plexus

Durum: 433 - 0 - 0 - 0 - 10.12.2018 11:32

Puan: 5331 -

4 yıl önce kayıt oldu. birinci nesil yazar.

cerrah...
  • /
  • 44

nöroloğa 1.5 milyon tl tazminat cezası verilmesi

pamukovada yaşanan hızlandırılmış tren kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine, vefat eden kişi başına tcdd'nin 30.000 tl tazminata mahkum edilmesinin ardından trajik bir karar. can kaybına 30.000, kanser tanısının 1 ay gecikmesine 1.500.000 tl...

ilgili haber linki:

https://www.haberturk.com/sakarya-haberleri/65184475-37-kisinin-hayatini-kaybettigi-pamukova-tren-kazasinda-kararaym-tazminata-mahkum-etti

bedelli askerlik yaparken şehit olmak

henüz haberlere düşmedi ama sosyal medya ve watsap gruplarına göre maalesef bir saat önce gerçekleşmiş olan olay. allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

tıbbiyelilerin en güzel hobileri

babayla barışmak

babamla tartışmak başlığının üzerinden 24 saat geçmeden açılmış olması kamistornavida adına sevinmemizi sağlamış olan başlıktır.
"yaşarlarken anne babanızı sevin ve sevdiğinizi gösterin. günün birinde toprağı öpmek çok daha ağırınıza gidecektir. "
edit: ah şu alıntıladığım cümledeki öğüdü kendim uygulayabilsem

onların doları varsa bizim de allah'ımız var

bir siyasetçi tarafından çaresizce miting meydanında sarfedilmiş söz. maalesef yine bir ateist zırvasına kurban gitmiştir.

idam isteriz

başlangıçta iyi niyetle dile getirilmiş taleptir. ancak bu ülkede son iki yılda ağır ceza hakimlerinin yarısı terör örgütü üyeliğinden içeri alındı kendinize gelin dedirtmiştir.

kalitesiz olduğu halde kaliteli sanılan markalar

karaca. bir kaç kez pantolon aldım çoğu tek yıkamalıktı.

isviçre'de piz segnas dağına düşen uçak

turistik gezinti yapmakta olan 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan üzücü kazadır. uçak 1939 yapım ju-52 modelmiş. merak edip uçağın resmine baktığımda düştüğüne çok da şaşırmamak lazım diye içimden geçirmedim desem yalan olur. nasıl güvenip de o uçağa bindiler anlamak zor.

uçak kabaca buna benziyor.

5 ağustos 2018 galatasaray akhisar süper kupa maçı

normal süresi 1-1 biten, akhisarın penaltılar sonucu süper kupayı aldığı maçtır. geçen yıl olduğu gibi "büyükleştirilmemiş" bir anadolu takımının kupayı almasından son derece mutluyum. umarım akhisar'a galatasarayın kaybettiği kupanın ve federasyonun kaybettiği yayın gelirlerinin bedelini ödetmezler. neyse.
maça gelecek olursak, akhisar genel olarak kontrollüydü. öncelikle gol yemeyip, fırsat bulunca da atmaya oynadılar ve bence başarılı da oldular. seleznyov iyiydi. gomis beklenenin altındaydı. maçın hemen öncesinde çıkan para dedikodularının ardından 5. penaltıyı kaçırması ve o penaltı sonucu kupanın kaybedilmesi, zaten tutuk oynadığı maçtan sonra gomisi hedef tahtasına koydu. maaş mevzusu sevimsiz duruyor ama çok da şeyetmemek lazım adam sonuçta profesyonel, haliyle para için futbol oynuyor.
hem alttan ısıtma hem üstten radyan ısıtıcılar filan o kadar bakıma rağmen zemin niye öyleydi anlamadım. umarım lig başlayana kadar düzelir.
son olarak akhisarı tebrik ediyorum. sonuna kadar hakettiler...

trt çocuk’ta eşeğe tecavüz sahnesi

biraz da izleyenin niyetine göre yorumlanabilecek sahne. sokakta sevimli bir kız çocuğu görsek başını okşamaya korkar olduk. annesi bir çığlık atsa ayvayı yedin..
  • /
  • 44

abd'den vize başvurularının süresiz askıya alınması

sünepe gibi kınamaktansa daha doğru bulduğum hamledir.

sahte rakı şakası

yıllar önce çaycı hüseyine yapılan efsane şaka. sona doğru gülmekten karnınıza ağrılar girebilir.


Toplam entry sayısı: 433

tıbbiyelilerin en güzel hobileri

nöroloğa 1.5 milyon tl tazminat cezası verilmesi

pamukovada yaşanan hızlandırılmış tren kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine, vefat eden kişi başına tcdd'nin 30.000 tl tazminata mahkum edilmesinin ardından trajik bir karar. can kaybına 30.000, kanser tanısının 1 ay gecikmesine 1.500.000 tl...

ilgili haber linki:

https://www.haberturk.com/sakarya-haberleri/65184475-37-kisinin-hayatini-kaybettigi-pamukova-tren-kazasinda-kararaym-tazminata-mahkum-etti

kan gazı

bu hasta senden kıdemli muhabbeti

hasta yanında söylenmemelidir. hasta şahsın bilmem kaç gün hastanede yatmış olmayı marifet zannetmesine daha kötüsü kıdemsiz arkadaşlara karşı ben senden iyi bilirim havalarına girmesine neden olabilir. hasta yakınlarını şımartacak söylemlerden kaçınalım

evleneceği kızda bekaret arayan erkek

mevzunun "kendisi her naneyi yiyip evleneceği zaman bakir kız isteyen erkeği eleştirmek"ten başlayıp, yanlış yollara saparak " isteyen istediğiyle yatsın kalksın sonra da evlensin, hem bekaretin ne önemi var ki? ilişki için evlilik şart değil" gibi bir yanlışa vardığı başlık. bu hızla giderse "hatta evliyken bile aynı hızda devam edebilir" noktasına ulaşır mı bilmem. muhtemelen bu noktayı çoğumuzun midesi kaldırmaz. ama sonuç olarak bakirliği kadınlara mahsus gibi düşünüp namusu bacak arasından ibaret saymak ne kadar yanlışsa evlilid dışı ilişkiyi normalleştirip aile kavramını hiçe saymak da yanlıştır.

sözlüde verilen efsane cevaplar

plastik cerrahi sozlüsüne stajyer yuzunde pansumanla gelir.
hoca: hayırdır doktor bey yüzüne ne oldu?
stajyer: dermabrazyon yaptirdim hocam
h: nerde yaptirdin?
s: numunede hocam
h: gelseydin biz yapardik
s: orda daha iyi yapiyorlar...

not: inanılması güç ama stajyer bu sınavda plastik cerrahiyi gecmiştir.

bu hasta senden kıdemli muhabbeti

hasta yanında söylenmemelidir. hasta şahsın bilmem kaç gün hastanede yatmış olmayı marifet zannetmesine daha kötüsü kıdemsiz arkadaşlara karşı ben senden iyi bilirim havalarına girmesine neden olabilir. hasta yakınlarını şımartacak söylemlerden kaçınalım

yaran entryler

zaman değişmiş olabilir, teknoloji, bilimsel keşifler, toplumun sosyal yapısı, modern dünyanın inanç sistemi, bireylerin yaşam tarzı vs.....herşey değişmiş olabilir. bazılarına bilim ve din birbirini yalanlayan iki zıt kutup gibi gelebilir. ilahi dine inanç bağnazca görülüp ateizm popularize edilmeye çalışılabilir. milliyetçilik, dindarlık, iyi niyetlilik modası geçmiş taşralı adetleri gibi görülebilir. hiçbirisi bir gün inanan inanmayan herkesin mahşer meydanında toplanıp allah'ın huzurunda hesap vereceği gerçeğini değiştirmez. sen gözlerini kapatsan da güneş yok olmuyor.

küçük bir ayrıntı: arkadaş çevremde, mesleki çevremde, hasta yakınları ve hastalar arasında çok ateist gördüm. ama premedikasyon öncesi masada veya ameliyathane koridorunda bekleyenler arasında nedense hiç ateist görmedim.

ders çalışmayıp bu durumdan rahatsız olmamak

yumurtanın henüz linea dentataya kadar inmemiş olmasından kaynaklanır.

edit: imla

saniyelik salaklıklar

ne zaman açılacak diye merak ederken karşıma çıkan başlık. bisikletle giderken arkama bakmak için döndüğümde direksiyonu da çevirdiğimi farketmemem. döner dönmez yön tabelasını karşımda görüp büyük bir tangırtı sonrası yere yapışmam. yol kenarındaki esnafın kahkahaları. vicdansız herifler

intörnün görevleri

ameliyattayken terimi silmek

çalan telefonuma cevap vermek

hastalara onam imzalatmak

hemşire bankosuna uzaksam gerekli istem kaģitlarini getir götür isleri yapmak

progres yazmak

nöbette yoğun bakımda beklemek

edit: bu kadar ciddiye alınacağını bilsem daha da uzatırdım. *

tıp fakültesinin en zor dersi

tıbbi istatistik. birçok öğrencinin kolon yaptığı ve baraj yemeyi baştan kabullendiği derstir kendisi.

recep tayyip erdoğan

türkiye'nin son yıllarda özellikle orta doğuda etkin olarak rol almasının, suriyede oluşturulmuş olan kaos ortamının toparlanıp yeniden düzene sokulması amacıyla savaşa dahil oluşumuzun, tarih boyunca savaşmadığımız zamanlarda bile birbirimizi düşman olarak gördüğümüz rusya ile müttefik konumda hareket edişimizin en büyük mimarlarından biri. 12. cumhurbaşkanı. avrupa birliği "müzakereleri askıya alabilme ihtimalimizi gündeme...." filan dediğinde "siz bilirsiniz çok da önemli değil girmeyiz biz de" gibi tepki verebilen ilk cumhurbaşlanıdır. her ne kadar bizin aydın takımının bir kısmı beğenmese de davos çkışı hala ortadoğuda efsane gibi hatırlanır. bunun yanında cumhurbaşkanının cep telefonu ekranından yaptığı çağrıdan sonra yarım saat geçmeden milyonlarca ferdi ile silahların tankların önüne atlayan milletin cumhurbaşkanıdır.

not: @kendiisteğimleyazdım entyi yeni farkettim. o nasıl zamanlama öyle. haberler açık değil miydi?

su şişesinin kapağını açamayan kız

malign asistan

intern canlı türünün sevmediği asistan.
lafa böyle girince eksiler yağacak biraz ama asistan da internin modifikasyona uğramış halidir sonuçta. ama malign kime göre? tanımlamayı iyi yapmak lazım. aşağılama adam yerine koymama hakaret filan tabii yanlış şeyler; ama arkadaş "ben internüm, ben geçiciyim, bu benim görevim değil, bıdı bıdı" deyip elinin yarısıyla iş yaparsa, hiç bir şeyi sahiplenmezse, özetle "şuursuz intern" olma yönünde çaba gösterirse., beni de karşısında malign bir asistan olarak bulur. sonuçta belirlenen süre boyunca sen bu kliniğin çalışanısın. internim deyip kendini soyutlayamazsın.
yoğun bakımda arrest olan hastaya herkes kan ter içinde cpr yaparken bankoya tus kitabına kafayı gömüp ben nöbetçi değilim abi diyen interne malign davranırım kusura bakmasın.

içerik kuralları - iletişim