papyonluahtapot

Durum: 117 - 0 - 0 - 0 - 05.06.2020 02:12

Puan: 1598 -

2 yıl önce kayıt oldu. ikinci nesil yazar.

“Kendimi öldürmeli miyim, yoksa bir fincan kahve mi içmeliyim?” - Albert Camus
  • /
  • 12

etkileyici film replikleri

anatomi lab'ına girecek dönem 1'lere tavsiyeler

başta herkes dumura uğrar. olm scapulayı nasıl sayıcaz lan biz bakışları hakimdir masada. sırayla herkes kemiği eline alır, sağına soluna bakar ve masaya geri koyar. bundan daha beteri claviculayı doğru bir şekilde yerleştirmek için harcanan zamandır.
ama insanoğlu her şeye alışıyor anacım. scapulayı özlediğiniz günler de olacak rahat olun. en büyük tavsiyemi soracak olursanız da sanırım pratikte bulmanız veya incelemeniz gereken oluşumları bir kağıda yazmanız olacaktır.

sadece türklerin yapabileceği google aramaları

google simgesini göremeyince arama çubuğuna google yazmak.

netter ile sobottanin tercih sebepleri

netter daha ucuzdu ondan aldım başka bir sebebi yok.

geceye bir şarkı bırak

ders çalışmak için motivasyon

beni en çok gaza getiren şeyler genelde katıldığım öğrenci kongrelerinde konuşmacı olarak bulunan meslektaşlarımız oluyor. kimileri öyle bir vizyona sahip ki dinlerken ağzım açık kalıyor. gerçekten bazılarımız çok iyi, çok çok güzel işler başararak geleceğe ışık tutuyor. ınovatif fikirlerle beraber hem branşlarında öncü oluyorlar hem de genç neslin sahip olduğu dar görüşlülüğü ortadan kaldırıp farklı bir pencereden bakmayı öğretiyorlar. bunu yapabilmek için ise sadece kendi uzmanlık alanına değil birkaç alanda iyi ve üstü düzeyde bilgi sahibi olmak, yani multidisipliner çalışmayı ögrenmek gerekiyor.
canım ders çalışmak istemediğinde bunları düşünüyorum ve kendime diyorum ki:
yattığın yerden olmuyor bu ne yazık ki, yürü ve masana otur. bugün ağlamazsan yarın istediklerini başaramazsın.

komite veya sözlü gününün sabahı

hepsinden daha beteri histoloji pratik sınavı gününün sınavıdır. daha tıp fakültesi hayatımda ben bu derse hakimim arkadaş diyen bir babayiğit görmedim. özellikle benim için histoloji pratiği= sayısal loto oynamak

genel cerrahi

hiç hayalimde yokken bu alanda önemli çalışmaları bulunan hekimlerimizi görünce birdenbire beni cezbeden, asistanlığının ağır olduğunu fazlaca duyduğum güzide bölüm.

yazarların takıntıları

kahverenginde olan hiçbir kıyafeti giymem( ayakkabı da dahil)

bilinmeyen bir kadının mektubu

hoş bir zweig kitabıdır. kitabı bitirince yüzünüzde tatlı bir tebessüm oluşur efenim.
  • /
  • 12

kadınların erkeklerden beklentileri

kadınların erkeklerden beklentileri

hayatını beraber geçirmek istediğin insanın da sadece saçına kasına kaşına gözüne falan önem vermezsin. çok saçma, en azından benim için. ben bana ne katabilir diye düşünürüm. birbirimize iyi gelir miyiz diye düşünürüm, sevmek veya hoşlanmak asla yetmiyor; birbirimizi mutlu edebilir miyiz diye düşünürüm. bana yardım edebilir mi yükümü hafifletebilir mi ben ona yardım edebilir miyim? en önemlisi bunlar. gidip arkadaşımın dediği gibi sırf penisine bakarsam sırf beni değil ruhumu da siker, hiç gerek yok

sosyal medya hesabı olmayan genç

yaklaşık 1 yılı aşkındır içerisinde bulunduğum grup; kafa rahat, tavsiye ederim...

edit : erkeğim, tipsizim, fakir ve solcuyum. insanları yakışıklı/tipsiz, zengin/fakir ve sağcı/solcu diye ayrım yapan kıt akıllı erkek müsvettelerinin çenesini yormuşuz.swh

tıbbiyeli itiraf

ıstifa etmek istiyorum ama eve donmek babamdan harclik isteyecek olmak da zoruma gidiyor.

tus calismak istiyorum, ayda 9 nobetim var. gunde en az 200 hasta bakiyorum su siralar. (nobet arkadasim da en az o kadar bakiyor) ertesi gun komple pert vaziyette geciyor. ayda 10 gun ders calismak da yetmiyor.

en az alti ay kirami odeyebilecek kadar birikim yapip birakmak istiyorum. ama ya kazanamazsam diye de korkuyorum.

3. gun asiridan sonra tahammulum kalmiyor. guzel guzel faydasi olmadigini anlatmama ragmen grip olup elleri cebinde acile gelen toraman toraman adamlar ille de serum diye diretince bazen nobetin ortasinda kim bakarsa baksin yeter be deyip basip gidesim geliyor. gidemiyorum.

gecen 10 tane cingene acili dagitmis. ılaclari kirmislar, guvenlige saldirmislar. defleri yerlere atmislar. 70 000 e yakin zarari var hastanenin. ılcenin kocaman(!) amcalari idareye cikip cay icip yaninizdayiz deyip gidiyor. ben nobette degildim o gun ama anlatti arkadaslar. yanlarinda kimse yokmus. zoruma gidiyor.

sevdigim bir suru doktor arkadasim var. ya onlara saldiran olursa diyorum gozlerim doluyor. ya o abiye vurduklarinda basina gelseydi, kanasaydi, entube etmek zorunda olsaydim. kendi nobet arkadasimi ya da.. ya da ayni seyin laciverdi bi yerde calisan baska bir arkadasima bi zarar gelse naparim diye dusundukce gozlerim doluyor.

babama anlattim telefonda. benim babam emekli polis. "polis cagirmamislar mi?" dedi.cagirmislar ama polis de bir sey yapamamis.

alti sene boyumuzdan buyuk kitaplar okuduk. gezmedik tozmadik ders calistik. o bi baltaya sap olamamis adamin bana gelip kulu gibi davranmasi, o toplulugun her gun selam verdigim guvenlikci abiyi darp ettigini dusunmek bogazimi dugumluyor. cok doldum.

ben eskiden insan goren bi bolumde uzmanlik yapayim derdim. simdi patoloji biyokimya vs cok yakin geliyor. sirf insan gormemek icin. radyoloji bile us falan yapmak gerekir diye itici geliyor. kazanamam bu sartlarda hicbirini, o ayri mesele.

her gecen gun meslegimden ve icinde yasadigim toplumdan tiksiniyorum.

biz buraya 14 kisi atandik. ıki kisi kaldik. onceki senelerde de boyle olmus. kimse demiyor bu insanlar neden cekip gidiyor diye.

tıbbiyeli itiraf

bazen her şey çok yanlışmış gibi bazen de bunun olması gerekiyormuş gibi.
"ortada bir takım yanlışlar var ve ben de bunun içindeyim."

ayetler var ayetler

tıbbiyelilerin dünya üzerinde silmek istedikleri duygu

bok gibi hissetme duygusu.kardeşim şu duygu mutlu olamıyosun heyacan duyamasın bu bi geldimi hiç bişeyin anlamı kalmıyor.

şeytan taşlama

gerçekleştirmek için yaklaşık 70 iq'luk canlıların birbirini ezdiği bir çeşit arap eğlencesi.

hayatınıza yön veren sözler

...yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı,
yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin,
hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil,
ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için,
yaşamak yanı ağır bastığından...

hayatınıza yön veren sözler

segui il tuo corso, e lascia dir le genti

(türkçesi : sen kendi yolundan git; bırak diğerleri konuşsunlar)

(bkz:ilahi komedya)

Toplam entry sayısı: 117

çocuklarla diyaloglar

geçtiğimiz yaz minik kuzenimle (yaş 4) aramızda yaşanan sohbet :
-abi bana yoyipop alalım mı ?
- şimdi olmaz ama , az sonra yemek yiycez beyfendi. yemekten sonra düşünelim olmaz mı?
- ama ben şimdi istiyoyum. annem bi şey demez. (sen ne ara gidip de sordun üçkağıtçı)
-hayır olmaz.
-(kollarını birbirine kenetleyip kafasını öne eğerek) ben de seni abim sanmıştım.(üzgün surat ifadesi dudaklar büzüşük.)

e tabi sonra bi öpücük karşılığında bana çilekli yoyipop aldırmıştır evet.

21 nisan 2019 kılıçdaroğluna yapılan saldırı

yine vatan, millet, sakarya, din , konuları çevresinde cahil halkın kışkırtılması ve bu yapılırken "birilerinin" hedef gösterilmesi sonucu gerçekleşen vahim olay.
nedense aklıma madımak olaylarını çağrıştırdı. din odaklı siyaset keşke bir daha dönmemek üzere yeryüzünden silinse.

edit: hulusi akar'ın yaptığı "mesajınızı verdiniz" cümlesi silinmeyeceğinin bir numaralı kanıtıdır.

chernobyl

hbo ve sky'ın ortak yapımı olan 5 bölümlük minidizi.
son bölümü 3 haziran 2019'da yayınlanacak olup imdb listesinde 1.sıraya yükselme başarısı göstermiştir. isminden de anlaşılacağı üzere çernobil faciasının olay anı ve sonrasını ele alan dizi zaten konusuyla 10-0 önde başlıyor, aynı zamanda olayı aktarırken herhangi bir karakter üzerine yoğunlaşmadan hikaye merkezli bir anlatımı gerçekleştirebilmişler. ayrıca dizideki makyajlar bana göre kusursuz bir şekilde yapılmış. hele ki ağır radyasyon yiyen işçilerin son halleri yürek burkuyor ve çektikleri acılar seyirciye aynen geçiyor. zaman zaman arka plandan gelen dozimetrenin cızırtı sesi ve her an bir sorun çıkacakmış hissiyatı ekran başında izleyiciyi oldukça geriyor.
kisacası bu diziyi izlemediyseniz ya da çevrenizde izlemeyen varsa zorla izleyin, izlettirin.

insanı hayattan soğutan şeyler

biyokimya hocamız bir gün ders bitince demişti ki:
"bazen hiçbir sebep yokken yataktan uyandığımızda kendimizi kötü hissederiz, bunun en büyük nedeni geçmişle bitmek bilmeyen hesaplaşma ve gelecek kaygısıdır." sanırım en büyük sıkıntımız gerçekten bu.

kışı güzel kılan detaylar

bot giydikten sonra gelen özgüven...

uzak durulması gerekenler

herhangi bir vizyona sahip olmayan, özellikle sohbetleri futbol,seks,evlilik, manita, ya abi nası bitcek bu 6 yıl gibi konular etrafında şekilleniyorsa uzak durmayı geçtim, aynı havayı bile mümkün olduğunca solumayın. ınsanı köreltirler.

21 nisan 2019 kılıçdaroğluna yapılan saldırı

yine vatan, millet, sakarya, din , konuları çevresinde cahil halkın kışkırtılması ve bu yapılırken "birilerinin" hedef gösterilmesi sonucu gerçekleşen vahim olay.
nedense aklıma madımak olaylarını çağrıştırdı. din odaklı siyaset keşke bir daha dönmemek üzere yeryüzünden silinse.

edit: hulusi akar'ın yaptığı "mesajınızı verdiniz" cümlesi silinmeyeceğinin bir numaralı kanıtıdır.

insanı hayattan soğutan şeyler

biyokimya hocamız bir gün ders bitince demişti ki:
"bazen hiçbir sebep yokken yataktan uyandığımızda kendimizi kötü hissederiz, bunun en büyük nedeni geçmişle bitmek bilmeyen hesaplaşma ve gelecek kaygısıdır." sanırım en büyük sıkıntımız gerçekten bu.

ders çalışırken verilen ara

ya kanka yelkovan tam 12'ye gelsin valla başlıyorum.

tıp fakültesinde yaşanılan ilk hayal kırıklığı

kazanmadan önce gayet elit bir topluluk içinde olacağımı ve kitap, sinema, tiyatro, arada hoş bir geyik muhabbet tarzı sohbet edeceğimizi hayal ederken düştüğüm toplulukta futbol ve nargilenin baş gündem maddeleri olması beni yaralamıştı. 2.haftadan itibaren ben de vizyonsuzlaşıp hakemlere laf etmeye başladım. (turu stori)

şişirilmiş bir balon olan şeyler

türbanından saç fışkırtan kızlar

önemli olanın giyinme tarzı değil zihniyet olduğunu anladığımızda belki bu örtünme örtünmeme saçmalığını aşabiliriz.

srpski film

pornografik film sektörüne olan bakış açımı kökünden kazıyarak değiştiren tiksinç yapım. akıl almaz boyutlarda her türlü cinsel sapkınlığın(pedofili+nekrofili de dahil) gösterildiği, çok uçuk sahnelere sahip filmimsi.

killa hakan

"saygıya saygıyla karşılık verirsen saygı olur vermessen bu olur."
"alayınıza boru" gibi özlü sözlere sahip ünlü düşünür.

uzak durulması gerekenler

herhangi bir vizyona sahip olmayan, özellikle sohbetleri futbol,seks,evlilik, manita, ya abi nası bitcek bu 6 yıl gibi konular etrafında şekilleniyorsa uzak durmayı geçtim, aynı havayı bile mümkün olduğunca solumayın. ınsanı köreltirler.

içerik kuralları - iletişim