lalegibidikdur

Durum: 304 - 0 - 0 - 0 - 22.07.2019 15:50

Puan: 2569 -

2 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 31

seri eksilenmek

sözlüğün yazar kapasitesini gösteren olaydır. bir yazara bir yorumundan dolayı nefret kusmak için wikipedia tanımını yazdığı entrysini eksilemek komikliktir. doktor olan ya da en azından aday olan insanlarsınız, karşınıza farklı görüşte bir insan geldiğinde ona bakmayacak mısınız? bu soru genelde dini yaşamaya çalışan insanlara sorulurdu, şimdi ben de size soruyorum.

biz atatürk gençleriyiz

dilbilgisinden bihaber bir cümledir.

bizim de sınırımız bi sabrımız var

hadisenin rtük e ayar verdiği şarkısıdır.

yutkunamamak

üst üste yutkunmaya çalışınca oluşan durumdur.

yazarların sevdiği enstrumantal şarkılar

mazlum çimen, serdar yalçın - çocuk

küfre gülmek

türkiyede komedi sektörünün can damarıdır.

tıp fakültesi girişine yazılması gereken söz

dikkat : girmek tehlikeli fakat yasak değildir.

dorian grey'in portresi

okuduğum ilk ingilizce romandır. bittiğinde şimdi ne oldu ya diyip tekrar okumuştum, betimlemelere çok dalmışım.

bitmek bilmeyen düğünler

yaz mevsimine girildiğinin göstergesidir.

çare gelmez ağlamaktan

katılmadığım önermedir. ağlamanın sonuca direkt etkisi yoktur belki ama sonucu etkileyecek benliğe etkisi vardır. rahatlatır bir kere. ağlamanın sonu çoğu kez uyku ile biter, uyku da dinlendirir. rahatlamış, dinlenmiş bir şekilde durumun gözden geçirilmesini sağlar, hormonlardan uzak, sağlam kararlar aldırır.
  • /
  • 31

lalegibidikdur

2 yıldır tıbbiyeli'de yazmasına rağmen hala nick-altısı olmayan bir yazarımız. neyse riki yetişti!!!
hakkında ne yazsam ne yazsam diye düşünürken ahanda buldum.
gülüşü güzel insanların gülüşünde yitip giden yazar.

iyi yazmalar...

sabah ezanının bir başka güzel olması

neden olduğunu çok sorguladım kendimce geçmiş yıllarda. ilk entry'e tamamen katılmakla birlikte saba makamında okunduğu için olabilir diye düşünmüştüm ancak telefonumdan öğlen aynı makamda ezanı açıp dinleyince o kadar etkilenmediğimi fark ettim. olay yarı uykuluyken gecenin sakinliğinde herkes uyurken kalkıp günahlarından arınmak,allah'ın rızasını kazanmak için bize verilmiş olan bu muhteşem fırsattan kaynaklanıyor sanırım.. gündüz kaptırıveriyor insan kendini dünya telaşına, gecenin sakinliği ile o güzel ses kulaklara dolunca işte diyorsun, rabbim beni huzuruna çağırıyor, en önemlisi de kabul ediyor..ve tabi bu çağrı namaz uykudan hayırlıdır sözüyle de taçlandırılınca tadına doyum olmuyor.

mabel matiz

tasavvufa ayrı bir ilgisi olduğunu düşündüğüm ve kliplerinde yerli motifleri kullanmasıyla gönülleri fetheden sanatçıdır.mersin’de düşük gelirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ,asıl adı ‘fatih karaca’ olan mabel matiz istanbul’da diş hekimliği okuduktan sonra müzik tutkusundan vazgeçmemiş,amatör şarkılarını internet platformlarında yayınladıktan sonra keşfedilmesiyle mabel matiz adını almıştır . mabel bir roman karakteri matiz ise ‘sarhoş’ anlamına gelmektedir.aynı zamanda söz yazarıdır. son olarak ülkemizin mabel matiz gibi sanat yapan şarkıcılara fazlasıyla ihtiyaç duyduğu kanaatindeyim.

insanın büyüdüğünü anladığı an

çoğu kararı kendi başına almaya başladığın, bir şeyin ucundan tutmak için fikir üretebildiğin, düşündüklerini tek başına eyleme dönüştürdüğün, artık anne ve babanın elinden tutmadığını fark ettiğin lakin arkanda kocaman bir dağ olduklarını bildiğin, kendi paranı kendin kazanıp nasıl değerlendireceğine kendin karar verdiğin zaman.

büyüdüğünü anlamak da kendi içinde ayrı dilimlere ayrılır. '' evet büyüdüm! '' dersiniz fakat üzerinden geçen belli bir zamandan sonra daha da büyüdüğünüzü ve sorumluluklarınızın arttığını anlarsınız. ilk büyüdüğünüzü düşündüğünüz zaman bile zamanın etkisiyle gözünüze küçük gelebilir bazen. kimi zaman da öyle büyüdüğünüzü hissedersiniz ve yorulursunuz ki '' keşke hep o küçük perikardial efuzyon olarak kalsaydım '' dedirtir hayat. bazense zihninizin iyiden iyiye şekillenmesiyle ''büyük insan olmaya'' bir adım daha yaklaşmanın heyecanını yaşarsınız.

insanın büyüdüğünü anladığı an

ılkokul 1. sınıfın ilk haftası. üzerimde mavi önlük, havalı havalı okul merdivenlerinden iniyorum . vay be dedim kendi kendime ben birinci sınıf oldum artık.

şişman birine az ye de zayıfla demek

tıbbiyelilerin yaşama amacı

amacı olmadan yaşayanlardan olmamak.

hayata dair iç burkan detaylar

nerdeyse her öğretmenin sorduğu tanışma faslında,öğrencilere anneniz babanız ne iş yapıyor sorusuna sırayla herkes cevap verirken bir arkadaşın(genelde her sınıfta olur)''babam ben küçükken vefat etmiş''deyişindeki titreyen sesi.sormayın artık şu saçma soruyu.

anneler günü

söz konusu evlat olunca bütün duygularını zirvede yaşayan, her türlü zahmete girebilen, merhamet simgesi canımız annelerimizin günü.
mayıs ayının ikinci pazar günü.aşırı dramatik anlar

Toplam entry sayısı: 304

derdini kimseyle paylaşmayan insan

dedi ki: "ben derdimi ve hüznümü ancak allah teâlâ'ya arzederim..." (yusuf, 86)

bağıra bağıra şarkı söylemek

biyokimya dersinde sürekli bu istek geliyor. tam böyle 3 saatlik blog dersin ortasında ben sana yandım zühtü diye bağırmayı çok isterdim

sevilen şarkının en vurucu cümlesi

eksik bir şey mi var hayatımda
gözlerim neden sık sık dalıyor
eksik bir şey mi var hayatımda
gökyüzü bazen ciğerime doluyor
öyle bir şey ki bu, kolay anlatamam
atsan atılmaz, satsan satamam
eksik bir şey mi var, anlayamam
bak çayım sigaram, her şeyim tamam
kalksam duraktan dolmuş gibi
arka koltukta unutulmuş gibi
terliklerimle, gelsem sana
sonunda aşkı bulmuş gibi
o kadar güzel ki tüm satırları vurucu. ali atay'ın sesinden de bambaşka olmuş. leyla ile mecnunun en efsane sahnelerinden birinde de çalınmıştır.

hayata bağlayan hoş detaylar

baharda çiçekler açmaya başladığı zamanda deniz kenarı bir şehirde nefes almak. muhteşem bir koku, tarifi yok.

tibbiyelinin içinde kalanlar

şu yaşıma kadar hiç yeteneğim yok diye ortalıkta dolaşıyordum sonra fark ettim ki izin vermemişler ki. basketbolda, voleybolda, özellikle hentbolda gerçekten çok iyi teklifler aldım, yüzme maçlarında derecelerim var, ilkokulda yaptığım resimlere bakıyorum gerçekten iyiler, o zaman ben niye kendimi hep yeteneksiz hissettim? çünkü ailem onları yetenek olarak görmedi sadece oku dediler. bazen keşke okumayı ikinci plana atsaydım diyorum.

muhammed mursi'nin vefatı

“çocuklarımız bizim için ‘onlar adamdı’ diyecekler!”

mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan ve darbeci sisi yönetimi tarafından hapse mahkum edilen muhammed mursi mahkeme salonunda kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. rabbim șehadetini kabul etsin.
edit :malingleyenler neden malinglediklerini belirtebilirler mi lütfen?

tıp fakültesinde yaşanılan ilk hayal kırıklığı

ısrarla tüm hocaların "barsak" yazması. bir gün dayanamayıp aramızın iyi olduğu anatomiciye hocam o bağırsak değil miydi dedim. bağırsak mı yok ya bağırmayalım ehueheu dedi.

yenilen yemeği sosyal medya'da paylaşmak

küçükken bahçede mangal yakılmazdı, konu komşuya koku gider diye, evden şeker dahi alıp oynamaya gidemezdik, annem doldururdu bir poşet şekeri çikolatayı arkadaşlarına da ver göz hakkı diye bir şey var derdi. o zamanlardan bu zamanlara nasıl, ne ara geldik dedirten harekettir.

tıbbiyeli itiraf

az önce annemin wp den bizim saçma fotoğraflarımızı kendime gönderiyordum. bi anda teyzem beni aradı kuzenim annemi. meğer hepsini durum yapmışım!! bir ton kişi görmüş. tehdit telefonları alıyorum sözlük.

radyoaktif olduğu bilinmeden önce radyum fabrikasında çalışan kızların hikayesi

1917-1926 yılları arasında amerika, new jersey’de bir fabrikada, üretilen saatlerin yüzeylerini parlatmaları için kasabalı genç kadınlar işe alındı. saatlerin parlatılmasının amacı, amerikan askerlerinin geceleri de saati görebilmeleri içindi. ve kızların saatleri parlatırken kullanacakları madde, radyumdu. günde 250 kadran parlatan kızlar, zararsız olduğu söylenen radyumlu fırçaların ucunu her kullanımda dudaklarıyla sivrilttikten sonra sürüyorlardı. zaman geçti ve bu talihsiz kadınların boyunlarında, kulak arkalarında ve çenelerinde çok hızlı bir şekilde büyüyen tümörler oluştu, durumun farkına varana kadar onlarca kadın saat başı 0.27 dolar uğruna canlarından oldular.tabi ki radyumdan zarar görenler sadece fabrika çalışanları değildi, o dönem amerikasında yiyeceklerden tutun da güzellik ürünlerine kadar birçok şeyde radyum kullanılıyordu. radyuma, uranyuma çağın keşfi gözüyle bakılıyordu.
şu anda çağın buluşu gözüyle bakılan şeylerde birkaç yıl sonra aynı durum yaşanmaz inşallah..

biz atatürk gençleriyiz

dilbilgisinden bihaber bir cümledir.

ateistlerin ateizmi seçme nedenleri

kimininki bilgisizlikten kimininki bir şeylere başkaldırmaktan, kimininki sorumluluktan kaçmaktandır, genelde tembellikten çünkü iki gereksiz soruya cevap bulamadı mı hoşgeldin ateistlik. ateistler kendi içlerinde gruplara ayrılmışlardır: hristiyan karşıtı, islam karşıtı... diye. yaşadıkları coğrafyada hangi din varsa onun ateisti olurlar. ama ateizmin modası geçmeye başladı. çağa ayak uyduranlar çoktan deist oldu, geri kafalılar tarikatına mensup olanlar hala zikirleri olan evrimi çekerler. zor iş valla, iman nuru kalpte olmadan nasıl yaşanır,akıl putuyla ne kadar daha devam eder merak ediyorum.

muhammed mursi'nin vefatı

“çocuklarımız bizim için ‘onlar adamdı’ diyecekler!”

mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan ve darbeci sisi yönetimi tarafından hapse mahkum edilen muhammed mursi mahkeme salonunda kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. rabbim șehadetini kabul etsin.
edit :malingleyenler neden malinglediklerini belirtebilirler mi lütfen?

tıp fakültesinde finalsiz geçmek

tıp fakültelerinde final diye bir şey olduğunu sözlükten öğrendim. yani her zaman olan durumdur.
edit :benim fakültemde final olmaması benim elimde olan bir şey mi te allahım ya?!

deneylerde hayvan kullanımına karşı olanlar

bir ilaç için kullanılan deney hayvanları akla gelince insanın ne kadar bencil ve zalim olduğu gözler önüne seriliyor. bir ilacın ömrü kaç yıl ki? ademoğlu senin ömrün kaç yıl ki?
Henüz takip ettiği biri yok.

içerik kuralları - iletişim