kendilerinin yiyip yememeleri umurumda olmamakla beraber benim hayatıma müdahale etmeye çalışmaları beni çileden çıkartmaktadır. çeşitli söylemlerle başınızı ağrıtırlar. doğanın kuralı bu. aslan zebra yerken nasıl karnını doyuruyorsa ben de inek, kuzu yiyerek karnımı doyururum. kimseyi de alakadar etmez. süt içmeye ve yumurta yemeye karşı versiyonları da vardır. onlara diyecek söz bulamıyorum.şöyle dangalaklar da mevcuttur dünyada;http://www.haberturk.com/dunya/haber/1265461-vegan-ciftten-bebeginin-velayeti-alindi
Vegan değilim. Hatta karşıyımswh. Ama bunu ilgi için değil teşvik için yaptıklarını düşünüyorum. Veganlığın temel felsefesi "canlılara ve doğaya zarar verme" bu durumda sadece kendi verdikleri zararı değil başkasınınkini de umursarlar. Bunu seçmesinin nedenlerini anlatmak için kafanızda bir soru işareti oluşturmak için belirtiyor olabilir. Olmayadabilir. Fazla optimistik oldu sanırım. Tabi önermem Ideal-aklı başında veganlar için geçerli diye not düşelim.
deyim yerindeyse ipe un serenlerdir efenim. onların bunu uygulaması ve çevresindekileri uyarmasıyla kaç kişi bu görüşü dinleyip benimseyecek? onu da geçtim dünyada et tüketimi 1 yılda % kaç azalacak, kaç azalabilir ki, azalırsa tabi?
Aptal yazar beyanıdır.İnsanların doğaya zarar vermemek gibi bir ilkesi veya bir fikri varsa,bu fikri yaymak için çabalamaları cool görünmek için değildir. İnsanlar size cool görünüyor ve siz de kendinizi aşağılık kompleksi içinde hissediyorsunuz diye o insanlar şov yapıyor olmuyor. Diyeceğim o ki, o insanlar cool olmak için vegan olmuyorlar, vegan oldukları için sana cool görünüyorlar ve sen de kendini ezik hissedip buraya başlık açıyorsun. Ben bir vegan değilim.Ama kafanızdaki kalıpları kırmak istiyorum. Tipik olarak kafanızda böyle bir imaj oluşmuş:Tipik olarak,

Ateist-solcu-marksist-komunist-vegan-feminist insan.bunlar böyle paket program değil, her solcu ateist degil,her ateist komunist degil,her komunist vegan değil,her vegan feminist değil.Ama bu pakette dogru bir nokta var her komunist,her solcu,her vegan,her feminist,her ateist birer insan. Ama böyle bir paket düşünce yaratıp buna sağdan soldan saldıranlar insan değil.
İnekmatur malesef çok dangalaksın. Et yemeyen dallamaların nesini cool görecekmişim? Onlar ve ya sen kimsin ki aşağılık kompleksi içinde hissedecekmişim.Edit : demin kaale alıp yazının tamamını okumamıştım da şimdi bi okuyayım dedim, dangalak değilsin double dangalaksın. Klasik tatlısu solcusu zekasıyla ve çift haneli iq ile gayet niteliksiz boş bir entry girmişsin.
mide varya çok zararsız bir organ. isteyen istediği siparişi versin, marketten istediğini alsın, istediğini yesin.

insan yedikleriyle var olmuyor. Zavallı yiyecekler üzerinden boş edebiyat yapmaya gerek yok.veganlar `b12` almayı unutmasınlar yeter.

Eğer biri et yemenin doğaya zarar verdiğini anlatırsa onlara bitkilerin de canlı olduğunu hatırlatırım o kadar.(bkz:herkesin yediğine kimse karışamaz)
Çelimsiz erkeklerin ve çirkin kadınların farklı bir şekilde popüler olma çabalarını yansıtmak istemelerinden dolayı heryerde söyledikleri ajitasyon yaptıkları konudur veganlık.

Bu kuzu bu inek hala hayattaydı siz olmasanız derler zaten hayvanlar biz yiyelim diye var insan için yaratılmış onlar.
az önce instagram biosuna yazanı gördüm. bunun bi üstü alnına yazmak sanırım. saygı duymaya çalışıyorum