veli toplantısı

öğrencilerin gözünden;okullarda öğrencinin anne, babaya şikayet edildiği toplantıdır.öğretmenlerin gözünden ise;öğretmenlerin çevrelerini genişletecekleri, değişik meslek gruplarından tanıdık elde edebilecekleri ve günü gelince kendilerine yararı dokunacak aktivitedir.
lise 1 dekini hiç unutmadığım toplantı. muhalifliğim o yaşta başlamıştı. derslerde itiraz eden, konuşan, göze batan bir öğrenci profili çiziyordum. veli toplantısı yapıldığı gün babamın dönüşünü korkuyla bekledim. beni şikayet edeceklerini düşünüyordum. bana muhalif diye lakap takmış olan edebiyat öğretmenimin benden ne kadar övgüyle bahsettiğini duyunca şaşkınlık ve sevinç hissettim. "habbarul derste girişken, cesur, düşüncesini ifade etmekten çekinmiyor, böyle devam etsin" hayatımda duyup duyabileceğim en güzel iltifattı benim için. lisede hiç onur belgesi almadım ama beni onurlandıran bu olay bana yetti.

sonradan öğrendim, doğruları savunmak çoğunluğun hoşuna gitmez ama kıymetini bilenler hep olacaktır. ben de bu ilkeyle yoluma devam ediyorum.

içerik kuralları - iletişim