yeşil çay

sudan sonra dünyada en çok tüketilen ikinci içecekmiş. (ister inan istersen inanma). gerçi ben de inanamadım ilk başta...
yeşil çay tüketimi; obezite, insülin direnci ve ve hafıza bozukluğu ile mücadele etmede tıbbın alternatifi olmaya adaymış !!
zayıflamak için uygun kalori ve besinlerle beslenen kişiler içtiğinde zayıflamaya yardımcı bir içecek. yağ yakımını hızlandırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. antioksidan özelliği - kateşin bu özelliğinin ana maddesidir.- daha az işlemden geçtiği için siyah çaya göre daha yüksektir. sağlıklı bir içecek, diyetisyenler tarafından günde bir su bardağı içilmesi tavsiye ediliyor.

bir reklam : pek çok markanın yeşil çayını içmiş biri olarak eğer yeşil çay sevmek istiyorsanız size önerim doğadan'ın limonlu yeşil çayıdır. uzun zamandır favorim.
bir de bunun toz haline getirilmiş formu vardır ki matcha çayı denen, evlere şenlik. japonlar bayıla bayıla içerler, şerefine o meşhur çay seremonisini yaparlar. lakin hevese gelip tatmanız halinde dünyanız kararır; sulandırılmış kına içmek neyse bu matcha çayı da odur. iyisi mi güzel güzel yaprak formunu içmektir. içine de çubuk tarçın oh mis.
yeşil çay, camellia sinensis yapraklarından elde edilen çay türüdür. bu yapraklardan üretilen siyah çay ve oolang çayından farkı oksidasyondan kaynaklanır. yeşil çay, yaprakların toplanır toplanmaz kavrulup hızla kurutulması ile elde edilir. bundan dolayı fazla işlem görmeyen yeşil çayın içerdiği antioksidan miktarı daha fazladır.
her gün bir bardak içtikten sonra dibinde az miktar bırakıp cilde sürüldüğünde gözeneklere veda ettiren, cildi canlandıran, siyah çayın çarpıntı yaptığı şahsımın imdadına koşan içecektir.
yalnız şöyle bir durum var ki sallama çay versiyonu bence balık kokuyor, demleme hali hem daha yumuşak hem daha lezzetli. biraz limon sıkarak faydalarını ikiye katlamak da mümkün.
japonların uzun yaşam sırlarının da başında geldiğini iddia ettikleri içecektir aynı zamanda.
ancak belli durumlarda ve birçok ilaçla bir arada kullanılmaması gerekmektedir.
sevmeyenlere doğadan'ın ananaslı yeşil çayını şiddetle tavsiye ederim. bağımlısı oldum.

içerik kuralları - iletişim