü onla beraber diğer ikisi de önlerine döndü. herifler ablamdan ortalama 15 yaş büyükler bi de

insanı hayattan soğutan şeyler

dostlarından gitgide uzaklaşmak.
sevilmemek, sevememek.
sevgiden ağır basan çıkarcılık.

aynali tahir

kendisinin goruslerine katilmakla beraber, musluman kalmak isteyen birini ateist yapamayacagini, ateist kalmak isteyen birini de musluman yapamayacagini belirtmek isterim. cunku bu tur seyler insanin icdunyasinda olusmali. mesela benim sorgulama surecim yaklasik 8 senede sonuc verdi. fakat binlerce okudugum yorum,onlarca kitap vs. bunlarin etkisi neredeyse cok az. velhasilkelam herkes kendi bacagindan asilicak. birak isteyen istedigine inansin. neden sen canini sıkıyorsun.zaten olan oluyor, sular akiyor iken?
edit:editlemicektim fakat ama yine de bi seyler eklemek istedim. niye eksilediniz bilmiyorum fakat siz aynali tahir'in gercekten trol oldugunu mu dusunuyosunuz? alin ben size adamimizin hayat oykusunu yazayim.
adamimiz dindar dedigimiz bes vakit namazinda haramdan sakinan her turlu ibadetini yerine getirmek icin cabalayan bir muslumandi. gercek bilincli bir musluman. ayni zamanda da akp'liydi. ve sonra birden isler degisti din elden gitti. bizim adamimizin da tepesi atti yillarimi gencligimi buna harcadim nasil boyle bi hata yaparim deyip iyice islama kin tutmaya basladi. fakat siyasi fikirle dini inanc ayni seyler degildir. inanc gitti ama fikirler degismedi.

dindar insanların sevilmeme nedenleri

hangi din öğretisi kötü bir şey öğütlüyor da o dine inanan ve öğretilerini uygulayan "dindar" insan sevilmesin ?

inekmatur

pkk sempatizanı olması bu ülkeye tehdit olmasi için yeterlidir. eminim devlet burs da veriyodur.. devlet düşmanini iste boyle yetistiriyor. abd de yasasak boyle mi olurdu.

teşekkür borçlu olduğumuz kişiler

anneme, ablama, matematik öğretmenlerime, mustafa kemal atatürke, türkiye için dogrudan ya da dolayli olarak calismis emek vermis sehit ya da gazi olmus işini iyi yapmiş, faydali insanlar yetistirmis herkese, hastaliklara care bulan ve bulmak için calisan tüm bilim insanlarina ve iyi olan herkese teşekkür ederim

tıbbiyeli itiraf

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

içerik kuralları - iletişim