yağmurlu hava

teras ortamında, klasik müzik eşliğinde ve ılık bir içecekle dünyanın yaşanılabilir olduğuna inandıran hava.
az önce başlık sahibi yazarın tavsiyesine uyup, elimde bir tabak makarnayla balkona çıkıp biraz jazz dinleyeyim derken, yine kendimi fazla kaptırıp oturduğum yerden salınma hareketleriyle hafifçe dans etmeye başlamışken karşı balkondaki adamın tuhaf tuhaf baktığını görünce rezil olduğumu fark etmeme neden olan başlıktır. ama pişman değilim, yine olsa yine yaparım.*
zaman dilimine bağlı olarak psikolojiyi etkileyen durumdur.

yaz yağmurları gel geç gönüllü bir dost gibidir. bütün coşkusuyla inerler yere ancak daha orada olduğuna alışamadan kaybolur ve bir daha kendilerini uzun zaman göstermezler. onların bu huyunu bildiğiniz için gündelik hayatınızın planında bir değişiklik yapmanıza da gerek olmaz. bir yere girip beş dk beklersiniz.

sonbahar yağmurları toprak kokusuyla karışırlar, hafif serin ve tertemiz havanın etkisinde gerçek manada huzur verirler. yapılacak şey çamurlara aldırış etmeden güzel bir yürüyüştür.

kışın yağan yağmurlar soğukları da beraberinde getirirler. ortama bakarlar, biz önden geldik asıl büyük abiler gelecek mesajı verirler. en güzel yağmurlar bence bunlardır. soğuk rüzgarla savrulup, elektrik direkleriyle dans etmeleri en güzel şovlardandır. karın geleceğinin umudunu veren elçilerdir adeta. onları görürseniz saygınızı evden bu şovlarını seyrederek gösterebilirsiniz.

ilkbahar yağmurları çiftçilerin yüzünü güldürüyordur belki ama biz de çiftçi değiliz değil mi?

içerik kuralları - iletişim