naturalkiller

Durum: 190 - 6 - 0 - 0 - 24.06.2018 22:41

Puan: 2171 -

2 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 19

kutlama yapmak için silah sıkmak

kalitesiz insanların, kalitesiz eğlencesi.

cushing hastalığı

klinik görünümünde aydede yüz , buffalo hump (deve hörgücü), kırmızı mor strialar , santral obezite, aknatozis nigrikans gibi bulgular vardır.
emosyonel labiliteleri olur, klinikte bir hoca internken bir hastaya cpr yaparken yan yataktaki cushingli hastanın bağdaş kurup yemek yiyerek onları izlediğini söylemişti buna örnek olarak.

tıbbiye süresince en çok tüketilen besinler

kahvenin her çeşidi. mantarlı kahve içiyordu sınıfta herkes bir ara dikkat arttırıcı diye. keklemiş biri bence bizimkileri.

kişi kendinden bilir işi

en en en sevdiğim laf sokma cümlesidir. karşındaki sayar döker, birseyler atar ortaya ve bu efsane cümleyi kurarsın error verir.

en basit tıbbi bilgi

entübe edemiyorsan ventile et, ventile edemiyorsan entübe et.

tıbbiyeli sözlük ikizler burçlular derneği

ıkizler olmak cok guzel. kafam çok rahat, modum çabuk değişir, mutsuz kalmam gururla böyle bir dernek oluşturulabilir bence

doktor olmayan tıp hocası

hiç bir zaman doktor bir öğretim görevlisi kadar bilgiyi geciremiyor, klinik tecrübesi hiç olmadığı için stajerlik , intörnlük dönemlerinde örnek vermede çok yetersiz , gereksiz bir aşağılık kompleksleri var zor soruyor ve alakasız sorular haziliyorlar , gereksiz yerlere takiliyorlar , tus sorusu olabilecek yerleri bilmedikleri için haliyle soylemiyorlar kısaca eksik kalıyorlar , eksik birakiyorlar.
terimleri telafuzları bile farklı oluyor daha ne denilebilinir.

curb-65 skoru

curb-65 puani 1 puan olsa bile o 1 puan 65 yaş üstü olduğu için geliyorsa istisna olarak yatırılarak tedavi edilir hastalar.

pnömoni ağırlık skoru

hocalar bile telefonlarindan açıp bakıyorlar buna. curb-65 daha işlevsel, akılda kalıcı oluyor pratikte.

yazarların kan grubu

ab rh+ im. annem a rh+ babam b rh+ kardeşim ise 0 rh+ . tüm varyasyonları çekirdek ailemizde barindirmaktayiz :)
  • /
  • 19

mersin

ankara'yı yerine tercih etmediğim şehir.
aydıncık'ta balık tutup yemeyi özledim.aşkı en güzel anlatan şiirler

gözlerin kaç gece eder?
dudakların kaç karanfil?
gülünce sehpalar devriliyor,
kızgınlığın kaç yanardağ?
(bkz:atilla ilhan)

tıbbiyeli itiraf

sorumluluk duygusuna sahip bir ablayım sözlük. hatta bazen abartıya kaçıyorum. anlatıyorum efendim, birkaç gün önce fake hesap açtım instagramda, öyle çiçek böcek fotoları falan atıyorum işte. dün biri mesaj attı, çocuk 10 yaşlarında minnak sarı bir şey.''mrb'' şeklinde. cevap yazmadım önce, sonra düşündüm ki ablalık vazifemi yerine getirmeliyim, sonuçta kötü niyetli birine de yürüme girişiminde bulunabilirdi o çocuk. ertesi gün de''cvp'' şeklinde bir mesaj geldi. sonra bu çocuğa uzunca bir mesaj yazdım, tanımadığın kişilere mesaj atmamalısın bence, insanlar sana yalan söyleyerek senden senin hakkında bir şeyler öğrenebilirler ve bunları kullanarak seni istemediğin işleri yapman için zorlayabilirler, bu kötü niyetli kişilerden biri ben de olabilirim veya sana başka mesaj atan biri de olabilir falan diye döşedim efendim. evet sonra çocuk korktu, ve block yememle kapanışı yapmış olduk. en azından her önüne gelene yürümez artık, bir sürü şey anlattım. benim küçük kardeşim öyle bir girişimde bulunsa, bunu yapana minnet duyardım. sonra döndüm ve dedim ki:
blocklandım ama huzurluyum.*

sözlüde verilen efsane cevaplar

anatomi pratik sınavımız var ama nedendir bilinmez ben çalışmadım.
neyse hocam sağolsun içeri çağırdı beni.foramen ovaleyi göster diye sordu.
bende şöyle baktım iskelete aha dedim bu olabilir.
hocam dedim şurası.gösterdiğim yerde direk bacaktan bir yer.
hocamız dediki bomba gibisin maşallah daha soru sormaya gerek yok zehir gibisin.foramen ovale içinden geçen yapıyı sorsam direk bilirsin ama olsun sen genede söyle dedi.düşündüm düşündüm ders arasında bildiğim bir damar var onu diyeyim bari diye bende çölyak arter mi dedim.
hocamız kalktı ayağa ve alkışladı ben böyle öğrenci görmedim inanılmaz dedi.bende gülüyorum pişkin pişkin ne bileyim gerçek sandım asdsafdsgdsg
neyse sonuç -4 puan

yazarların sevdiği enstrumantal şarkılar

yürüme şekilleri

tıp fakültesinden mezun kızların evde kalması

fakulteden kizlar tarafindan reddedilenler belli oldu. ah yazik

Toplam entry sayısı: 190

hanımcılık

en büyük hanimcının babam olduğunu düşünüyorum, kendisi de hiç şikayetçi değil bu durumdan, gayet mutlu hatta geçen facebookda memleketini annemin memleketi olarak değiştirmiş.(bkz:hanımcılık kazanacak)

tıpçıyı tıpçıdan başkası anlayamaz

anne lafıdır altında başka amaçlar vardır net.

hastanede karşılaşılan gülümseten olaylar

kc komasinda bilinci gidip gelen bir hasta vizit sırasında gruptan bir kıza tekme attı , kız diyorki bu adamda çok rahat ya hocam, hoca dahil tüm grup kırılıyor gülmekten bu sırada diğer hastanın yanında duruyorum ben de , diğer hasta da baya kahkaha atarak gülüyor olanlara ve sırtıma yumruk falan atmaya başladı sanırım yakınlık hissetti ve sevgi gösterisi yaptı ben de şaşkınlıktan gülmeye devam ettim hala geyiği döndükçe gülüyorum.

danla bilic

kahkaha atmaya bir son versin , harika saniyor ama iğrenç

tıbbiyeli itiraf

bundan sonra dengesiz herkesin canını okucam, dengesizlik yaparken 2 kere düşünün

kan almayı öğrenirken bayılan tıp öğrencisi

2 gün önce başıma geldi kan alma servisine gelen ac ca lı hastanın damarını bulamayan hemşire bir çok kez denedi her iki koldan da alamadı. en son içerde iğne ucunu çevirmeye başlayınca acı çekmeye başladı hasta, el sırtından da denedi orda da gene iğneyi içerde çevirip çevirip alamayınca hastanın acı çekme sesleri eşliğinde en son hasta değil ben bayıldım, kalktığımda hemşire doktor bayılırsa hasta ne yapsın diye espri yapıyordu.

tıbbiyeli itiraf

sabah 4 ten sonra çok huzursuz bir hisle uyandım aklıma 3 haftadir takip ettigim yogun bakım hastam geldi normalde sabah erkenden gider tüm değerlerini kontrol ederdim ama bu kez gitmek istemedim çünkü ya öldü dedim ya da ben gidince vefat edicek , psikolojimi dusunerek gitmedim . sabah 10 gibi yogun bakım dış kapisindan içeriye girerken orda olmadığını hissettim içimde neyse hastaların olduğu bölüme ilerledim ve kapıdan sol tarafa hastamin olduğu yatağa doğru kafamı çevirdiğimde yatağı boştu. önce bir şey hissetmedim anestezi uzmanına doğru ilerledim × bey öldü mü dedim evet dedi, 7.30 da ölmüş ki hep o saatlerde giderdim yanina neden öldüğünü ayrıntıları öğrenip çıktım. ilk takip ettiğim hastamdi ölüme karşı bu kadar soğuk kanlı olabileceğimi hiç düşünmemiştim.

asıl konu sabah kalkip hastanın bugün ölücek olmasini hissetmemdi ürküttü beni , kendimden korktum bir miktar.

tıpçıyı tıpçıdan başkası anlayamaz

anne lafıdır altında başka amaçlar vardır net.

en garip komite soruları

1. sınıfta bir sinavda dekanin adını sormuşlardı. ne alaka şimdi bu ne a la ka

kız çocuğu vs erkek çocuğu

efsane bir tweet var, başligi okuyunca aklıma direkt o geldi
"2 erkek çocuk babasiydim , kızım olunca fark ettim ki evde hayvan besliyormuşuz"

ankara'nın boş bir şehir olması

insanları ayrı kaba , kendisi sıkıcı ve gri, okul bitince koşarak uzaklaşmak istiyorum kendisinden mumkunse

okunuşu eziyet olan tıbbi terimler

sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

çok bilmiş tıpçı kız

bu nasıl bir çekememezlik içerikli başlık otur sen de çalış, elini kolunu mu bağladı gelip birisi denilmesi gerek açan arkadaşa

neden çok bilmiş tıpçı erkek diye birsey hiç konuşulmuyor ya da duymadık çünkü kadınların daha bilgili olmasi batıyor bazılarına

tıp fakültesine yeni başlayanlara tavsiyeler

daha fakültede ilk gününüzü bile geçirmeden her yere "medical student, 1/6 " yazmayın allahaskina bu neyin görgüsüzlüğü

tıpçıların çoğunun sığ olması


içerik kuralları - iletişim