ilkokul ve lisedeki beden eğitimi derslerinden aforoz edilmeye neden olabilecek dokuz kusurlu hareketten biridir.diğerleri sırayla:eşofman getirmemek.

aldığın topu geri vermemek.

aldığın topu kaybetmek.

mıntıka temizliğine katılmamak.diye devam eder..
Posttravmatik bir tümör oluşumu geldi aklıma şişer de şişer. Patates yumrusu da geldi. Neyse hayatla bağlantım devam ediyor. Çok sukur.
kusurlu harekettir. nedeni ise o kıymetli mavili, sarılı, beyazlı voleybol topuna zarar gelmesidir. bir diğer kusurlu hareket ise sağlık topuna ayakla vurmaktır. nedeni ise kıymetli ayağınıza zarar gelmesidir. ne anlamsız bir şeydi o sağlık topu...
Bizim mahallede oynarken normalde bir dokunuş bir hak olarak sayılırdı ve top sizin sahanıza geçtiğinde üç dokunuş hakkınız vardı fakat sizin takımınızdan biri topu ayak ile kontrol etmiş işte iki dokunuş sayılırdı ve takımca bir dokunuş hakkınız kalmış olurdu.
Zamanla topun yumurtalaşmasına sebep olur sonra onun üstüne oturursunuz bir miktar eski haline geri döner
Daire olup paslaşarak(elle) oynarken ayağa doğru gelmesiyle oyunun devamı için vurulur. Gelgelelim olayımıza 12. Sınıf öğrencileriyiz ders boş tabisi spor salonuna gidilir daire olunur herzamanki gibi oynanmaya başlanır oyun,

sonra topun ayağıma doğru gelmesi

vurmam

karşımdaki çocuğun şeysine gitmesi

Erkeklerin toplaşıp durum değerlendirmesi yapması

Sonra bana dönüp sorun yok situs (gülüşmeler)

~kapanış~
Deli gibi futbol sevenlerin futbol topu patlayınca maçı bitirmemek adına çözümü ellerine geçirdikleri voleybol topuyla devam ettirdikleri zaman gerçekleşen durum (*).