naturalkiller

Durum: 180 - 2 - 1 - 0 - 20.03.2018 20:05

Puan: 1991 -

2 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 18

uykuyu kaçıran şeyler

korkunç videolar izledikten sonra uyumak=imkansız , en son yatakta bayiliyorsunuz.

diyabetik ketoasidoz

semptomları arasında poliüri polidipsi, iştahsızlık ve kilo kaybı olur, mide bulatisi kusma sikayetleri de vardir. tip 1 diyabetli hastada daha sık görülür ve hızla gelişir, tip 2 ye göre daha cok korkarız. gelir gelmez sıvı ve insülin replasmani yapılır , kan şekeri 200 civarına çekilince gik infuzyonuna başlanılır.

türk kelimesinden rahatsız olmak

türk kelimesine alerjiniz mi var diye sormak istiyorum. türkiye'de yaşıyoruz türkiye! hatırlaması gerek ara sıra herkesin.

çok bilmiş tıpçı kız

bu nasıl bir çekememezlik içerikli başlık otur sen de çalış, elini kolunu mu bağladı gelip birisi denilmesi gerek açan arkadaşa

neden çok bilmiş tıpçı erkek diye birsey hiç konuşulmuyor ya da duymadık çünkü kadınların daha bilgili olmasi batıyor bazılarına

mehmet ali erbil

mehmet ali erbil'in türk cerrahi derneği genel başkanı prof. dr. yeşim erbil'in kardeşi olduğunu öğrendiğimde bir miktar afallamıştım erkek egemenliğini yıkan cerrah adı altında bir haber dikkatimi çekmişti ordan ogrenmistim.

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

resmen çalışmamak diğer gruptaki kankami aradım o da bıraktı çalışmayı birlikte sözlü sonrasi tatil planı yaptık, gruptakileri ne kadar sevmedigimizi konuştuk sinsileri bir daha seçtik, hocaların konuşma tarzlarını taklit ettik, sonra yaptigimiz sacmaliklari hatırladık onları konuştuk bir miktar kendimize sövdük hep yapariz sonra aman iyi oldu ders oldu deriz zaten tam 3 saat konuştuk bunu sonra dedim ki ben biraz hava alayım yürüyüş yaptım, şimdide grupta tatil hayalleri konuşmaya başladık, pazartesi onların salı benim sınavım var...

tıbbiyeli sözlük ile ilgili istekler

arama butonunda başlık ararken öneriler çıksın, yazdığımıza yakın ya da onu içeren başlıklar vs görünsün.

polisitemia vera

ki de artmış kontrolsüz eritroit aktivite , hb ve htc yüksekliği nedeniyle viskozite artmıştır , tdv edilmemiş olgularda genellikle ölüm nedeni trombozdur (mı, tia, dvt...).

tedavide, ilk tercih flebotomi ikinci tercih ve gençlerde kullanılması gereken interferon alfa dir. flebotomide kısaca tdv amaçlı kan alıp çöpe atarız .

ne sordu hoca

genel hatlarıyla söyleniyor ama bazen hocalar kritik sorular soruyor hani şu 60 aldın ama 80 e 90 a oynayan sorular hah işte onları asla söylemiyor bir önceki çünkü sadece o bilmiş olmalı, çünkü hoca kıyas yapar da aman allah korusun(!) 100 alacakken 99 alır...

tıp fakültesini tamamen ezbere dayalı sanan insanlar

en nefret ettiğim insan tipi aramızda da bolca var. mantığını öğrenmeden sadece ezberleyip geçenler var asla ailemi emanet etmeyeceğim doktor tipleri kendileri.

bence ezberci zihniyet acil durumlarda ne yapacağını bilemez mantık yürütemez, her insan farklı makine, ezber sökmüyor klinikde.
  • /
  • 18

aşkı en güzel anlatan şiirler

gözlerin kaç gece eder?
dudakların kaç karanfil?
gülünce sehpalar devriliyor,
kızgınlığın kaç yanardağ?
(bkz:atilla ilhan)

tıbbiyeli itiraf

sorumluluk duygusuna sahip bir ablayım sözlük. hatta bazen abartıya kaçıyorum. anlatıyorum efendim, birkaç gün önce fake hesap açtım instagramda, öyle çiçek böcek fotoları falan atıyorum işte. dün biri mesaj attı, çocuk 10 yaşlarında minnak sarı bir şey.''mrb'' şeklinde. cevap yazmadım önce, sonra düşündüm ki ablalık vazifemi yerine getirmeliyim, sonuçta kötü niyetli birine de yürüme girişiminde bulunabilirdi o çocuk. ertesi gün de''cvp'' şeklinde bir mesaj geldi. sonra bu çocuğa uzunca bir mesaj yazdım, tanımadığın kişilere mesaj atmamalısın bence, insanlar sana yalan söyleyerek senden senin hakkında bir şeyler öğrenebilirler ve bunları kullanarak seni istemediğin işleri yapman için zorlayabilirler, bu kötü niyetli kişilerden biri ben de olabilirim veya sana başka mesaj atan biri de olabilir falan diye döşedim efendim. evet sonra çocuk korktu, ve block yememle kapanışı yapmış olduk. en azından her önüne gelene yürümez artık, bir sürü şey anlattım. benim küçük kardeşim öyle bir girişimde bulunsa, bunu yapana minnet duyardım. sonra döndüm ve dedim ki:
blocklandım ama huzurluyum.*

sözlüde verilen efsane cevaplar

anatomi pratik sınavımız var ama nedendir bilinmez ben çalışmadım.
neyse hocam sağolsun içeri çağırdı beni.foramen ovaleyi göster diye sordu.
bende şöyle baktım iskelete aha dedim bu olabilir.
hocam dedim şurası.gösterdiğim yerde direk bacaktan bir yer.
hocamız dediki bomba gibisin maşallah daha soru sormaya gerek yok zehir gibisin.foramen ovale içinden geçen yapıyı sorsam direk bilirsin ama olsun sen genede söyle dedi.düşündüm düşündüm ders arasında bildiğim bir damar var onu diyeyim bari diye bende çölyak arter mi dedim.
hocamız kalktı ayağa ve alkışladı ben böyle öğrenci görmedim inanılmaz dedi.bende gülüyorum pişkin pişkin ne bileyim gerçek sandım asdsafdsgdsg
neyse sonuç -4 puan

yazarların sevdiği enstrumantal şarkılar

yürüme şekilleri

tıp fakültesinden mezun kızların evde kalması

fakulteden kizlar tarafindan reddedilenler belli oldu. ah yazik

Toplam entry sayısı: 180

hanımcılık

en büyük hanimcının babam olduğunu düşünüyorum, kendisi de hiç şikayetçi değil bu durumdan, gayet mutlu hatta geçen facebookda memleketini annemin memleketi olarak değiştirmiş.(bkz:hanımcılık kazanacak)

tıpçıyı tıpçıdan başkası anlayamaz

anne lafıdır altında başka amaçlar vardır net.

hastanede karşılaşılan gülümseten olaylar

kc komasinda bilinci gidip gelen bir hasta vizit sırasında gruptan bir kıza tekme attı , kız diyorki bu adamda çok rahat ya hocam, hoca dahil tüm grup kırılıyor gülmekten bu sırada diğer hastanın yanında duruyorum ben de , diğer hasta da baya kahkaha atarak gülüyor olanlara ve sırtıma yumruk falan atmaya başladı sanırım yakınlık hissetti ve sevgi gösterisi yaptı ben de şaşkınlıktan gülmeye devam ettim hala geyiği döndükçe gülüyorum.

danla bilic

kahkaha atmaya bir son versin , harika saniyor ama iğrenç

tıbbiyeli itiraf

bundan sonra dengesiz herkesin canını okucam, dengesizlik yaparken 2 kere düşünün

kan almayı öğrenirken bayılan tıp öğrencisi

2 gün önce başıma geldi kan alma servisine gelen ac ca lı hastanın damarını bulamayan hemşire bir çok kez denedi her iki koldan da alamadı. en son içerde iğne ucunu çevirmeye başlayınca acı çekmeye başladı hasta, el sırtından da denedi orda da gene iğneyi içerde çevirip çevirip alamayınca hastanın acı çekme sesleri eşliğinde en son hasta değil ben bayıldım, kalktığımda hemşire doktor bayılırsa hasta ne yapsın diye espri yapıyordu.

tıbbiyeli itiraf

sabah 4 ten sonra çok huzursuz bir hisle uyandım aklıma 3 haftadir takip ettigim yogun bakım hastam geldi normalde sabah erkenden gider tüm değerlerini kontrol ederdim ama bu kez gitmek istemedim çünkü ya öldü dedim ya da ben gidince vefat edicek , psikolojimi dusunerek gitmedim . sabah 10 gibi yogun bakım dış kapisindan içeriye girerken orda olmadığını hissettim içimde neyse hastaların olduğu bölüme ilerledim ve kapıdan sol tarafa hastamin olduğu yatağa doğru kafamı çevirdiğimde yatağı boştu. önce bir şey hissetmedim anestezi uzmanına doğru ilerledim × bey öldü mü dedim evet dedi, 7.30 da ölmüş ki hep o saatlerde giderdim yanina neden öldüğünü ayrıntıları öğrenip çıktım. ilk takip ettiğim hastamdi ölüme karşı bu kadar soğuk kanlı olabileceğimi hiç düşünmemiştim.

asıl konu sabah kalkip hastanın bugün ölücek olmasini hissetmemdi ürküttü beni , kendimden korktum bir miktar.

tıpçıyı tıpçıdan başkası anlayamaz

anne lafıdır altında başka amaçlar vardır net.

en garip komite soruları

1. sınıfta bir sinavda dekanin adını sormuşlardı. ne alaka şimdi bu ne a la ka

kız çocuğu vs erkek çocuğu

efsane bir tweet var, başligi okuyunca aklıma direkt o geldi
"2 erkek çocuk babasiydim , kızım olunca fark ettim ki evde hayvan besliyormuşuz"

okunuşu eziyet olan tıbbi terimler

sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

ankara'nın boş bir şehir olması

insanları ayrı kaba , kendisi sıkıcı ve gri, okul bitince koşarak uzaklaşmak istiyorum kendisinden mumkunse

çok bilmiş tıpçı kız

bu nasıl bir çekememezlik içerikli başlık otur sen de çalış, elini kolunu mu bağladı gelip birisi denilmesi gerek açan arkadaşa

neden çok bilmiş tıpçı erkek diye birsey hiç konuşulmuyor ya da duymadık çünkü kadınların daha bilgili olmasi batıyor bazılarına

tıp fakültesine yeni başlayanlara tavsiyeler

daha fakültede ilk gününüzü bile geçirmeden her yere "medical student, 1/6 " yazmayın allahaskina bu neyin görgüsüzlüğü

tıpçıların çoğunun sığ olması


içerik kuralları - iletişim