yılların kadınlara acımasız davranması – Tıbbiyeli Sözlük
arada `şarap gibi kadın`swh istisnaları olsa da çoğunlukla doğru olan durumdur..hormonsal fazlalık ve karışıklıkların ve tabi duygusal karmaşıklıkların getirdiği yükle kadın daha erken yaşlanmaya başlar. her ne kadar bakım, makyaj, botox vs. envai çeşit yöntemle kendini kurtarmaya çalışsa da sonuç kaçınılmazdır.
kadını kendi haline bırakıp ömrünü yemediğinizde kadınların yükünü azıcık da olsa hafifletmiş olabilirsiniz. çünkü zaten evren ve evrim kadına yeterince kötü davranmış ve davranmaya da devam ediyor. kadın çocuk doğuruyor, kadın çocuk bakıyor, kadın temizlik yapıyor, kadın yemek yapıyor. adamlar ne yapıyor? işe gidiyor işten geliyor, "sustur şu çocukları, yemekte ne var, yine mi taze fasulye, kumandayı uzat, su getir, bütün gün işteyim heralde ben de en az senin kadar yoruluyorum, dışarı çıkıyorum ben, arkadaşlarla balığa gidicez, arkadaşlarla rakı içicez" gibi cümleler ile ömür geçiriyor. kadının arkadaşı olamaz, kadının eltisi görümcesi olur. kadın çocukları bırakıp dışarı çıkamaz, elalem laf söz eder. kadın kocası onu arabayla bi yere bıraksın diye kocasına yalvarır, kocası o arabadayken direksiyona asla oturamaz. sonra kadın yaşlanır erkenden çöker. sadece yıllar değildir yani efendim kadına acımasız davranan, etrafındaki insanlardır hem de hiç kadın erkek fark etmeden.
yılların değil bizzat kadının kendine acımasız davranmasıdır.

kendini seven bir kadın yıpranmaz. türk kadınının çoğu da malesef kendine karşı çok acımasızdır,fedakarlık kisvesi altında.
Kadınlar daha uzun yaşadığına göre çok da doğru olmayan önermedir.

Bir de 45 yaşından sonra çocuk doğuramamak konusunu eksiklik olarak görmemek lazım bu sayede doğum gibi travmatik bir olaydan kurtulmuş oluyorlar.
genelleme yapılmamalı diye düşündüğüm durumdur. mesela ben minyon tipliyimdir. yaşımı hiç bir zaman göstermedim. sanırım yaşlılığımda şarkıcı gülşen gibi olacak. neysem cilt yapısıyla, bakımla vs ile bu acımasızlığı azaltmak mümkündür.
Eğer bu konuya kadının dış görünüşü üzerinden bakıyorsan sen zaten çok şey kaybetmişsin arkadaşım.Bana kalırsa bir insanı çekici kılan onun yaşanmışlıklarıdır. Bu da eğer kadın ya da erkek yüzünde beliriyorsa saygı duymalıyız sadece.
Şu minik kadına baktım ve tek bir şey diyebildim 'Zalimler için yaşasın cehennem . '[https://mobile.twitter.com/MerichhBey/status/777212301107687425/video/1 ~ link]