lawrence

Durum: 338 - 0 - 0 - 0 - 13.06.2017 20:31

Puan: 4810 -

4 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

Herkes rüya görür, ama aynı derecede değil..
  • /
  • 34

zerdusck

özel hayatının mükemmel olduğunu iddia eden fakat elinde hiçbir şeyin olmadığını düşündüğüm yazar. elinde koca bir sıfır var. bu sıfırından dolayı klavye delikanlılığı yapıp insanlara saldırıyor. gerçek hayatta akıtamadığı zehrini burada akıtmaya çalışıyor.

bu kadar mutluysan neden burada gelene geçene sataşıyorsun, küfür-hakaret ediyorsun. madem bu kadar mutlusun neden insanları mutsuz ediyorsun.

karşı cinsle olan tek muhabbeti ise "bacım kalemim düştü verir misin", "kardeş not tuttuysan alabilir miyim". gerçi bunu söyleyebilecek özgüveni bile olduğunu düşünmüyorum da neyse.

senin tek yazacağın yer inci sözlük. gerçi orada bile kale alınacağını düşünmüyorum.

yazık bir de doktor olacaksın ya hastalarına acıyorum. tez zamanda bu kararından vazgeçersin umarım yoksa çalışacağın yerde sağlık 3-5 adım geriye gidecek..

kozmik oda

ülkede savaş durumunda neler yapılması gerektiği, gizli cephanelikler gibi devletin en mahrem bilgilerinin yer aldığı oda.

`bülent arınç`'a suikast soruşturması ile kozmik odaya girilerek kopyalanan bilgilerin fetö'ye iletildiği iddia ediliyor.

bir arada dizisi vardı sanırım çok uzun sürmedi.

bülent arınç

sözlükte neden başlığı açılmamış hayret.

avukat ve siyasetçi. tbmm başkanlığı ve başbakan yardımcılığı yapmıştır.

`fetö`'nün terör örgütü olduğunu ancak `15 temmuz 2016 darbe girişimi`'nden sonra anladığını açıklamıştır. damadı `ekrem yeter` ise fetö operasyonu kapsamında tutuklanmış fakat 4 gün sonra sabit ikâmeti olduğu gerekçesiyle tahliye edilmiştir.

gelen bir isimsiz bir ihbar sonrası bülent arınç'ın evinin çevresinde olan iki subay gözaltına alınarak soruşturma açılmıştır. bu soruşturma ile devletin en mahrem bilgilerinin yer aldığı `kozmik oda`da arama yapılarak kopyalanan belgelerin fetöye iletildiği tespit edilmiştir. gözaltına alınan iki subay daha sonra serbest bırakılmıştır.

`melih gökçek` ile de az atışmamışlardır hani.

sözlükte sevilmeyen yazarlar

(bkz: zerdusck) (bkz: siyahstetoskop)
sözlüğü nefret yuvasına dönüştüren ikili. umarım yönetim gerekeni yapar.

edit: bilmeden yazdım ama zerdusck atılmış galiba.

parası ve kayınpederi olanın serbest olması

`kemal kılıçdaroğlu` tarafından `fetö` operasyonları hakkında söylenen söz.

ne yazık ki toplum vicdanını yaralayan bir durum bu. içten içe fokurduyor kazan, akpliler de dâhil olmak üzere herkes huzursuz. malum ohal ortamı ve cadı avından dolayı kimse sesini de tam olarak çıkaramıyor.

acetabulo-crystal (iliac) pillar

*acetabulo-crytal pillar ya da (vertical) iliac pillar
ilkokul birinci sınıflara öğretilen basit bir yazım kuralı: "ya da" bağlacından önce ve sonra virgül işareti kullanılmaz.

anlaşılan ana sınıfından sonra evrim terk.

edit: bazı andavallar olayı anlamamış sanırım da anlamaları için önce fallik dönemden çıkması gerekiyor. kısas ilkesi dahilinde yazılan entrynin kişinin makalesi ve evrim bilgisi hakkında yorum yapılmamış olmasına rağmen beyin terk olduğu için anlayamamış sanırım. sadece burada yazara başkasına yaptığı şeyin yanlış olduğu hakkında mesaj verildi son entrylerine baksa anlardı da altındaki bezi ıslak sanırım ona daldığından okuyamadı beyin evrimi maymun safhasında kaldığı için.

docs club

facebook grubu ile başlayıp webe taşınan, doktor ve diş hekimlerini içeren yeni bir oluşum.

asıl amaçları sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü ve çalışanlar arasında dayanışma olan grup amacından saparak sucuk, bal, kaymak, peynir, elektronik eşya vb. alanlarda doktorların indirim için takip ettiği bir grup haline geldi. öyle ki 1 tllik indirim yapan peynirciye yüzlerce sipariş giderken dayanışma, etik vb. konulara talep çok daha güdük kalıyor.

çok basit bir örnek vermek gerekirse sma hastası bir babanın yardım talebinde bulunduğu başlığı 56 beğeni, 18 yorum alırken, peynircinin ilanı 419 yorum, 201 beğeni almış. sucuk ilanında da bir o kadar vardı sanırım. fujimax insta indiriminde de 1000'e yakın yorum gelmişti. hele bir sağlıkta şiddete tepki olarak yapacakları siyah önlük giyme eylemleri vardı ki sadece 10-15 kişinin katılmak istemesi nedeniyle iptal edildi habire 40.000'in üzerinde üyemiz var diye böbürlene böbürlene yazıyorlar.

ha bir de en ufak eleştiriyi de kabul etmiyorlar. eleştireni hemen başkan olarak öne çıkan meslektaşımız ve şakşakçıları git kendi grubunu kur beğenmiyorsan, ne işin var burada diyerek kovalıyorlar, rezil ediyorlar.

ah be sevgili kaşarcı, sucukçu meslektaşlarım aynı fiyatları hele ki elektronikte zaten arasanız hepsiburada da gittigidiyorda bulabilirsiniz ne gerek var bunlara. ben dışarıdan izlerken utanıyorum bu kadar duyarsız olmanıza. yazık gerçekten yazık hepinize.

tıptan başka konuşacak şeyi olmayan tıp öğrencisi

tıp bizim hayatımızın her yerinde. lokantada, cafede, dost-akraba ziyaretlerinde, dışarıda dolaşırken vs. her daim tıp ile ilgili sorulara muhattap oluyoruz. kısacası tıp bizim zaten hayatımız.

burasının isminde tıbbiyeli geçiyorsa tıp ile ilgili şeyler mutlaka yer almalı ki bilgilerimi tazeliyorum burada yazan kişilerin sayesinde.

hayat ile ilgili konuşacak kişilerin de katkılarını bekliyoruz. yazsınlar müdahil olalım biz de ama sadece laf var icraat yok.

izmir'de biyokimya asistanının intihar etmesi

az önce öğrendiğim olay.

geçtiğimiz hafta `fetö` operasyonları kapsamında açığa alınan izmir katip çelebi üniversitesi atatürk eğitim ve araştırma hastanesi biyokimya anabilim dalı'nda araştırma görevlisi olan orhan çetin bugün çalıştığı hastanenin 10. katından atlayarak intihar etmiş ve kurtarılamamış.

vatana ihanet eden herkes cezasını çekmeli fakat soruşturmalar tamamlanmadan herkesin vatan haini ilan edilmesi ne kadar doğru. belki de tamamen masumdu ve soruşturma sonunda aklanacaktı.

umarım içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullardan en kısa sürede normale döneriz ve hukuki süreçler tamamlanmadan kimse suçlanmaz.

rakka

deaş tarafından işgal altında olan suriye şehri. terör örgütünün musul'dan sonra ikinci başkenti olarak görünüyor. suriye iç savaşından önce 200.000 kişinin yaşadığı bir şehir idi.

pkk'nın suriye kolu olan `pyd`li fistanlı kürtlerin işgal ettiği `münbiç` şehrinin kurtarılmasından sonra türk silahlı kuvvetlerinin desteği ile işgalden kurtarılması planlanıyor.
  • /
  • 34
  • /
  • 27

kozmik oda


bülent arınç


parası ve kayınpederi olanın serbest olması


docs club


izmir'de biyokimya asistanının intihar etmesi


rakka


cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi


ateistlerin ateizmi seçme nedenleri


candy denat


münbiç


  • /
  • 27

kadüse

1950'li yıllara kadar tıp sembolü tek bir yılandan oluşmakta iken, prof. dr süheyl ünver tarafından dünya tıp birliği'ne iki yılanlı olması önerilmiş ve kabul edilmiştir.

sözlüğe çömezlik uygulamasının getirilecek olması

70. dhy'nin tercihlerinin sonlanmasının ardından uygulamaya girmesi planlanan hadisedir. altyapı çalışmaları özenle sürdürülmektedir.

tıp fakültesinde finalsiz geçmek

3 dönem birden yaşadığım ama daha sonraları tüm konuları tekrarlayıp bütünleştirdiği için keşke finallere girseydim diye hayıflandığım olay. ha bugün olsa gene girmezdim o ayrı mesele :)

tıp öğrenci kongreleri

tıp fakülteleri tarafından organize edilen tıp öğrenci kongreleri ile ilgili bilgiler içeren site. sosyal medya alanına ağırlık verdikleri için siteyi pek güncellemiyorlar gibi.

Toplam entry sayısı: 338

muhaliflik adına terör örgütlerini destekleyen zihniyet

anlamadığım, anlamayacağım ve destekleyenlerin de türk halkının nezdinde ilk seçimde sandıkta dersinin verileceğini düşündüğüm zihniyettir.

öyle ya da böyle bu kadar badire atlatmışken, hâlâ içeride dışarıda onlarca musibet tepemizde iken hatta teşbihte hata olmasın ikinci bir kurtuluş savaşı içinde olmamıza rağmen hükümet muhalifliği adına fetö olsun, hdp olsun, pkk olsun terör örgütlerini destekleyen kişileri idrak etmekte zorlanıyorum.

hele ki atatürkçü geçinenler atatürk'ün bu tür konulardaki duruşunu menemen ve dersim olaylarını okuyarak hiç mi örnek almazlar. birazcık akıl, fikir, izan ve tabi her şeyden önemlisi vicdan..

kuran değiştirilmemiş tek ilahi kitaptır

tabularımı yıktığım da oldu, dinleri tarihleri ile de birlikte araştırdım ama nedense hiç gülüp geçemedim. dört dörtlük bir müslüman değilim, orucu eksiksiz tutmaya çalışıp beş vakiti bırakın cuma namazına bile sektirerek giden biriyim ama vicdanen de kalben de aklen de kuran-ı kerim'in değiştirilmediğine, değiştirilemeyeceğine inandım, inanıyorum, inanacağım.

bilimsel olarak islamiyetin ilk yıllarına ait olduğu kanıtlanmış kuran-ı kerimler ile günümüzdeki kuran-ı kerimler arasında tek bir harfin bile değişmediği görülürken dini konuları irdeleyen insanlara önerim ön yargılarını yenmeleri ve konuyu incelerken kalpleri ile de bakmaları. hakikati böylece göreceklerdir.

tıbbiyeli istekler

tıbbiyeli sözlük yazarlarının egolarından sıyrılarak saygıyı elden bırakmadan iletişime geçmeleri, birikimlerini paylaşmaları.

mareşal olmak vs 15 temmuz gazisi olmak

donald trump ile kerimcan durmaz'ı kıyaslamakla aynı olan durumdur neresinden tutsan elinde kalır. beğenin beğenmeyin halkın oyları ile seçilmiş bir lidere kin kusmak için 15 temmuz'da tankın karşısında duran, açılan ateşin üzerine giden insanları küçümsemek kimsenin işine yaramaz.

ve bugün atatürk'ten hoşlanmayan insanların sayısı artıyor ise bunun en büyük nedeni atatürkçü görünme adı altında yapılan bu tür yorumlardır. belki 10-20 yıl sonra `turgut özal` gibi recep tayyip erdoğan'ın da ismi sadece tartışma programlarında yer alacak ama atatürk asla unutulmayacak.

başı bağlı

evli, nişanlı veya başını örten kimseler için kullanılan kelime.

kelimenin kökeni de eskiden alpler savaşa giderken başlarına bir bez bağlayarak kağanlarına bağlı olduğunu belli ederlermiş. askeri otoriteye bağlı olmayanlar için de bu nedenle `başıbozuk` ifadesi kullanılır.

necdetersoz

evrimsel tıp ve ateizm ayağına kız tavlamaya çalışan ergen kişisi. hayata dair başka bilgisi, görgüsü, kültürü olduğunu düşünmüyorum. boş tenekeden çok ses çıkar misali tıngırdıyor kendi halinde. islam'da ışıd'ın yeri neyse bu da diğer uç kutupta yer alıyor.

ha bir de tanrı inancı olan tek din islam değil. eleştirirken diğer dinlere olan eleştirel yorumlarını bekliyorum.

uzm. dr. fatih batı

sosyal mecralarda sürekli kendi reklamını yapan, kendi iddiasına göre doktorlar için çok şey yapmış olan ama dişe dokunur bir şeyine şahit olmadığım, sitesine daha fazla ziyaretçi çekebilmek amacıyla devlet hizmet yükümlülüğü kurasının özel gruplarında kişilerin diyaloglarını içeren ve doktorları küçük gösteren, aşağılayan bir haberimsi yayınlayan şahsiyet.

tus analizleri adı altında cerrahi branşlara ilgi azalıyormuş, dermatoloji ,ftr gibi branşlara ilgi artıyormuş tarzı doktor anneleri ve yakınlarının günlerde pasta arası yaptıkları muhabbetleri önümüze analist gibi sunması yok mu o da ayrı bir hikâye.

meslektaşlarından gelen bunca tepkiye rağmen de sitesine gelen ziyaretçi sayısından memnun ki hâlâ haberi yayından çekmiyor. yanlış yaptığını kabul etmek de erdemdir, tabi erdemin ne olduğunu bilene..

bazen derdim ya da inanmak isterdim doktorun doktordan başka dostu yoktur diye de iyice anladım ki doktorun doktordan başka düşmanı yok, ne yapıyorsak kaf dağının ardına sakladığımız egolarımız ile kendimize yapıyoruz.

edit: yukarıdaki cvyi okumadan yazdım bunları da okuyunca `dunning-kruger etkisi`'ni daha iyi anlayabiliyorsunuz. özellikle niteliksiz insanların niteliklerini abartma eğilimi maddesi..

tıbbiyeli istekler

tıbbiyeli sözlük yazarlarının egolarından sıyrılarak saygıyı elden bırakmadan iletişime geçmeleri, birikimlerini paylaşmaları.

evlenilmeyecek kızlar

piç erkeklere kul-köle olup gezip tozup hayatını yaşadıktan sonra efendi erkeklere kapak atıp evlenmeye çalışan kızlara karşı uyanık olup mümkün mertebe uzak durmak gerekir.

sigara içen kız

elleri mis kokacağına bok feçes değil bildiğin bok kokan, ileride çocuklarına iyi bir örnek olması gerekirken kötü örnek olacak kızdır.

evleneceği kızda bekaret arayan erkek

genelde bekaretini kaybetmiş kızlar tarafından örümcek kafalı olarak damgalanan erkektir.

yine bir güruh tarafında da ancak bakirsen bakire bir kız isteyebilirsin şeklinde görüş birliği vardır nedense. kafası sadece bacak arasındaki zara çalışıyormuş.

bence bu bir seçim. kimsenin kimseye peşin hükümlü davranması gerekmiyor. adam her gece başka biriyle birlikte oluyor olabilir ama evlendiği insanın bakire olmasını ister. kişinin kendi özgür iradesi ile yaptığı bir seçimdir. kimsenin gücüne gitmemesi gerekir bu durumun. hele ki kızlarımızın.

recep tayyip erdoğan

türkiye'deki entellektüel görünümlü modernimsi yobazların yıllardır hor gördüğü düşük-orta gelir grubu insanların ve on yıllardır ülkenin ekonomisini sömüren istanbul sermayesi tarafından dışlanan anadolu sermayesinin konsensüsü sonucu cumhurun oyu ile seçilmiş ilk başkan.

cumhurun anlamını hâlâ bilmeyenler için (bkz: cumhur)

not: cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine oy vermedim. demokrasiye inanan biri olarak modernimsi entellektüel görünümlü yobazların hazmedemediği durumu hazmediyorum sadece.

edit: fikir ve durum üzerinden değil de ingilizce-fransızca'da çift l'li olan entelektüel kelimesinin yazılışı üzerinden yorum yapabilecek "aydın"lıkta gençlerimiz yetişiyor. bu ülkedeki muhalefetin zihinsel kapasitesinin ne kadar sınırlı ve düşük olduğunun ufak bir tespiti.

türkiyede ateist doktor olmak

sözlükteki islam dinine mensup insanlara alttan alttan hakaret edip küçümseyen doktor ve doktor adaylarını gördükten sonra ciddi ciddi düşünmeye başladığım durum.

ateist doktorlara hastasının allah razı olsun, allah sevdiğine kavuştursun, allah kolaylık versin vs. derse akıldan geçen sözleri ve küçümseyici bakışları tahmin bile edemiyorum.

benim şahsi düşüncem inancı olmayanların doktor olabileceği ama hekim asla olamayacağı zira hekimlik mesleki bilgi ve inancın yoğrulması ile oluşur ve ikisi birbirinden farklı şeyler. bu meslek inançla yapılacak bir meslek aksi takdirde robottan farkımız kalmaz.

son olarak yaratıcıya inancı olmayan doktorların eline düşmekten gerçekten çekiniyorum.

sigara içen kız

elleri mis kokacağına bok feçes değil bildiğin bok kokan, ileride çocuklarına iyi bir örnek olması gerekirken kötü örnek olacak kızdır.

evrim teori mi yasa mı safsatası

yüzyıllardır aydın görünümlü belli bir küçük zümre tarafından binlerce kez her yönden çürütülüp teoriden çok fantastik bir düşe dönüşen evrim konusunun `temcit pilavı` gibi sürekli ısıtılıp önümüze getirilmesi sonucu yapılan tartışmalardır.

evrim ne teoridir ne yasadır başlıkta da belirtildiği gibi `safsata`dır.
Henüz takip ettiği biri yok.

içerik kuralları - iletişim