whiplash

gaza getirici, caz sevdirici, bol kanlı ve müzikli keyifli film. caza ilgisi kayınçodan hallice olan bana, bu film düzenli olarak caravan dinletmiştir.
arif v 216'da gönderme yapılmış filmlerden biridir. duyumlara göre bu göndermeyi anlayan erkekler sap girdikleri salondan çift olarak çıkıyormuş*
trafik kazalarında çok görülen bir durumdur. kamçı darbesi
bir müzik filmi gibi değerlendirmez, hollywood yapımı olarak izlerseniz keyif alabileceğiniz bir film. ancak müzisyenseniz ve hatta davulcuysanız filmde miles teller'ın yaptığı pek çok şey en az avatar'daki dünya kadar ütopik maalesef: parmakların kanaması, bir gecesini baştan sona ayırarak double time swingi halletmesi - oha!-, vs.
damien chazelle'in yönetmenliğini yaptığı 2014 yılı kaliteli film. insanı gaza getiren filmlerden.
whiplash injury (kamçı yaralanması): sabit duran gövde üzerinde boynun aniden önce arkaya hiperektensiyon, ardından öne hiperfleksiyon hareketi yapmasıyla birlikte boyundaki kas, sinir, tendon ve diğer yumuşak dokuların hasara uğraması olayı. hasarın şiddetine göre boyun kol ağrısından bitkisel hayat veya ani ölüme kadar değişebilen kliniği vardır.
 spoiler!
ileri vakalarda medulla spinalisin servikal bölümünde diffüz aksonal hasara (gerilmeye bağlı akson kopması) sebep olabilir. (bkz:tus)

sıklıkla arabada koltuk başlığının kafa hizasına gelecek şekilde ayarlanmadığı durumda, arkadan hızla çarpma şeklinde meydana gelen kazalarda görülür.
kamçı hareketinin görülebildiği diğer bir durum sarsılmış bebek sendromudur.

bir film izleyiciyi içinde korku, gizem, korkunçlu kız, manyak deli katil öğeleri olmadan nasıl gerim gerim gererin göstergesi.

içerik kuralları - iletişim