Tıbbiyeli Radyo Yayında!

voleybol topuna ayakla vurmak

topta anevrizma rüptürü ile sonuçlanan elim olay.
deli gibi futbol sevenlerin futbol topu patlayınca maçı bitirmemek adına çözümü ellerine geçirdikleri voleybol topuyla devam ettirdikleri zaman gerçekleşen durum *.
klasik beden dersi bahçe düzenini anlatarak başlayalım. bir potada basketbol maçı yapılır. diğer tarafta büyük bir çoğunluk futbol oynar. ortada ve birkaç köşede voleybol oynanır. bazı idealist arkadaşlar da badminton falan oynar sahanın dış kenarlarında. o voleybol topu futbol oynayanların olduğu bölgeye gelir ve topu atmaları istenir. bu noktada futbolcu arkadaşın dikkat etmesi gereken husus bellidir. topun yanına gidilir. çaktırmadan kafa kaldırılır ve beden hocasının orada olup olmadığı derinlemesine kontrol edilir. sonra iyice gerildikten sonra topa var gücüyle vurulur. bazen (hep tam vururken olur) hoca bakıverir. "oğlum yumurtası çıkıyor, ayak yok!!" diye bağırır. bahsi geçen hocadaki inanılmaz mantık hatası tarafımca gözlemlenmiştir: voleybol oynayan, gelen topa vuran çocuklara kızılmaz; sadece diğer branşlarda olup vuranlara kızılır.??
ilköğretim ve lise zamanları, teneffüslerde voleybol oynayan kızların toplarına mütamadiyen vurup onları okulun çatısı, arkası ve dahi okul bahçesi dışına göndererek gerçekleştirdiğim aktivite.

kimse kalkıp bir şey diyemedi ama tahminim sağlam küfür yedim o dönemler.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim