yazarların meslekleri ve aylık kazançları

eğer burada açıklayacak isek (bkz: sözlük niklerinden meslek tahmini yapmak) başlığına neden ihtiyacımız olduğunu sorgulatan başlık. kafamda deli sorular
tahminim büyük bir kısmı tıp öğrencisi, intorn ise fakir bir intorn maaşı. daha az kısımda yeni mezun doktorlar en az 5buçuk maaş. bir de atipik kullanıcılar vardır tabi ki asıl onları öğrenmek isterim.
defibrilator yerine cevaplayacağım anket. döviz bürosu sahibi. aylık kazancı ise defibrilatöre ihtiyaç duyurur söylemiyim..
şu anki mülkiyetim 50 tl ve mesleğimin öğrencilik olduğu doğrudur.
işim sherlock'u stalklamak. çünkü beingsherlocked 'gillerin ata mesleği budur. maaşım değişken..şu aralar ödeme yapmıyorlar. ödediklerinde de 2 yıl bekletip 3 part halinde ödüyorlardı.* uzun süredir maaşımla kavuşamadık birbirimize.help.
(bkz:sherlock)
tıp öğrencisi. miktar ise babanın maaşının bir kısmı.
meslek:serbest bitki
kazanç:yeşillenecek kadar
tıp öğrencisi
mayışı: devlet babiş ne kadar verirse
(kyk kredisi alıyor, evet geri ödemeli, kalpler kırık)
fotokopi şirketim var.

ayına göre değişmekle beraber kışın aylık ortalama 28.000 civarı gelir oluyor. yazın 39.000 e kadar çıkıyor (malum sınav dönemi). gider olarak dükkan kirası + dönem birincisine ücretsiz not ve sınıf temsilcisi komisyonu 8600+2000 lira masrafı var.
geçen sene iki arka sokağa ek iş olarak spor salonu da açtım oradan kirayı düşünce 2000 tl geliyor. hem de ücretsiz bizim oğlan kullanıyor istediği gibi.

nasipse seneye ikinci dükkanı açacağız. bir yıl kadar fiyat kırma politikası uygulayıp rakiplerimizi batırıp piyasa hakimiyeti kurmak ve ileriki yıllarda en okkalı fiyatlardan not satmayı düşünüyorum.

not: bu entrydeki kişiler ve olaylar tamamen hayal ürünüdür.

 spoiler!
belki de bu entry gerçek olaylara ve kişilere dayanmaktadır

içerik kuralları - iletişim