yazarların garip huyları

bir fast food dükkanına gidip sipariş verdiğimde mutlaka yanına küçük paketteki tuzlardan isterim ama asla kullanmam. tuzu yemek sonrası artan paket soslardan birinin içine boşaltıp eriyişini izlerim. hatta kalan patates varsa bir güzel sosu karıştırırım. *
bence tek değilim.*
cocukken boya kalemlerimle evcilik oynardim. mesela pembe kadin, kirmizi erkek, minik boyalaeim varsa onlar cocuk. acik kahverengi kadin, koyu kahverengi erkek, siyah da erkegin kardesi vs vs. sonra erkekler beraber ise giderdi. bi tanesi servis soforu olup cocuklari okula gotururdu. cocuklar da boy sirasina gore ayni sinifta olurdu vs. ay yazarken bile tekrar oynayasim geldi sjsj.
canın kahve yerine sütlü köpüklü çekmesinin ardından kahveyi ve suyu ayrı alıp -daha cok köpürmesi için- itina ile hazırlayıp çöpüyle bandıra bandıra köpüğünü yemek inanılmaz eğlenceli ve lezzetli tabi insanların tuhaf bakışlarına yakalanmadığınızdan emin olun :-)
her türlü tatlıyı yiyebilirken tadını hiç bilmediğim bir şeyin içine girdiği yemeği yiyemem. yeni tatlara açık mıyım kapalı mı kafam karışık biraz lol
-> çalıştığım odanın kapısı açıksa ders çalışamam.
-> cebimdeki paraları büyükten küçüğe doğru ve sayılar bana bakacak şekilde düz yerleştiririm.
-> gördüğüm her açık perdeyi en azından küçük bir çekerim.
-> sırt çantamı sol omzuma atamam.
-> ağır metal dinlerim (!)
tee biberon çağlarımda pekmez kolam vardı. suyun içine renk değiştirecek kadar pekmez damlatılmasıyla yapılan nefis içeceği uzun süre kola niyetine içmişim. hem sağlıklı hem de güzel teşekkürler anne..
sebebini bilmiyorum ama kuafördeyken nedensiz geriliyorum. saçlarıma fön çektirirken, kestirirken, kaşlarımı aldırırken vs. galiba sebebi kuaför ve çalışan kızın devamlı konuşma isteği.
'merhaba, nasılsınız, ne var ne yok' sohbeti yeterli bence. daha ilersine ne gerek var :(

normal de sohbet etmeyi konuşmayı çok severim ama kuafördeyken dut yemiş bülbül oluyorum. :(
kokulara karşı hassasiyetim var. asla kokan bir kozmetik ürünü kullanamıyorum. ruj, kapatıcı, fondöten vs. parfüm ve deodorant konusunda elimden geldikçe sade, beni rahatsız etmeyen kokuları tercih ediyorum. kokulu sabun da kullanamıyorum. eğer kullanmak zorunda kaldıysam ellerimi bol su ile duruluyorum. ama yemek kokularına karşı bir sorunum yok.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim