yersiz göksüz zamanlar

redd'in son albümü. henuz cok taze, 5 dakika once dinleyicileriyle bulustu. bu entry ileriki zamanlarda editlenecektir.
edit: benim bir numaralı şarkım başta isminden dolayı onyargıyla yaklassam da acik ara farkla (bkz:siktiret boşver) olmuştur. hatta o kadar sevdim ki bir dönem her gun dinledim. hâlâ da severek dinliyorum.
 spoiler!

ölmüyor öldürmüyor u ve (bkz:yersiz göksüz şehirler)i de cok sevdim. bunun dışında albümün ana dusuncesini de sevdim açıkçası. kendileri bu ismi su sekilde aciklamislar.

(spoiler:"zaman, insan, bizler, gördüklerimiz, yaşam biçimi ve yaşadığımız çevreye dair her şey son sürat değişiyor. başını akıllı aygıtlardan kaldıramayan bizler, filtrelerle cilaladığımız hallerimizi başkalarına geçmişte hiç olmadığı kadar -mış gibi gösterme haline teslim olmuş durumdayız. kendimizi anlarımızı kısa süre sonra yok olan hikayeler yoluyla anlatır olduk. bizim için en kıymetli şeyi hafızamızı neredeyse sosyal medyaya, aracı aygıtlara teslim ettik. akıllı aygıtlarla bizi başbaşa yalnızlaştıran bir yaşam biçimine karşın halen eğlenceli ve kalabalık olduğumuzu anlatmaya çalışıyor bir yanımız. yüzümüzde gözümüzde emojiler, üzerlerine iliştirdiğimiz kalpler, gökkuşakları var, dünyanın, ülkenin en fena olduğu zamanlarda üstelik.

gerçekliğin eğilip büküldüğü, yerin göğün zamanın birbirine bulandığı bir çağın ilk deneyimleyicileriyiz, belki üstesinden geleceğiz belki de aygıtların içine hapsolmuşluğumuz türümüzün yeni yaşam biçimi olacak, kim bilir. sevgiyle kalın!.")

cogu sarkida bu ruhu hissedebiliyorsunuz (bkz:salla). bazı sarkilari benimseyip, bazilarini cok benimseyemesem de arada açıp dinlediğim varligina sevindigim bir album olmuştur. ha daha iyi olabilir miydi, elbette olabilirdi. ama olsundu. seviliyorsun redd bebeyim.
önceki albümleri mükemmel boşluk'un fena halde gölgesinde kalmış albüm. 11 şarkılık bu yeni albümün 3 şarkısı zaten önceki albümden re-cover olmuş.
albüme adını veren yersiz göksüz şehirler şarkısı fazla sönük olmuş. redd'in o çarpıcı şarkılarından 1 tane bile yok. albümün çıktığı gün başladım dinlemeye, erken yorum yapıp pişman olmayayım diye.
en dinlenebilir şarkılar benim için ölmüyor öldürmüyor ve tutmuyor frenler oldu.
olmamış redd. bar şarkıları yapmak yerine konser şarkıları yapmalısınız...

ayrıca tutmuyor frenler'in 2 versiyonu var albümde. yani toplamda 7 yeni şarkı ile tanışmış olduk. bu albümde sevdiğim tek şey albüm kapağı oldu sanırım.
şarkıdan bi haberdim fakat 'o ne güzel sözcük dizisidir' dediğim başlıktır. bunun üzerine güzel bir şiir düşüneceğim.

içerik kuralları - iletişim