zenginlik

bazen zaman, bazen para, pazen huzurdur.
sadece para değildir. seni sevenlerin çok olmasıdır. anne babanın hayır duasıdır. sevgilinin sana duyduğu aşktır. arkadaşlarının sana duyduğu bağlılıktır. sağlığının yerinde olmasıdır. bunlar olmazsa paranın da bir mantığı yok zaten. ilk dediklerime göre neyim ben? bana göre çok zenginim.
internetten alışveriş yaparken 'fiyata göre azalan' olarak sıralayabilmektir...
şimdi burası sevgi para huzur vs. dolduğuna göre çıtayı biraz düşürmenin zamanı gelmiş.

ben de isterdim " sevdiklerinin senle birlikte olmasıdır" " lükslere ayırabilecek paran olmasıdır " " insanın sağlıklı olmasıdır" vs. bi şeyler diyebilmek ama yok. yani tanımını böyle yaparsanız bu meretin ,ben şu an fakirlikten ölüyomuşum da haberim yokmuş.

evet açıklıyorum: zenginlik başka bir şehirden evine aktarmasız bir şekilde yani tek otobüsle gidebilmektir. arkadaş bu nasıl bir eziyettir ben anlamadım ki. hiç mi iki otobüsün saatleri denk gelmez. bak murphy kimsin necisin tanımam etmem ama kanunlarını benden uzak tut.

neyse ben böyle bir çile çekmedim ömrü hayatımda. sakallarım ağardı sıkıntıdan, elimde asa belirdi, böyle didaktik didaktik konuşmaya başladım. şimdi sırada rüyalara girmek var.

rüyasında ak sakallı dede görmek isteyenler eqlesinn
dolmuşlarda bilirsiniz bütün para verdiğinizde bazen şoför hiç almayabilir ve zenginliğinize zenginlik katarsınız. 20 kuruş eksik olduğu için turnikeyi geçemedim ve bozuk para da olmadığı için kartıma para yükleyemedim.. parayı bi yerde bozdururum diyerek yola koyuldum. sonra karta para yüklemeye çalışırken makine bozulmasın mı ?!?. görevliye söyledim, bekledik bekledik tamir eden adam gelmedi. tam bele hayatın diye naralar atmaya başlayacaktım ki görevli de bana acıdı ve turnikeyi geçirdi… yani param bana kaldı… allam bill gates olma dualarımı kabul etti ve harekete geçti herhalde..bu da öyle ibretlik bir hikayemdir..

tanım: paranın parayı çekmesiyle son bulan yoksulluk karşıtı hareket..

her zaman saadet kaynağı olmayandir.
 spoiler!
hayallerimde bile yaşayamadığım hayat biçimi.
arkadaşlarla oturup hayal kurarken biri der büyük evim olsun, tavandan yere bir sürü pencereleri olsun. o sırada benim aklımdan geçen o pencereleri kim silecek!?
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim