yengeç burcu

22 haziran- 22 temmuz günleri arasında doğan kişilerin mensup olduğu burçtur.

yönetici yıldızı: ay (duyguların temsilcisi)grubu: su, negatif
burcun cinsiyeti: dişi
üstün yeteneği: sabırlı olmak
özelliği: merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
amacı: daima yükselmek
anahtar sözcüğü: koruyuculuk
yenmesi gereken huyu: dikkatsizlik

(bkz: yengeç burcu kadını)
(bkz: yengeç burcu erkeği)
hep şu iyi özelliklerinden dolayı kaybediyolar maalesef
duygusal,içine kapanık,arkadaslarini seven,ilginç şeylerle ilgilenmeyi seven bir burç. ayrıntılara bayılır ayrıntı hastasidir
doğum günleri yaza denk geldiğinden dolayı çok mutludurlar. oldukça sağ duyuludurlar. sakindirler. sahiplenicidirler. vs.vs.
bu burç iyidir iyi olmasına ama kendim de bu burcun hem şanslısı hem mustaribiyim.
anaç tavrımızla evliliğe en uygun burçlardan biriyiz. belki de vicdanıyla en çok savaşan burçlarız. duygusalız hatta bazen bu hayatı felç etme noktasına kadar getirebilir.
öyle insanlarız ki diğer insanların fark etmediği küçük bir davranış bile bizim dikkatimizi çeker ve hatta arkadaşlığımıza engel olabilir. onun dışında altıncı his kavramı nedeniyle insanları daha tanımadan analiz etmeye başlarız ve eğer ön yargılıysak o insanı tanımak için genelde çaba göstermeyiz. neşeliyiz ama bir anda ruh halimiz değişebilir ve durup dururken ağlayabiliriz. aile kavramı bizim için çok önemlidir ve temelde huzur ararız. kavga, huzursuzluk olan ortamlardan hiç hoşlanmayız. huzursuzluk yaratma potansiyeli olan insanları da hayatımızda tutmak için çabalamayız. evde zaman geçirmeye bayılırız. giyim kuşam da bizim için ciddi anlamda önemlidir.
bu dünyada mutlu olabilmesi için modifikasyona uğraması gerekir.
burçlara inanasim gelmiyor ama burcumun özelliklerini aşırı taşıyorum, o yüzden,belki aynı dönemde doğan insanların benzer özellikleri falan vardır veya dogum anındaki gök cisimlerinin konumu karakterleri etkiliyordur filan bilmiyorum artık.her neyse,yengeç burcuna gelecek olursak,
evet aşırı duygusalım,her şeye aglayabilme kapasitem var,üzülürüm ağlarım,sevinirim ağlarım, severim ağlarım,sevmem ağlarım,hatta bazen ortada bir şey yokken bile aglayabilirim. kırılganım,beni kıran insanlara kin gütmem düşmanlık beslemem ama o kirginligi ömür boyu unutmam. ve ne kadar kirilirsam hayatta,o kadar duvarlar oruyorum etrafıma. bu duvarları ben de yeni fark ettim. insanları seviyorum, insanlara güveniyorum,sırlarımi veriyorum,içi dışı bir biriyim. peki duvar bunun neresinde?zamanında insanlar tarafından üzüldügum için,insanları hayatımdan gittiklerinde beni üzecek bir konuma getirmiyorum,her an bırakıp gidebileceklerini bilerek dostluk kuruyorum. ve hiçbir insanı beni üzecek kadar hayatımın merkezine yaklastirmiyorum. kırılgan yapımdan dolayi bu duvarlarin olusmasi bir zorunluluktu. bu duvarlar olmasa her hayal kırıklığında yıkılacak kadar zayıf bir yapım var çünkü.
bir de hayatımızin merkezinde sevgi vardir biz yengeclerin. genel olarak her şeye karsi sevgi duyuyorum, insanlara, hayvanlara,bitkilere....
duygular ve hisler çok önemlidir yengecler için. ben genelde mantikla değil duyguyla hareket ederim mesela. ve hislerimiz cok kuvvetlidir,insanları tanımada ve guvenmede hislerimle yola çıkarım genelde. safız falan ama bir yengecin hislerini kandirmaniz zordur biraz.
tipik yengeç özellikleri bunlar.
ha bir de,yengecleri kirmamaya ozen gösterin çünkü kalplerinde kazandığınız yeri tekrar elde etmeniz eskisinden daha zor olacaktır.
23temmuzda doğarak ıskaladıgım burçtur.
pek duygusal ve pek dengesiz, canım burcum. güven ihtiyacı, merhamet, öfke, yaratıcılık, anaçlık bence diğer temel özellikleri.

içerik kuralları - iletişim