yemek yapmak

yemek dediğimiz şey 3 ana besin maddesinden oluşur. yağ, soğan, salça geri kalanı kişinin isteğine göre şekillenir. çorba olursa bunun adı, su ilave edilir 4. madde olarak
en sevdiğim şey. hobi gibi birşey. o yemeğe özen göstermek ortaya güzel bir lezzet ve sunum çıkartmak ve bununla mutlu olmak. tabii bunun için el lezzeti de lazım. herkes yemek yapabilir ama herkes lezzetli yemek yapamaz gözlüklü emoji
soğan, salça ve yağ üçlüsüne ne koyarsan olur dedikleri. soğanı yakmak ve tekrar doğramaya üşenmek de sevdaya dahil mi? evet onu o şekilde yedim. evet kötüydü.
anamın vardiyalı nöbet tutması sebebiyle geliştirmek zorunda kaldığım yeti. zamanla hobi haline geldi. tukettigin bir şeyin yağını tuzunu herşeyini kendin ayarlayinca daha bir özgür hissediyorsun. paket sigara yerine kendim sarmaya başladığımda da böyle hissetmiştim.
not: tütün ve tütün mamulleri sağlığa zararlıdır
yemek yapmayı pek bilmem ama annemler bir süre evde olamayacak. pizza yemekten bıkmamak için bir kaç saat önce youtube dan çorba yapmayı öğrendim. cahil cesaretiyle düdüklü tencereye koydum.
 spoiler!
yok yok patlamadı, enfes olmuş swh. bundan sonra kendi yaptığım çorbanın üstüne çorba tanımam. iyiki varsın youtube..

*
güzel bir sanattır. yemek yaparken önemli olan besinleri birbirine yakıştırmaktır. mesela havuçlu kek olabilir. abes durmaz havuç şekerle tatlandırılınca. fakat ıspanaklı pasta nedir yaa! bu nasıl bir sanat anlayışı bu nasıl bir damak zevki. insan hayret ediyor.
yemek yapmak çok keyiflidir; zahmetli olan asıl mutfağı derli toplu tutmaktır.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim