uykuda artı otuzu uyumak

son günlerde aslında miskinliğimden yaptığım ama baya dinlendirici olduğunu farkettiğim olay. şöyle ki uyku fizyolojisinde uykunun 90dklık sikluslarla olduğunu ve 90ın katlarını uyumanın oldukça dinlendirici olduğunu okumuştum. ayrıca farklı kaynaklarda ünlü bilim adamlarının 30un katlarını uyuduğunu okumuştum. mesela tesla 4x30dan günde toplam 2 saat uyuyormuş. einstein aynı şekilde 30dk uyumak için koltuğa oturup eline ağır bir cisim alıyormuş, 30dk sonunda derin uykuya girmek üzereyken cisim yere düşünce çıkan sesten uyanıp çalışmaya devam etmektetmiş. ben de 6.15te uyanıp tekrar uyuyorum. genelde ilk uyandığımda gözlerimi açamayacak düzeyde olmama rağmen 6.45teki ikinci uyanışımda baya çivi gibi oluyorum.
her şey rem uykusundan çıkmakla alakalı herkeste 30 dk olmayabilir
7-7.03-7.05 olmak uzere 3 alarmin pesine 7.30da kalkiyorum. aman allahim. kalkiyorum mu demistim, siz onu kalkmaya calisiyorum olarak duzeltin en iyisi
nasıl geçtiği anlaşılmayacak erteleme durumu. okula işe geç kalmaktan başka bir işe yaradığı görülmemiştir.
hayatımda sadece bir kez yapabildiğim durum..
onda da vodkayı resmen şişeyle vurduktan sonra bir miktar vodkanın aspire edilmesi sonucu viral pnömoni olmuştum. ateşim 39 lardaydı.. kim bilir viral bir pnömoni de değildi..

neyse.. pazartesi akşam uyuduktan sonra çarşamba sabah uyandım... okula falan geç kaldım diye yataktan fırladım ama hayatımda o salı gününün olmadığını okula gittikten sonra öğrendim..
stajda bir gün yok yazılmıştım. staj sonuna planlıyordum o günü..

içerik kuralları - iletişim