intörnlüğümün ilk nöbetlerinden birindeydim bu nalet ilk kez başıma geldi. tabiki oturup acilde macilde hasta bakmıyordum ruyamda bildiğiniz intörnlük işleri var mı diye ortalıkta dolaşıyordum...
barkodlu bilgisayarlı işleri pek bilmiyorum, sürekli insanlar şöyle bunlar böyle diye bir şeyler anlatan tripli bir asistana denk geldim bütün akşam suratını çektim kendisinin ve bir sürü hasta yattı. o akşam benim için travmatikti. ilk kez o gece rüyamda da intörndüm yok mu hasta diye dolaşıyordum serviste(*) sonra fark ettim ki intörnlükte kimseyi takmayacaksın. mesafeni koy, bilmiyorsan bilene sor, şikayet etmek bir şey değiştirmeyecegi için şikayet etme ortalıkta dolaşma işini bir an önce bitir evine git otur tusuna çalış. Zaten her yer korona kaynıyor. profesyonellik önemli(*)
tanım: başınıza gelsin istemediğim bir çeşit kötü rüya. iyi olanı da çıkabilir bilemiyorum.
Gecen gordum yine etraftan birileri surekli hizli olmam icin sikistirip duruyor. Bi yandan ben neden tek kisi nobet tutuyorum ya diye dusunup bi yandan da koridorda pandemi alanina kosarken "ya bu adam olasi vaka, nasil hizli gondereyim? Bunun kani var bt si var anca hizli hizli diyosunuz, biktim yeter ya" diye soyleniyordum.

Pandemiden once de "sizin ne sikayetiniz var?!!" Derken kendi sesime uyandigim cok olmustur.
nöbet çıkışısınızdır, bi güzel uyurum sonra da bütün gün yatakta haylazlık ederim düşüncesiyle eve gelmişsinizdir. duş ve kahvaltıdan sonra kendinizi yatağa bırakırsınız. yaklaşık 30-40 dk geçmiştir kii o da ne?! ayşe teyzenin d dimer 2000, mehmet amcanın ekgde inferior mı, şimdi de iş kazası geldi, adli rapor yazmak lazım. Offffffffff!!! ********* böyle işi!!!! Bari uykumda rahat bırakın be kardeşim!!!!!
(bkz:some pratisyen problems)
İlk 3 ay ayda 15 nöbet tuttuğum vakitler yaşadığım olay..
Hey gidi, rüyasında vizit atan vardı evdeki odalarda bizim ekipte.
Mutfak po 2. gününde femur boyun kırığı, parsiyel protez, dahaca mobilize olmadı, hemoglobini 9.8 , operasyondan sonra bir ünite es verilmiş. Taburculuk için nefroyu bekliyoruz.