yoğun bakımda kadın erkek birlikte tedavi edilmesin

sağlık söz konusu olunca kadın/erkek doktor farketmez. yoğun bakımların sorunu bu değil. yoğun bakımların sorunu yaklaşık 15 20 insanın anadan üryan, aralarına perde çekilmeye bile zahmet edilmeyecek şekilde yatması. yanımdaki hemcinsim de olsa rahatsız eder bu şekilde yatmak beni. yargılamadan, dalga geçmeden önce hastayla empati kurulmalı. ben arkadaşlarıma 50 60 yaşlarını geçtiysem beni acile/yoğun bakıma düşürmeyin bırakın öleyim derim arada. hiç hoş bir ortam değil.
bence bu tür abuk sabuk ifadeler ki bu ifadelerle "hayatını kaybetme tehlikesinde olan insanların hayatının kurtarılması için değil de hala insanı insan olarak göremeyip uçkur düşünmek ve herkesin böyle düşündüğünü sanmak"tan bahsediyorum, bence özellikle üniversite gibi etrafına ışık saçması gereken bir eğitim kurumunda görevden alınma endikasyonu olmalı.

bu adama neden prof diyoruz mesela biz?
kendi hocalarımıza da prof diyoruz, bu bizim hocalarımızın -gerçekten bu ünvanı hak eden hocalarımızın- bulundukları mevkiye saygısızlık değil mi?
ayrı yerlerde tedavi edilmeleri başlı başına saçmalık ama erkek veya kadın farketmez en azından kişiler arasına bir paravan veya perde tarzı bir şey konulabilir dediğim durum.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim