uzun entry

uzun entry; bilen için köle, bilmeyen için efendidir. ben entrylerimi uzun yazmayı severim. önce düşüncemi anlatırım, detaylı bir şekilde. sonra örneklendirerek okuyucunun duyusal hafızasına dokunurum. kendisine daha yakın bir karakteri hikayenin içine katar okur böylece. sonra konuyla ilgili link, görsel filan veririm. böylece karşıdaki daha detaylı bilgiye erişebilir yazdığımla ilgili. en son da alternatif düşünceleri saygı çerçevesinde eleştirir, yine örnekler ve mümkünse mizah ile okurun kafasındaki kıvılcımları harlamasını sağlamaya çalışırım.

uzun entry candır, gerisi heyecandır. swh
telefon veya pc ekranından uzun yazılar okumak kolay değil. paragraflar arasına iki satır boşluk bırakmak işe yarıyor gibi. çok yazan insanın anlatmak istediği çok şey vardır. destekliyorum.
uzun entry yazan kişi ciddi manada zamanını harcamıştır kendisini anlatabilmek için. belki bizim okurken harcadığımız süreden çok daha fazlasını. sırf bundan dolayı saygı duyup elimden geldiğince okumaya çalışırım. siz yazmaya devam edin okuyanlar vardır eminim. (ebkz: #45367)
ucu kimseye dokunmadığı sürece problem yok.
zaman ve emek isteyen girdi.
hep yazmak istiyorum ama sonra bi gülme geliyor (:
yazmaya üşeniyorum ya cidden. yazanların eline sağlık kolay değil.
yazarım bi ara uzun uzun
marifet entrynin uzun veya kısa yazılması değil bence.
ben bu platformda hem uzun yazıp hem de akıcı, insanı okumaya teşvik eden bir yazı görmedim -bir iki entry hariç- o yüzden kendinizi uzun yazacağım diye paralamayın derim.
onun yerine kendinizi ifade edebileceğiniz daha uygun kelimeleri seçmeye vakit ayırın.
arada yeri gelir de uzun ve güzel bir yazı yazarsanız da okumak herkese zevk verir herhalde.
bilgi içeren ve kafa ütüleyen olmak üzere ikiye ayrılır. birincisi baş tacı, ikincinin hiç şansı yok. (bkz:sabrımız kalmamıştır)
yazabilmenin her babayiğidin harcı olmadığı sözlük girisi.

zannımca iki tür entry’i sözlüğe kazandırmak zordur:

birincisi; üzerine hiç konuşulmamış bir konuda yeni bir başlık açmak. bu konuda detaylı ve kapsamlı bir bilgi birikimi gerektirir.

ikincisi, herhangi bir konuda uzun entry girmek.
bu da yalnızca bilgi birikimi değil iyi bir yazma becerisi gerektirir.

bonus: telefondan girilen her entry “zor entry” kapsamında değerlendirilir. hele hele 4 inç bir ios cihazla girilen entryler.

içerik kuralları - iletişim