yorgunluk

kronik olarak yaşanırsa, depresif moda sokan durum.
dinlenmek lazım. ama yorgunum diye boş gününüzde mal gibi yatarsanız, psikolojik olarak hiç de dinlenmiş hissetmezsiniz bence. "ne ara bitti bugün ya? hiç bir şey yapamadım." diyor insan.
güzel bir uykunun ardından sevdiğiniz aktivitelere yönelmek lazım. o zaman günün sonunda daha huzurlu ve dinlenmiş oluyor insan. kendim pek yapmıyorum evet, ondan biliyorum.
bugün beni ağlatan durum. insan hiç yoruldum diye ağlar mı? ağlıyormuş valla eve gelince baya salya sümük ağladım.
fiziksel veya ruhsal olabilen durumdur. misal şu anda olduğum durum fiziksel yorgunluk. kuruldan çıkalı 7 saat oldu ve ben çıkar çıkmaz zinciri boşalmış saldırgan köpekler gibi oradan oraya koşturdum, yedim, içtim, eğlendim. yurda yürüyerek geldim. bol bol müzik dinledim. ayı gibi yemek yedim. tüm bunlar o kadar iyi geldi ki anlatamam. uzın zamandır hapisteymişim de özgürlüğüme yeni kavuşmuşum gibi hissettim bugün. bana bunu hissettirenler utansın emi.
fiziksel ve mental olarak ikiye ayrılır. ikisi bir aradaysa 2+2=5 eder.
şu an yoğun bir şekilde yaşadığım duygu. dizlerim ayaklarım ağrıyor sözlük.
yaşadığım mental yorgunluğun 5 katını fiziksel olarak çekmeye razıyım, keşke değiştirme şansım olsaydı. fiziksel yorgunluk iyidir, iyi bir uyku sonrasında toparlandığınızda genç olduğunuzu bir kez daha hissettirir size.
uzun süreli uykusuzluk halinde vücudumda gözlediğim durum.
yaşamak istemiyorum demeye bile mecalim yok sözlük.
uyumakla geçmiyor. bazen 12 saat uyursunuz ve uyandığınızda daha da yorgunsunuzdur.

içerik kuralları - iletişim