merasmus

Durum: 155 - 0 - 0 - 0 - 08.03.2018 19:41

Puan: 1970 -

5 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

Hmmm sizin okul şimdi n'oldu ?
  • /
  • 16

kışı güzel kılan detaylar

1 doktor 1 mimar

1 mimar 1 müteahhit ikilisiyle kapışır mı merak ediyorum. uygun şartlar ve projelerle bu ikili de hayal ettiğimiz hayatı yaşayabilir.

valsalva manevrası

fakir ıkınır, zengin valsalva yapar.

lehim pastası

bir de bu lehim pastasının üzerinde olduğu karşısı aynalı televizyoncu tezgahı vardır. iş arasında yakılmış sigaraların yanıkları bu tezgahın üzerini süsler.

gütbat

akıllarda 14-16 yılları arasındaki başkanı kalmıştır. ne bileyim yıllardır göre göre kanım kaynadı çocuğa.

rokoko nakış tekniği

mezarlıktan korkanın sevdiği ölmemiştir

izdiham dergisinin hepimiz ölecek yaştayız sözünden sonra yine ölümü düşündüren bir söz.

karne heyecanı

ilk dönem verilen karneler yıl sonunda doldurulup verilmek için geri toplanırdı. doğru mu hatırlıyorum bilmiyorum ama o karneyi kırışmadan teslim etmek için poşet dosyayta koyardım ve sığmazdı.
bir de karne köşesine iliştirilmiş kurdela ayrıntısı vardı tabi

türkçe dublajı orijinalinden daha iyi olan filmler

hanımcılık

  • /
  • 16

tıbbiyeli itiraf

arkadaşlar gecenin bir saatinde benim dışımda entry giriliyorsa ve az önce yazdığım eksileniyorsa bilin ki kimin eksilediğini bulmak zor olmuyor bilin istedim. ve aynen şöyle oluyorum:

araç ile gereç arasındaki fark

herhangi bir amacı gerçekleştirmek üzere kullanılan ama kullanıldıkça tükenmeyen nesnelere araç denir. gereç ise yine herhangi bir amacı gerçekleştirmek üzere kullanılan ancak kullanıldıkça tükenen ya da azalan nesnelere gereç denir.

-telefon bir araçtır.
-tükenmez kalem tükendiği için gereçtir. *

dereceyle mezun olmak

okulu diğer kişilere göre daha yüksek ortalamayla bitirmektir.
(bkz:okul birincileri)

tıp fakültesinde bulunan 10 tip

1- en önde oturan kızlar. genelde çok hızlı not tutarlar, saniyede 3 kelime hıza kadar çıkarlar.hayır o kadar hızlı yazmalarına rağmen yazıları da güzeldir. diğer bi önemli özellikleri hocanın ağzından ne çıksa yazmalarıdır. bkz. hocanın gençken okuduğu kitaplar ile izlediği filmleri yazanlar var- gerçek bu-

2- ikinci yabancı dili sağlam veren liselerden mezun kimseler.
slaytta en ufak bi yabancı kelime gördüklerinde öne atılıp kelimenin anlamını açıklama hissi duyarlar. bkz. hocam aslında fransız kökenli bir kelime olmakla birlikte almancaya sonradan geçmiştir.

3-- labdan laba gelen tipler. bu tipler envai çeşit işlerle uğraşır, kimse bilmez ne yaptıklarını ama hep benim gözümde daima zeki insanlardır.notları yüksek veya düşük olabilir. bkz. oğlum bu kim la ilk defa görüyorum. bkz. (senenin sonunda) farma hocası bu muymuş?

4- soru sormak için soru soran tipler.
hocanın gözüne girmeyi mi yoksa popi olmaya mı çalışılır bilinmez ama nerde gereksiz soru var arayıp bulurlar,sınıf başına düşen kişi sayısı 1 ya da 2 dir. genelde sevilmezler,antipatik kişilerdir.bkz.
hocam sub altında demek scapularis de kürek kemiği ise subscapularis kürek kemiğinin altı mı demek ?

5- kasıcılar. sağlam kasarlar, derste,ders aralarında, otobüste, her yerde kasarlar. ortalamaları çok yüksektir. nasıl bir çalışma yöntemleri olduğu merak edilmektedir. genelde birlikte takılırlar, birbirlerine en ayrıntı yerleri sorup karşılıklı bilmek en zevk aldıkları şeydir.bkz. o zaman söyle bakalım pektus ekskavatum düzeltilmesi ameliyatını bulan adamın kütüğe kayıtlı olduğu yer neresidir?

6 derste uyuyan tipler. gece beşik sallamış olma ihtimalleri vardır. derse neden geldikleri bilinmez ancak vicdan azabı duymamak için geldikleri tahmin edilir. bkz. her derse giriyorum ben kanka.

7-laboratuvar dersleri için slayt hazırlayan kimseler. gönüllü olarak yaparlar.herkesin hayır duasını almışlardır.slaytın sonuna hazırlayanların ismini yazmaları da ismen dua istemlerindendir. bkz. iyi düşünmek lazım. onları severiz.

8-abi tipler. 4-5 kere sınıfta kalmıslardır genelde sınav günü dısında onları görmek zordur ama tecrübeli kişilerdir,hangi hoca nasıl sorar bu kişilerden öğrenilir(gelirlerse tabi), hocalarla da araları iyidir bkz. çok kaldıkları için hocaların hafızalarına kazınmışlardır.

( 6 kere kalana sahit oldum)

9-öğle yemeğine gelen tipler derslere gelmezler .
fakülte yemekhanesinden 1-1,5 tl ye yemek yiyip giderler.gurme olacak kıvama gelmişlerdir. bkz. kanki patlıcanın içindeki farklı aromayi fark etmediğini söyleme.

10-derse evlenilecek doğru kişiyi bulmaya gelenler. her tıp fakültesinde görebileceğiniz insanlardır,bu arayışa girmelerinin en büyük sebebi doktorun doktorla evlenmesi gerektiği klişesidir. genelde sağlam ilişkiler 3.sınıf itibariyle başlar,yapılan araştırmalara göre tıp fakültesinde tanışıp evlenenlerin oranı yadirganamayacak miktardadır. bkz. anneniz ilk kan aldığında bayılmıştı çocuklar :))

walter's coffee roastery

mekana girip o `periyodik tabloyu görünce` ahanda şu şarkının kafamın içinde yankılandığı `breaking bad` temalı `üçüncü nesil kahve dükkanı`. `istanbul`, `new york` ve `dubai`de olmak üzere 3 tane şubesi bulunmaktadır. kahveleri `beherglas`ın içinde servis etmektedir.

istanbuldaki şubesinin adresi: caferağa, badem altı, bademaltı sk. no:21, 34710 kadıköy/istanbul

bu arada %100 türktür. (bkz: as bayrakları as as as)

instagram

yaşlı akrabaların işgali sonucu düşmek üzere olan ikinci kale. sırada twitter var. (bkz: bi kulağımızın arkası kaldı)

Toplam entry sayısı: 155

kolpaçino filmi replikleri

- yavrum sen kaç yaşındasın
- 34 yaşındayım noldu ki
- bak kardeşim sen güzel bi kardeşe benziyosun. benim yaşım 50. bak götüme bak bak iyi bak donum görünüyo, donum olmasa bizzat götümün kendisi görünecek.

tıbbiyeli itiraf

sınıfta kaldıktan sonra en iyi arkadaşlarımın, nefret ettiğim insanların bazı şeyleri benden bir yıl daha erken yaşayacak olması aklıma geldikçe bir hüzün çöküyor içime.

skerler eşiği

şuan bu başlığın altını doldururken biraz utandım ama neyse.
bu eşik zaman ve mekana göre değişir. aksiyon potansiyelidir. okun yaydan çıkışıdır. bu eşikte insan ya çaresizdir ya da iyice çileden çıkmıştır. sonucu değişkendir. kestirilemez.
hatta aklıma geldi. fatih sultan mehmet''in gemileri karadan yürütme olayında bu eşini aştığını düşünüyorum.

gülümseten reklamlar


valla bu gülümsetmekle kalmıyor. her seferinde kahkaha atıyorum.

bayan doktorların hemşire sanılması

tostçunun bile beyaz önlük giydiği kurumlarda hekimliği zihnen benimseyememiş, önlüğünü bile iliklemekten bihaber kişiler yüzünden halk da kime ne diyeceğini, nasıl sesleneceğini şaşırdı.

tıbbiyeli itiraf

sınıfta kaldıktan sonra en iyi arkadaşlarımın, nefret ettiğim insanların bazı şeyleri benden bir yıl daha erken yaşayacak olması aklıma geldikçe bir hüzün çöküyor içime.

can sıkıntısına alternatif çözümler

canın sıkılıyorsa ders çalışmak için masaya otur daha sonrasında eğlenceli bir şeyler direk aklına gelecektir.

evleneceği kızda bekaret arayan erkek

ben de diyordum bu sözlükte bi başlık eksik ama...

hocaların ampquot sizleri birer doktor olarak görüyoruzampquot yalanı

bi de doktor bey, doktor hanım demeleri yok mu...

çocuğa tıbbi isim vermek

evleneceği kızda bekaret arayan erkek

ben de diyordum bu sözlükte bi başlık eksik ama...

bayan doktorların hemşire sanılması

tostçunun bile beyaz önlük giydiği kurumlarda hekimliği zihnen benimseyememiş, önlüğünü bile iliklemekten bihaber kişiler yüzünden halk da kime ne diyeceğini, nasıl sesleneceğini şaşırdı.

sağlık bilimleri üniversitesi

biri istanbul diğeri ankara olmak üzre bünyesinde 2 tane tıp fakültesi barındıran türkiyenin ilk sağlık temalı üniversitesi. reklam gibi oldu ama gerçek.

erasmus

erasmus değil marasmus'tur o erasmus olsa duramazsın.

talidomid

yamulmuyorsam teratolojinin miladı.
Henüz takip ettiği biri yok.

içerik kuralları - iletişim