yenidoğan bebeği reddeden anne

bir tanesi geçtiğimiz günlerde yaşanmıştır. mahremiyet açısından yer, zaman ve kişi belirtmeyeceğim.

anne 17 yaşında başka şehire kaçarak nikahsız yaşadığı adamdan gebe kalıyor. kısa süre sonra ayrılıp memleketine dönüyor. doğum sonrasında sütünü bile vermiyor çocuğa. reddediyor. aile sahip çıkmıyor. sonuç çocuk esirgeme kurumuna gönderilen günahsız bir bebek.
olayda tek üzüldüğüm günahsız yenidoğan. kalanı kesinlikle ceza almalı.
ilk mesajdaki olaydan bağımsız olarak okuduğumda, aklıma postpartum depresyonu getiren başlık.
doğum izni alınmadan kimse çocuk yapmamalı, erkeklere ise kısırlaştırma uygulamasını ek olarak tavsiye ediyorum.
oksitosinden nasiplenememiş canlı.
olmamıştır belki de hayat oldurmamıştır ama başkasının günahını dünyanın en masum canlısına yaşatamazsınız.
eğer profesyonel bir bakıcı imkânı sağlamamışsa suç işlemiştir. doğumu gerçekleşen canlıya ilgili ebeveynlerin canlı en azından bilişsel olgunluğa erişecek yaşa gelene dek bakması ya da bu iş için profesyonel destek alması zorunludur.
aslında temeli bilimsel olabilir. nasıl diyeceksiniz, kimerizm yüzünden. kimerizm, döllenmiş iki hücrenin birbiriyle birleşmesi, ikiz doğacağını yerde tek kişiyi oluşturması demek. bunlarda örneğin vücuttaki sağ yumurtaliktaki dna ile sol yumurtaliktaki dna farklı olabiliyor. durum böyle olunca hamile kadın, aslında doğmamış kardeşinin dnasını taşıyan bir bebeğe sahip oluyor. yani bebeğin aslında genetik olarak teyzesi oluyor. bir kadının bebeğini terk etmesini elbette desteklemiyorum, ancak altında bilimsel gerçekler de yatıyor olabilir, bunlar göz ardı edilmemelidir. burada daha ayrıntılı açıklanmış:
http://aileonline.blogcu.com/kimerizm-nedir/7262028
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim