yöneticilerin kafasına göre entry silmesi

iyi akşamlar tıbbiyeliler. 1 hafta önce bu şekilde entrym silindi ve 1 hafta boyunca sözlükten yasaklandım. halbuki işbu entrymde ne bir küfür ne bir hakaret ne de argo bir sözcük bulunmakta idi. entrynin başlık ile uyumlu olmadığı belirtildi. düzelttim, başlık hakkında da bilgi verdim entryde. gene kabul görmedi. velev ki entry başlığa bire bir uyumlu değil. başlıkla uyumlu olmayan tek entry benim mi? neden başlıkla uyumlu olmayıp da silinmeyen birçok entry var da benimki siliniyor? ey yöneticiler, ey yazarlar, ey okurlar sözlüğün böyle bazıları tarafından babalarının malı gibi kullanıp kafalarına göre yazar yasaklamalarına tepkinizi gösterin. yoksa bu sözlük gelişemez !!!

daha önce ekşi sözlükte okuduğum malumat doğruymuş demek ki. yöneticiler kafasına göre entry siliyor yazılmıştı da inanmamıştım.

söz konusu başlık (bkz:otobüste koltuğunuza başkasının oturması)

girdiğim entry ise: "o da bir şey mi dikkat et de muavin üstüne ejakülasyon yapmasın" tarzına bir entry idi. silindiği ve kayıt etmediğim için tam metine sahip değilim. tabi entrynin silinmesi üzerine birkaç defa üzerinde değişiklik yapıp yeniden yayınladım ama yaptığım son değişiklik benim sözlükten yasaklanmama sebep oldu.

düzenleme: imla

düzenleme (ek): umarım hoşlarına gitmediği için bu başlığı ve beni sözlükten sonsuza kadar yok etmezler. kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet!

düzenleme : girdiğim entrydeki amacı anlamaya çalışan ve kendince entrymi gereksiz bulup tepkimi gereksiz bulup ''böyle bir entry girmek firmaya tepki mi? insanları bilinçlendirmek(!) mi? kamuoyu oluşturmak mı? üzerinden yıllar geçmiş, çok konuşulmuş iğrenç bir olayı tekrar tekrar yazmak baymadı mı? zaten bu olayla ilgili her şey konuşuldu ve geride kaldı. '' ifadelerine bulunanlara karşın cevabım: evet hem firmaya tepki hem insanları bilinçlendirmek hem de kamuoyu oluşturmak. bilmeyenlerin öğrenmesini istiyorum, kendilerine dikkat etmelerini istiyorum, toplumun bu konuda bilinç kazanmasını istiyorum. üzerinden yıllar geçmesine rağmen baymadı çünkü ülkemizde kadınların güvende olmasını istiyorum. tepkimi gereksiz buluyorsan umarım aynı iğrençliğe maruz kalırsın ve tepkini kimse duymaz.

düzenleme: sorarım size her entry başlığa ''nedir'' sorusunun cevabını mı veriyor bu sözlükte? böyle olmadığına dair yüzlerce örnek gösterebilirim. metro turizm hakkında gerçekleri yazmam birilerinin zoruna gitmiş. sanırım hisseleri var ya da malum hareketi tasvip ediyorlar. özel mesajdan işi inada bindirince yasaklanmışım. tabii tepkimizi de ifade edemeyiz çünkü yöneticiler her şeyin üstünde, onlar bizim ilahımız. sizin gibi diktatörler haddini bilmediği için bu millet ilerlemiyor.

düzenleme: ''iftira niteliğinde söylem''miş. peki neden diğer başlıkla ilgili tanım olan entrleri silmiyorsunuz sayın yönetici hazretleri? oy birliği ile yapmış olmanız sizi masum yapmıyor.

düzenleme: başlığı yönetici bir yazarın açması bir şeyi değiştirmez. beğenmediysen eksile geç. özelden yaz. yönetici vasfını kullanarak entryi silmek doğru değilidr. ver o zaman bana da yöneticilik başlığımla alakasız bulduğum entryleri sileyim. versen de silmem merak etme. entry silerek bir yerlere varılamaz. yasaklarla bir yere varamazsınız!
bence başlığı açan yazar yorumunu kişisel algılamış. böyle durumlar tıbbiyeli sözlükte sözlük kültürünün henüz tam oturmadığını gösteriyor.
ekşi sözlükteki yeni nesil kalitesiz, hepsi birbirinin aynı tipteki entrylere özenerek benzerini buraya taşıyan yazara, bunun sonucunda stabiliteyi korumaya çalışan yönetim tarafından gereğinin yapılması durumu.

1-son birkaç senedir ekşi sözlük'teki adamlar saçmalıyorlar genel olarak sol framede. o yüzden onların tepkisi çok normal.
2-böyle bir entry girmek firmaya tepki mi? insanları bilinçlendirmek(!) mi? kamuoyu oluşturmak mı? üzerinden yıllar geçmiş, çok konuşulmuş iğrenç bir olayı tekrar tekrar yazmak baymadı mı? zaten bu olayla ilgili her şey konuşuldu ve geride kaldı.
3-bu bir espri miydi? eğer öyleyse bu konuda internet platformlarında aynı taslakla yapılmış galiba 5000. şaka.
4-sözlük tam tersine bu şekilde gelişir. madem bununla karşılaştırdık baştan beri yine öyle yapalım: ekşi sözlük'te serbestlik yaygınlaştığından beri, moderasyon yazılara ağır tahrik haricinde müdahale etmediğinden beri ortalık çöplüğe döndü.

edit: gelmeyin lanetli başlık. herkes farklı görüşten. herkes eksi alıyor *swh.
henüz gerçekleşmemiş durum.

başlık olarak "otobüste koltuğunuza başkasının oturması" açılmış, ilgili yazar tanımsız entry girmiş. tanım istediğimizde başlığın tanımını değil metro turizm'e yönelik tanım yapmıştır. bunun üzerine entrysi tekrar taslağa yollanmıştır. özel mesajlaşmada işi inada bindirmesi nedeniyle 1 hafta uzaklaştırma almıştır.

not: hepimiz türkçe biliyoruz, tanım istendiğinde başlığa "nedir" sorusunun cevabına göre entry girmemiz gerekiyor. kimse de bizi burda saçma sapan şeylerle itham etmesin.

not2: başlığı açan benim. "dikkat et de üzerine ejakülasyon yapılmasın" kısmını tabiki de kişisel algılamadım, ne alaka benimle yani? bu entryde tanım yok, kendi başlığım, bildirimi geliyor ve tanım yok diye sildim tuhaf mısınız nesiniz ya. koltuğuna başkası oturuyor, metro turizm tanımı yapıyorsun arkadaş ne anlatıyorsam.
kayıt almanın önemini bir kere daha göstermiş olan iftira niteliğinde söylemdir. buyurunuzilgili yazarın entrysini defalarca başlıkla ilgili tanım yapmasını belirten uyarı ile taslaklara göndermemize rağmen yazar ısrarla anlamazdan gelip aynı şekilde uygunsuz entry girince yönetim ekibimiz oy çokluğuyla bir hafta uzaklaştırma kararı almıştır.

içerik kuralları - iletişim