içimizdenbiri

Durum: 82 - 4 - 2 - 1 - 16.12.2018 20:55

Puan: 482 -

1 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 9

vedat türkali

bu zatın türk versiyonu da tüm kürtler teröristtir diyendir. televizyonlarda adamakıllı bahsedilmemiş kısmından emin miyiz? roj tv de mi bahsetmemiş? tüh..

tıpçı

toplumda o kadar da tercih edilmeyen bi kelimedir aslında. işitçi, çeteci gibi saçma uyduruk kelimelerden biri

sirius

"remus, sirius. my old friends."

tıpçıların gündemden uzak yaşamaları

ben şahsen çok fazla gündemle ilgilenen bi insanım. lakin faydasından çok zararını gördüm.. görmeye de devam ediyorum.. ilgilenmemek de benim için zor.. kişilik olarak ilgimi çekiyor. ama apolitik olan insanlara imreniyorum.. bu ülkede siyasettir gündemdir ne olmuş ne bitmiştir vs.. sadece stres

intihar eden kişi

yaşamak için bir hedefi kalmayınca insanın başka seçeneği de kalmıyor sanırım.

günlük tesadüfler

hayatimda ilk kez duydugum kelimenin ayni gun bilgi yarişmasinda sorulması

ilginç korkular ve fobiler

tıbbiyeli itiraf

acı içindeyim sözlük. yaklaşık 7 yıldır ağrılarım var. yıpratıcı ve geri dönüşü olmayan işlemlerin işe yaramayışı ise beni daha da kötüleştirmekte.

evde tek başına iken yapılan şeyler

kulaklık takmadan film seyretmek

hayatta neden bazı insanların payına daha fazla acı düşer

çünkü "inananlar" ibret alsın diye
  • /
  • 9
Henüz hiç başlık açmamış.

tatlı sevmeyen insan

tatsız tuzsuz bir insandır. geçimsizdir. psikolojisi bozuktur. tatlı sevilmez mi yaa?

bak bu hatay usulü künefe. sen şimdi bunu sevmiyor musun?


şimdi sana antep fıstıklı çıtır baklava ısmarlasam 'cık' mı diyeceksin?


peki cevizli?


hadi hepsini geçtim, sütlü kadayıfa ne diyeceksin?


üff, batıracaksın kürdanı, ortasına ortasına


şekerparenin fındıklısı makbuldür.


arnavutlar bu işi biliyo bee, mis gibi trileçe...


yine de sen bilirsin.

tıbbiyeli itiraf

uzun zamandır görmemiştim onu,
10 senede hiç mi değişmez bir insanın gülümsemesi,
10 senede yalnızca 3 kere mi görülür bir insan( o belki ilk defa gördü, diğerlerinde beni farketmemiştir bile),
velhasıl sözlük gözleri de ışığını muhafaza etmiş,
aynı otobüste birbirini 10 senedir bilen ama 10 saniye birbirine bakmayan iki insan yolculuk etti bugün.
ben onun gözlerine bakamadım sözlük, bakamazdım da, çünkü gözleri bakılmaz yeşiliydi.

tıbbiyeli itiraf

halimin tüm suçlusu sen misin bilmiyorum ama canımı yakan her şeyin altından sen çıkıyorsun baba senden nefret etmemek için bile kendimle savaşıyorum, çok yoruldum ulan çok yoruldum

tıbbiyelilerin en güzel hobileri

hdpli vekiller neden hala mecliste

tatlı su solcuları akp'ye karşı desteklediği için. davalarından döndükleri için. cihangir de rahat battığı için. terörist destekcileridir bunlar aynı zamanda. kimlerin desteklediğini de bilirsiniz. o kadar reklamlar döndü. temennim öyle bir giderler ki bir daha inlerinden-mağaralarından çıkamazlar. terörist teröristtir.

pkk

bu konuda hümanizm ile terör yandaşlığı karıştıranlar oluyor. bir de hükümet karşıtı olayım derken yandaş olanlar. aramızda inşallah yoktur da bu meslekte maalesef var. hatta devletten maaş alıp,askere polise bakmam diyen , ama görev olduğunda en batıya kaçmaya çalışanlar da var. bazı konular bir bütün olmak gerekir. bu da onlardan birisi. bu konu ırkçılıkla da karışıyor,kimsenin doğduğu yer,coğrafya yüzünden suçlanması doğru değil. ama eline silah alıp çıktığında da işin değiştiğini bilmesi gerekir neler olacağını. devlet imkan vermiyor diyenleri çok uzağa gitmesinler çıksınlar trabzon/ordu/giresun hattındaki yaylalara. çoğunun elektrik su imkanları kendi taraflarından sağlanmış durumda. geçenlerde darbe girişimini bir hafta sonra öğrenen köy haberini okumuşsunuzdur. doktor yok diyenler , şu an 80 km çapında bir tane çocuk doktoru olmayan,cerrah olmayan batıda bir çok bölge biliyorum. bir gün bu da bitecek ama olay yeniden başka isimle var olmamasını sağlamak. bunun için de bir olmak gerekiyor.

pkk

son zamanlarda yapılan ülke gözetmeksizin başarılı/aralıksız saha operasyonları ve yandaşlarının makam mevki gözetmeksizin tutuklanması sonucu bitme noktasına gelen, siyasi olarak da tbmm'de temsil edilen hdp terörist örgüt.

2017 yılında `kandil`'e türk bayrağı dikileceğini umuyorum.

pkk

bu ülkenin başına bela olan terörist gruplardan biri.
yıllardır süregelen yalnış politikalar yüzünden var olan yok olması gereken terörist grup.

o kadar gencimiz onlar yüzünden toprak oldu, anneler babalar evlatsız, çocuklar babasız eşler yalnız bırakıldı.

umarım bir gün terörist teröristtir , hepsi bitmelidir, diyen; onlar üzerinden kar gütmeye çalışmayan, askerine değer veren bir iktidar başta olur da bunlar ve diğerleri yok olur.

pkk

amerikanın ortadoğudaki emperyal maşasıdır. yapılanması 80 darbesinden sonra ortaya çıkmıştır. katildir. ezilmiş kürt halkı propagandasıyla toplumumuzun bir kısmını yanına çekmiştir, bir kısmını da silah zoruyla yanına çekmiştir. insanlara anlatılması lazım. yoksulluğun etnik kökeni mi olur yahu . sözde bunlar koministtir ama bölgedeki aşiret ağalarına hesap sormazlar hani onlar kürtlerin haklarını bizden almaya çalışıyorlar ya. hdp bunların siyasi uzantısıdır. hdp olanları çatışma olarak nitelendirir ,der ki devlet barışa yanaşmıyor. sonra bakarsın barış(!) süreci adı altındaki -bana göre hainlik süreci- zaman diliminde pkk silah depolamış. bazı arkadaşlarımıza göre terörist olmayan hdp bu sırada pkkya toprağa bomba gömdürüp üzerine asfalt atmış. tabi bunlar barış(!) elçisi suçlu hep devlet, neyse genelbaşkan selo seni başkan yaptırmayacaz diye 7 haziran seçimleri naralar atıyor, bakıyorsun 8 haziranda şimdi başkanlığı konuşabiliriz diyor. sonra dolmabahçe mutkabatını unutmadık, oslo görüşmelerini de. ben de bilmiyorum kim vatansever kim değil. öylesine yazmak geldi içimden
kısaca demek istediğim yaradan belalarını versin, yaşayan ve yaşamış tüm mahlukatın laneti bu köpeklerin üzerine olsun.

pkk

birçok ananın babanın tazecik sevdiceğin kahrolsun bedduasını alan ahını alan lanet terör örgütü ve kahrolsunlar.

Toplam entry sayısı: 82

insanı hayattan soğutan şeyler

dostlarından gitgide uzaklaşmak.
sevilmemek, sevememek.
sevgiden ağır basan çıkarcılık.

unutulmaz film replikleri

-lily!
-after all this time?
-always.

-lily! bunca zamandan sonra mı?
-her zaman.

harry potter / deathly hallows 2 2011

ırkçılık

hep kötü bir şey gibi algılanıyor fakat neden ırkçılık kavramı doğmuştur ve popülerliğini hala yitirmemekte? bunu biraz irdelemek gerek.

severus snape

rowling'in en büyük başarılarından biridir. 7 kitaplık bir serinin son kitabına saklanmış bir bilmecesi.

tıbbiyeli itiraf

acı içindeyim sözlük. yaklaşık 7 yıldır ağrılarım var. yıpratıcı ve geri dönüşü olmayan işlemlerin işe yaramayışı ise beni daha da kötüleştirmekte.

tıbbiyeli itiraf

unutulmaz film replikleri

-lily!
-after all this time?
-always.

-lily! bunca zamandan sonra mı?
-her zaman.

harry potter / deathly hallows 2 2011

harry potter

7 kitap ve 8 filmden olusan, cocuklugumun en guzel anlarini bana yasatan roman karakteridir. 8 filmi 4-5 kez sifirdan baslayip bitirmisimdir. bazi anlarin verdigi mutluluk bitmiyor, bitmesin de.

tıbbiyeli itiraf

acı içindeyim sözlük. yaklaşık 7 yıldır ağrılarım var. yıpratıcı ve geri dönüşü olmayan işlemlerin işe yaramayışı ise beni daha da kötüleştirmekte.

insanı hayattan soğutan şeyler

dostlarından gitgide uzaklaşmak.
sevilmemek, sevememek.
sevgiden ağır basan çıkarcılık.

aynali tahir

kendisinin goruslerine katilmakla beraber, musluman kalmak isteyen birini ateist yapamayacagini, ateist kalmak isteyen birini de musluman yapamayacagini belirtmek isterim. cunku bu tur seyler insanin icdunyasinda olusmali. mesela benim sorgulama surecim yaklasik 8 senede sonuc verdi. fakat binlerce okudugum yorum,onlarca kitap vs. bunlarin etkisi neredeyse cok az. velhasilkelam herkes kendi bacagindan asilicak. birak isteyen istedigine inansin. neden sen canini sıkıyorsun.zaten olan oluyor, sular akiyor iken?
edit:editlemicektim fakat ama yine de bi seyler eklemek istedim. niye eksilediniz bilmiyorum fakat siz aynali tahir'in gercekten trol oldugunu mu dusunuyosunuz? alin ben size adamimizin hayat oykusunu yazayim.
adamimiz dindar dedigimiz bes vakit namazinda haramdan sakinan her turlu ibadetini yerine getirmek icin cabalayan bir muslumandi. gercek bilincli bir musluman. ayni zamanda da akp'liydi. ve sonra birden isler degisti din elden gitti. bizim adamimizin da tepesi atti yillarimi gencligimi buna harcadim nasil boyle bi hata yaparim deyip iyice islama kin tutmaya basladi. fakat siyasi fikirle dini inanc ayni seyler degildir. inanc gitti ama fikirler degismedi.

tıp okumayanın sözlükte olması

cogu zaman icerigine dahi bakmadan eksiledigim gruptur. bir gun sozlugun demografik yapisini degistirecek guce sahip olduklarinda is isten gecmis olucaktir.

dindar insanların sevilmeme nedenleri

hangi din öğretisi kötü bir şey öğütlüyor da o dine inanan ve öğretilerini uygulayan "dindar" insan sevilmesin ?

inekmatur

pkk sempatizanı olması bu ülkeye tehdit olmasi için yeterlidir. eminim devlet burs da veriyodur.. devlet düşmanini iste boyle yetistiriyor. abd de yasasak boyle mi olurdu.

teşekkür borçlu olduğumuz kişiler

anneme, ablama, matematik öğretmenlerime, mustafa kemal atatürke, türkiye için dogrudan ya da dolayli olarak calismis emek vermis sehit ya da gazi olmus işini iyi yapmiş, faydali insanlar yetistirmis herkese, hastaliklara care bulan ve bulmak için calisan tüm bilim insanlarina ve iyi olan herkese teşekkür ederim
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

içerik kuralları - iletişim