(bkz:gerçek sanatçı)Nazim hikmet anısına `yiğidim aslanım burda yatıyor` demesi harikadır.Eğil salkım söğüt eğil

Leylim ley gibi şarkılarını da unutmamak lazım.
Müziği bırakmasıyla 1 hayalimi daha suya düşürmüş kişidir. Zamanında yetmez ama evet dedigi icin de tepki cekenler arasindaydi.Karli kayin ormanı

Kan çiçekleri

Memikoglan da baska mukemmel şarkılaridir.
Serenad 'ını okumudum fakat pek beğenmedim. 2 yıla yakın zaman geçti üzerinden , ayrıntıları fazla hatırlayamıyorum ama sanırım Türk halkının yansıtılış şekli biraz aşağılayıcı idi.
Kardeşimin hikayesi ile başlayan serüvenimin serenad ile devam etmesini isterdim ancak araya bir kedi bir Adam bir ölüm'ü kattım. Herkes serenadı çok övünce hatta kardeşimin hikayesinden bile daha güzel deyince insan daha da merak ediyor haliyle daha garip ne yazmış olabilir diye yakın bir zamanda alıp okicam diye ümit ediyorum lakin okul da açılacak......
19 Mayıs 1997 ankara hipodrom konseri beş yüz bin kişiyle Türkiye'nin en büyük konseri olarak bilinir. ne zaman izlesem üzülürüm, o türkiye de yaşamadığıma.

[http://www.dailymotion.com/video/xaech3_guneyle-geliyoruz-ankara-hipdrom-ko_music ~ 1]

[http://www.dailymotion.com/video/xaed9e_guneyle-geliyoruz-ankara-hipdrom-ko_music ~ 2]
Gerek türkülerinin muazzamlığı (genelde nazım hikmet'in şiirlerini şarkıya çeviriyor),gerek türk edebiyatına kattıkları gerekse dünya görüşüyle bende büyük saygı uyandıran zat-ı muhteşemlerden biridir kendileri.

Chp'de bir dönem milletvekilliği yapmışlığı da var diye biliyorum kendilerini.

Burdan tekrar saygılar.
türkiye'deki en donanımlı insanlardan birisidir kendisi. şahsen bir insanı idol olarak ele alsaydım bu kişi kesinlikle zülfi livaneli olurdu.
kitaplarında romantizmin dozunu kaçırmış yazardır.bu yüzden üslubu ve içeriği bana hitap etmedi diyebilirim.yurtdışındaki insanların da yazılarını övmesine de hayret ediyorum.