görsel
3 farklı modeli bulunan ve daha çok ar-ge aşamasında olduğu belirtilen araç , gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra seri üretime geçecek ve 2019 başında alınabilecektir.sanayi Bakanı fikri ışık: 'aracın dış görünümü kesinlikle böyle olmayacak değişik ve güzel tasarımlarımız var' demesiyle daha da sevindirmiştir. Umarım elektrikli otomobil  pastasından güzel bir pay elde edilir.

T: Kendi maaşım ve Ailemden biraz destekle alabileceğimi düşündüğüm yerli üretim otomobil.
60'larda bir girişim olmuştu hatırlarsanız, hem de motor ve yedek parçalar bize ait olacaktı! O zaman izin verilseydi şimdi belki de birkaç marka olacaktı. İnşaallah bunun da önüne taş koymazlar, insanların kalitesinden dolayı tercih edeceği bir otomobil olur.
Şimdiye kadar yapılmamış olmasına şaşırdığım otomobildir. Dünyadaki pek çok ülkede yapılabilen bu işi yapamayacak ne eksik vardı anlamıyorum. Zehir gibi mühendislik eğitimi alan gençlerimiz var. Bu konuda dışa bağımlı olmamız üzücü. Üretin yerlisini de biz de alalım. Hem pek anlamam ama yerli olursa daha ucuz olur kendi sınıfındaki otomobillere göre sanırım.
Karsan, 'tasarım ve üst yapı',

Vestel 'elektronik aksam ve pil teknolojisi',

Turkcell` elektronik beyin üniteleri ve yazılım'

Anadolu Grubu 'pazarlama-satış',

BMC 'otomobilin üretimi' konularında görev üstleneceği elektrikli yerli üretim otomobil.
başbakanımız binali yıldırım tarafından ilk örneğinin 2019'da, seri üretiminin de 2020-2021 yılında yapılacağı açıklanan otomobil.gelen ilk duyumlara göre tamamen elektrikli olacağı söyleniyor.
her ülkede yapılan her türlü seri üretim o ülkeye ciddi anlamda deneyim katar.

örneğin ingilizler tank yapımıda neden iyidir.. (chalenger) . çünkü 100 yıldır deneyimleri var. almanlar neden iyi top yapar.. yine yüzyıllık deneyim..

motor üretimi ülkem için geç kalınmış bir olaydı.

ha ülkemin otomotiv deneyimi hiç mi yok. aksine, var. bir çok dış markanın üretimini yapıyoruz.

ancak artık ülke olarak otomotivde ciddi deneyim sağlamamız lazım.

bunu da kendi otomobilimizi yaparak sağlayacağız.

ilk motorlarımız sık arıza verecek belki ama belki yirmi otuz yıl sonra dünyada ciddi bir üretici olacağız.bir çok üretim deneyimi ülkeye uzun süreli kalite katar.

bunun uzun vadeli bir yatırım olduğu unutulmamalıdır.

ilk otomobilerimizin yolda kalması son derece doğal olacaktır.sonuç olarak yerli otomobil üretimi geç kaldğımız ancak bizim için çok önemli bir olaydır.