gece yürüyüş yapmak – Tıbbiyeli Sözlük
Şu fazla sakin semtte kadın olarak tek başıma yapamadığım eylem. Yoksa benim de canım çekiyor.
Özellikle yazları bana çok iyi gelen eylem. Rüzgar eser hafiften, ürperir tüylerin, gündüz o sıcakta çok özlemişsindir bu hissi. Birkaç sokak köpeğine selam verirsin, takılırlar peşine; dünyanın en tatlı özel korumalarıyla devam edersin yürüyüşüne.
bence baharda çok tatlıdır geceleri yürümek... bir yanda dökülmüş yapraklar yolu kaplar, gecenin loş ışığı vurur üstlerine, diğer yanda esen rüzgar tenini okşar, biraz da dalların hışıltısı... yalnızlığın tadını sonuna kadar çıkarıp koyulursun evin yoluna, içinde tatlı bir ürperti ile bir başına...
çok güzel değil mi ben de çok severim. ama şu an caddesine baktığım sokakların özellikle "bir kadın" için güvenilir olmadığını düşündükçe sinirleniyorum, neden olmasın diyorum. sonra aklıma akşam 11 gibi kız kardeşim ve annemle bankta otururken yaklaşan arabalar geliyor ve bütün dünyaya kin kusmak istiyorum. sırf gece yürüyüş yapmak gibi bir güzellikten mahrum kalmak zorunda olduğum için. halbuki böyle bir özgürlüğüm var değil mi kanunlara göre? evet bütün o sözde özgürlüklerden de nefret ediyorum.
Yürünmüyor gençler. Yobaz insan mı dersin elin Suriyelisı mi dersin önüne gelen laf atıyor. Yıldım yıldım
hava hafif soğuk olacak az da rüzgarlı. izmir kordon veya maltepe sahilde olacaksın.tek başına ve kulağında müziğinle....
Kendini dinlemek ve fit kalmak için yapılan eylem. Kulaklığını al yanına son ses müziğini aç ama tek kulaklık tak ki herhangi bir durumda duyabilesin etrafını onun dışında iyilik sağlık.

Aynı zamanda Birazdan gerçekleştireceğim eylem. Kendimi dinlemeye ihtiyacım var, ee zaten kalori de yakmam gerek bir taşla iki kuş.