yazarların aldığı en düşük not

  • /
  • 11
anatomi zilli sinavdan 10 almistim, 100 ustunden. kapida calisip her bolgeden bir kas ezberlemistim, 2si calistigim yerden cikmis demek. hey gidi gunler.
lise 1 de matematik yazılısından 42 almıştım. babamın yanına gidip ağlamıştım. o da bana hayatımın sonuna kadar unutmayacağım şu sözleri demişti “ bak şu dağlara , hepsi düz mü ya da hepsi yukarı doğru mu çıkıyor? hayır. işte hayat da böyledir. bazen düşük not alırsın ama sonra en yüksek notu alırsın. ama hiç bir şey senden önemli veya daha değerli değil, bunu unutma.” sonrasında gelen göz yaşlarım ise üzüntüden değil mutluluktandı.
(bkz:mutluluktan ağlamak)
hayatımda aldığım en düşük not sıfırdı. üzücü olan bu notu ilköğretim ikinci sınıfta, birinci sınıfa dair ön yoklama yazılısında almış olmam. bir de eve götürüp imzalattım o kağıdı, rezillik.

ertesi sene ön yoklama sınavından 100 aldım. *
farmanın finalinden 30 mu 40 mı ne almıştım.

ama biliydim.böyle olacağını çünkü okuyordum ama anlamıyordum. büte girdim, sonucu gelene kadar "hayatımın sonuna kadar farmadan geçemeyeceğim." diye düşünmüştüm. kendilerinden hala hoşlanmam.
dönem 3 kardiyo komitesinden 41 almıştım..
narkotik bağımlısıydım.
2 hafta boyunca dopamin reseptörlerimin geri yenilenmesini beklemek üzere uyumuştum..
şimdi mi.. köpekler gibi çalışmam gerek sınıfı geçebilmek için.
ama bak buradayım hala /:
mühendislik okuyan insanlar düşük not almaya alışıktır hatta mahkumdur.
bi keresinde 05 almıştım ve 'bu notu almayı nasıl başardım acaba?' diye düşünürken , ertesi gün başka bir sınavdan da 01 almıştım.

her şeye rağmen hayat güzel.
sınıftan yakın bir arkadaşımla lahmacun yerken ağlamama sebep olan not.

dönem 2'de bir vizeden 25 almıştım.
lise 2 analitik geometri sınavında 0.1 almıştım. işin garip kısmı sınıfta 0.02- 0.04- 0.01 gibi notlar vardı. hoca ile konuştuğumuzda neden böyle notlar diye bize : "gerizekalılık seviyenize göre sıraladım sizi" demişti.

not: sınıf ortalaması 20 / (fen lisesi bir de) *
fizik sınavından 31 almıştım. bir sinyal midir bilinmez ama, quizlerle vs. 78 ile geçmiştim. biyofizik çözecek kadar fiziğe hakimim ama.
aynı dönem kimya ve matematikte sınıfın en yüksek notlarını alıp, coğrafyadan 10 almıştım. gerçekten hala bu not içime oturmakta
  • /
  • 11

içerik kuralları - iletişim