yazarların sözlüğü sürekli eleştirmesi

gittikçe artan ve yavaştan rahatsızlık vermeye başlayan durum. eleştiri iyidir, geliştirir, güzelleştirir. benim de birçok eleştiri entry'lerim ve maillerim olmuştur yönetime karşı ama bu sıralar gözlemlediğim kadarıyla biraz kötü niyet karışıyor bu eleştirilere. mesela sözlükte olmasını en çok gerekli gördüğüm şey olan başlık içi entry sıralaması bile eleştiri almış. sheishere olayında herkes duygusalca davranıp sadece 'buralar hep benim' denmesi üzerine atıldığını söylemiş. format için bu kadar kasmayalım moderatörler sürekli uyarıyor, diye şikayet edilmiş. arkadaşlar elbette bizim için özel bir ortam bu sözlük. biz bizeyiz. düşüncelerimizi paylaştığımız bir ortam. ama kabul edelim ki burada da bazı kurallar var. 2 satır tanım yazıp gerisinde istediğimiz gibi geyik yapabiliriz sonuçta. başka sözlüklerden gelen deneyimlerimle söylüyorum bunları, yönetime yaranmak için değil. zaten onlar da ileride sevilmeyen sözlük adminleri olarak yerlerini alacaklardır şüphem yok swh ama yine de bu kadar küçükken bile sözlükte böyle problemlerle gergin ortamlar oluşturmamak gerektiği kanısındayım. bunda amaçlarını, üzerinde durdukları problemleri, geliştirmeye çalıştıkları şeyleri yani bir şekilde sözlük için çalıştıklarını pek net gösteremeyen, biraz da iletişimsiz kalan yönetimin de hatası olduğunu düşünüyorum. söylenecek çok şey var. sadece her iki tarafın da birbirine biraz zaman ve anlayış tanıması gerektiğini düşünüyorum. üzmeyin birbirinizi tıbbiyeliler. swh
edit: imla
sanırım sözlüğü eleştirebilecek kadar sahiplendiğimizi gösterir bence. bu konu için yönetimin bir açıklama yapmasını bekliyorum şahsen.
adminlerin verecekleri mesajla uzlaşımın sağlanacağını ve ortalığın yumuşayacağını düşünmekteyim. sonuçta insanız, konuşarak ne hallolmadı ki?
itidalli davranmak iyidir çok eleştirip canını da çıkarmamak lazım eleştirmeyip koyun olmamak da lazım
(bkz: vur dedik de öldür demedik)
(bkz: ya hep ya hiç)
elestiririm kimseyi tanımam art niyetim de yok

edit: tanımam derken tanımıyorum şimdi buna takılıp uzaklasmayayim . bakın yine elestirdim
eleştirerek eksik yanlarımızı kötü yanlarımızı düzelteceğiz. art niyet taşımadığı sürece eleştiri yapıcıdır. ben şu ana kadar çok fazla sözlükle vakit geçiremesem de art niyetli hiç bir eleştiri veya yorum görmedim. burası sözlük burası bizim sözlüğümüz ve özgürsek (belli sınırlar içerisinde) ona göre davranılması gereklidir.
sheishere ın admin ve moderatörlere karşı hiçbir hakareti olmamıştır. bizzat kendi bana söyledi.

içerik kuralları - iletişim